Stanica Wodna Kietlice

Stanica Wodna Kietlice

Kietlicejez. Mamry
6.7
71 0
Zaloguj się
10717
głębokośćgłębokość
0,50 - 1,00 m
cumowanie cumowanie
boja, long side
cena cena
25 zł + 15 zł / osoba

Prąd Prąd 15 złWoda Woda Prysznic Prysznic WC WC Zmywanie naczyń Zmywanie naczyń Parking Parking 15 złOgnisko Ognisko 70 złSlip Slip 100 złZimowanie Zimowanie 600 złKemping Kemping Nocleg Nocleg Plac zabaw Plac zabaw Czartery Czartery Bar Bar Sklep Sklep 1300 m
Miejsce z atrakcjami dla dzieci
mały plac zabaw, wypożyczalnia sprzętu

Przystań Kietlice znajduje się na zachodnim brzegu jeziora Mamry, na południe od Mamerek. Znajduje się tu port jachtowy, pensjonat, bar oraz camping. Nieopodal zaś zlokalizowany jest piękny pensjonat mieszczący się w dawnych folwarcznych zabudowaniach pruskich. Żeglarze podkreślają, że to bardzo klimatyczne miejsce, do którego koniecznie trzeba przypłynąć.

Zacumować możemy przy drewnianych pomostach. Cumujemy prostopadle do kei, podchodzimy na podciągniętym mieczu. Płetwa sterowa do połowy podciągnięta. W stanicy wodnej może przebywać na raz nawet 50 jachtów. Trzeba uważać ponieważ jest tu dość płytko, a silny wiatr może utrudniać manewry.

Na brzegu znajduje się klimatyczna, mieszcząca się w zabytkowym budynku tawerna (odbywają się tu w sezonie turystycznym koncerty szantowe), plac zabaw dla dzieci, grill. Można wypożyczyć sprzęt wodny i rowery. Są oczywiście także sanitariaty. Niestety nad jeziorem nie ma plaży. Organizowane są za to coroczne regaty Mamry Challenge. Przenocować można w pobliskim pensjonacie lub na polu namiotowym i w campingach. Obszerny plac opada lekko w stronę jeziora, od którego oddziela go niewielkie wzniesienie.

Nieopodal warto odwiedzić dawny sztynorcki folwark, oddalonego od pałacu w Sztynorcie o niespełna 4 km. Klasyczna zabudowa "w podkowę" zachowała się do dzisiaj. U szczytu mazurska chałupa, po lewej obora, po prawej potężna stodoła, zbudowana bez jednego gwoździa, pruski mur i konstrukcję wiążą drewniane kliny i sworznie.

Bar na miejscu Sklep 1300 m Paliwo Węgorzewo Apteka Węgorzewo Ośrodek zdrowia Węgorzewo Bankomat Węgorzewo

CENNIK CUMOWANIA

SEZON GŁÓWNYBOŻE CIAŁO, MAJÓWKAPRZED I PO SEZONIE
cumowanie jachtu bez załogi SEZON GŁÓWNY25 złBOŻE CIAŁO, MAJÓWKA25 złPRZED I PO SEZONIE25 zł cumowanie jachtu SEZON GŁÓWNYdoba 25 złBOŻE CIAŁO, MAJÓWKAdoba 25 złPRZED I PO SEZONIEdoba 25 zł cena za osobę SEZON GŁÓWNYdoba 15 złBOŻE CIAŁO, MAJÓWKAdoba 15 złPRZED I PO SEZONIEdoba 15 zł

WYPOŻYCZALNIA SPRZĘTU

kajak godzina 15 złdzień 40 zł
Stanica Wodna Kietlice - zdjęcie
+ 50 zdjęć
ReklamaC1 - PGE
ReklamaB0 - Amax
Reklama
ReklamaA1 - Stranda Wiosna Lato

Inne porty w okolicy

ReklamaA2 - system czarterów