Przystań C.S. Diabla Góra

Przystań Centrum Szkoleniowe Diabla Góra

jez. Guzianka Wielka
0 0
Zaloguj się
5346
głębokośćgłębokość
0,80 - 2,00 m
cumowanie cumowanie
brzeg, long side
cena cena
30 zł

Prysznic Prysznic WC WC Parking Parking Nocleg Nocleg Plaża Plaża Plac zabaw Plac zabaw Bar Bar na miejscu
Aktualizacja danych, cen - ponad rok temu

Przystań Centrum Szkoleniowe Diabla Góra

Ruciane Nida, ul. Wrzosowa 1

tel. 87 423 10 62

Mapa google

Przystań położona na wschodnim brzegu jeziora Guzianka Wielka w Ruciane Nida. Port znajduje się przy centrum szkoleniowym. Pomost nadaje się bardziej dla turystów i sprzętu wodnego niż dla żeglarzy. Jest jednak kilka miejsc cumowniczych a i cennik przewiduje cumowanie. Niestety nie widać przy nich przyłączy. Mimo wszystko to bardzo interesujące miejsce do zacumowania na krótki odpoczynek, kąpanie się z dziećmi w wodzie, o opalaniu nie wspominając.

Port znajduje się w sercu Puszczy Piskiej, gdzie wśród pięknych stuletnich sosen, na wysokiej skarpie, nad uroczym zakątkiem jeziora Guzianka Wielka, pomiędzy jeziorami: Nidzkim i Bełdan, znaleźć można właśnie to miejsce. Będąc w tym porcie można skorzystać ze stołówki, parkingu, stołów tenisowych, stołu bilardowego, solarium, sauny, pomost do opalania. Jeśli chcemy przenocować możliwe jest to w ośrodku wypoczynkowym i domkach campingowych. Miłośnicy aktywnego wypoczynku nad wodą mogą skorzystać z wypożyczalni sprzętu wodnego. Do dyspozycji gości są: łódki wiosłowe, kajaki i rowery wodne.

Dla gości w sezonie letnim organizowane są spływy kajakowe rzeką Krutynią, wycieczki jednodniowe po okolicy oraz rejsy statkiem po jeziorach mazurskich, z odwiedzinami Leśniczówki Pranie. Będąc w tym miejscu warto zobaczyć Wieżę Bismarcka. Wieża widokowa na Diablej Górze w okolicach miejscowości Srokowo na Mazurach, powstała w celu upamiętnienia śmierci „żelaznego” kanclerza Otto Bismarcka w 1898 r. Niestety wieża popadła w ruinę po 1945 r. Nie ma już platformy widokowej oraz wewnętrznych schodów. Ogrodzona jest drewnianym płotem z tabliczką ostrzegającą o możliwym zawaleniu. W pobliżu wieży można zobaczyć resztki pomnika wystawionego przez mieszkańców Srokowa w 1924 r. ku czci żołnierzy 37 DP.

Bar na miejscu Sklep Ruciane Nida Paliwo Ruciane Nida Apteka Ruciane Nida Ośrodek zdrowia Ruciane Nida Bankomat Ruciane Nida Basen Mikołajki

CENNIK CUMOWANIA

SEZON GŁÓWNY
cumowanie bezpłatne SEZON GŁÓWNY cumowanie jachtu bez załogi SEZON GŁÓWNY cumowanie jachtu SEZON GŁÓWNYdoba 30 zł cena za osobę SEZON GŁÓWNYdoba  cumowanie long side SEZON GŁÓWNYdoba 

WYPOŻYCZALNIA SPRZĘTU

kajak godzina 25 złdzień 70 zł rower wodny godzina 25 złdzień 70 zł łódź wiosłowa godzina 25 złdzień 70 zł
Przystań C.S. Diabla Góra - zdjęcie
+ 7 zdjęć
ReklamaC1 - Patronite
ReklamaB0 - Mazurolandia
ReklamaB1 - Amax
ReklamaA1 - Papugarnia Wilkasy

Inne porty w okolicy

ReklamaA2 - Odysseya Yachts