Port Miejski Mikołajki

Port Miejski Mikołajki

Mikołajkijez. Mikołajskie
5.3
32 0
Zaloguj się
8455
głębokośćgłębokość
0,60 - 4,00 m
cumowanie cumowanie
brzeg, long side
cena cena
50  zł - 60 zł

Prąd Prąd 12 złPrysznic Prysznic 15 złWC WC 2,50 złZmywanie naczyń Zmywanie naczyń Parking Parking 10 złInternet Internet Czartery Czartery Bar Bar 100 mSklep Sklep 300 mPaliwo Paliwo 100 m
Aktualizacja danych, cen - dwa tygodnie temu

Miejsce położone na północnym brzegu jeziora Mikołajskie, w Mikołajkach. Zlokalizowany przy promenadzie w tym mieście. Nie należy spodziewać tu się wielu udogodnień dla żeglarzy - jest miejsce poboru wody, toalety i prysznice.

Podejście do tego brzegu w Mikołajkach potrafi zaskoczyć – głębina nagle przechodzi w mieliznę. Trzeba manewrować mieczem przy próbie cumowania. Zalecana jest ostrożność. Cumowanie zwykle long side - kilka metrów od brzegu płytko, trzeba chować miecz i uważać na płetwę sterową. Żeglarze nie mogą tu liczyć na wiele udogodnień. Woda, toalety, prysznic, stacja tankowania paliwa.

Te wszystkie braki rekompensują natomiast uroki miasta Mikołajki – zabytki, rozmaite imprezy i wydarzenia w sezonie letnim.

Mikołajki, zwane Perłą Mazur usytuowane są na szlaku wodnym Wielkich Jezior Mazurskich, dokładnie na granicy dwóch malowniczych jezior rynnowych: Mikołajskiego oraz Tałt. Swoją sławę zawdzięczają zjawiskowym krajobrazom zapierającym dech w piersiach oraz sąsiedztwu Mazurskiego Parku Krajobrazowego. Wokół jest mnóstwo atrakcji turystycznych jak choćby Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie czy basen w hotelu Gołębiewskim. Mikołajki to miasto stare, bogate w zabytki i historie. Niegdyś była to wioska głównie rybacka, gdzie ludzie poza połowem ryb zajmowali się wyrębem i spławianiem drzew oraz tkactwem. Teraz jest kurortem nazywanym czasem „letnią stolicą Polski”.

Bar 100 m Sklep 300 m Paliwo 100 m Apteka Mikołajka Ośrodek zdrowia Mikołajka Bankomat Mikołajka Basen Mikołajka

CENNIK CUMOWANIA

SEZON GŁÓWNY
cumowanie jachtu SEZON GŁÓWNYdoba 50 zł

CENNIK DLA REZYDENTÓW

opłata za sezon ŁODZIE < 24ŁODZIE 24 - 33ŁODZIE > 33BEZ PODZIAŁU3950 zł
Port Miejski Mikołajki - zdjęcie
+ 19 zdjęć
ReklamaC1 - PGE
ReklamaB0 - Marshalle
Reklama
ReklamaA1 - Inwestycja Nove Rydzewo

Inne porty w okolicy

ReklamaA2 - Kursy Bocianie Gniazdo