Stanica Wodna Kietlice

Stanica Wodna Kietlice

Port partnerski
Kietlicejez. Mamry
7
77 0
Zaloguj się
21755
głębokośćgłębokość
0,50 - 1,00 m
cumowanie cumowanie
boja, long side
cena cena
30 zł + 25 zł / osoba

Prąd Prąd 20 złWoda Woda Prysznic Prysznic WC WC Zmywanie naczyń Zmywanie naczyń Parking Parking 20 złOgnisko Ognisko 100 złSlip Slip 100 złZimowanie Zimowanie 600 złKemping Kemping Nocleg Nocleg Plac zabaw Plac zabaw Czartery Czartery Bar Bar na miejscuSklep Sklep 1300 m
Aktualizacja danych, cen - ponad rok temu
Miejsce z atrakcjami dla dzieci
mały plac zabaw, wypożyczalnia sprzętu

Przystań Kietlice znajduje się na zachodnim brzegu jeziora Mamry, na południe od Mamerek. Znajduje się tu port jachtowy, pensjonat, bar oraz camping. Nieopodal zaś zlokalizowany jest piękny pensjonat mieszczący się w dawnych folwarcznych zabudowaniach pruskich. Żeglarze podkreślają, że to bardzo klimatyczne miejsce, do którego koniecznie trzeba przypłynąć.

Zacumować możemy przy drewnianych pomostach. Cumujemy prostopadle do kei, podchodzimy na podciągniętym mieczu. Płetwa sterowa do połowy podciągnięta. W stanicy wodnej może przebywać na raz nawet 50 jachtów. Trzeba uważać ponieważ jest tu dość płytko, a silny wiatr może utrudniać manewry.

Na brzegu znajduje się klimatyczna, mieszcząca się w zabytkowym budynku tawerna (odbywają się tu w sezonie turystycznym koncerty szantowe), plac zabaw dla dzieci, grill. Można wypożyczyć sprzęt wodny i rowery. Są oczywiście także sanitariaty. Niestety nad jeziorem nie ma plaży. Organizowane są za to coroczne regaty Mamry Challenge. Przenocować można w pobliskim pensjonacie lub na polu namiotowym i w campingach. Obszerny plac opada lekko w stronę jeziora, od którego oddziela go niewielkie wzniesienie.

Nieopodal warto odwiedzić dawny sztynorcki folwark, oddalonego od pałacu w Sztynorcie o niespełna 4 km. Klasyczna zabudowa "w podkowę" zachowała się do dzisiaj. U szczytu mazurska chałupa, po lewej obora, po prawej potężna stodoła, zbudowana bez jednego gwoździa, pruski mur i konstrukcję wiążą drewniane kliny i sworznie.

Bar na miejscu Sklep 1300 m Paliwo Węgorzewo Apteka Węgorzewo Ośrodek zdrowia Węgorzewo Bankomat Węgorzewo

CENNIK CUMOWANIA

SEZON GŁÓWNY
przycumowanie SEZON GŁÓWNY11:00 - 18:00  10 zł cumowanie bezpłatne SEZON GŁÓWNY cumowanie jachtu bez załogi SEZON GŁÓWNY30 zł cumowanie jachtu SEZON GŁÓWNYdoba 30 zł cena za osobę SEZON GŁÓWNYdoba 25 zł cumowanie long side SEZON GŁÓWNYdoba 

WYPOŻYCZALNIA SPRZĘTU

kajak godzina 20 złdzień 60 zł łódź wiosłowa godzina 20 złdzień 60 zł

CENNIK DLA REZYDENTÓW

zimowanie ŁODZIE < 24ŁODZIE 24 - 33ŁODZIE > 33BEZ PODZIAŁU600 zł
Stanica Wodna Kietlice - zdjęcie
+ 93 zdjęć
ReklamaPA1 - Przystań Nautica

Inne porty w okolicy

ReklamaA2 - Odysseya Yachts