Przystań C.S. Diabla Góra

Przystań Centrum Szkoleniowe Diabla Góra

Ruciane Nidajez. Guzianka Wielka
0 0
Zaloguj się
2770
głębokośćgłębokość
0,80 - 2,00 m
cumowanie cumowanie
brzeg, long side
cena cena
25 zł

Prysznic Prysznic WC WC Parking Parking Nocleg Nocleg Plaża Plaża Plac zabaw Plac zabaw Bar Bar

Przystań położona na wschodnim brzegu jeziora Guzianka Wielka w Ruciane Nida. Port znajduje się przy centrum szkoleniowym. Pomost nadaje się bardziej dla turystów i sprzętu wodnego niż dla żeglarzy. Jest jednak kilka miejsc cumowniczych a i cennik przewiduje cumowanie. Niestety nie widać przy nich przyłączy. Mimo wszystko to bardzo interesujące miejsce do zacumowania na krótki odpoczynek, kąpanie się z dziećmi w wodzie, o opalaniu nie wspominając.

Port znajduje się w sercu Puszczy Piskiej, gdzie wśród pięknych stuletnich sosen, na wysokiej skarpie, nad uroczym zakątkiem jeziora Guzianka Wielka, pomiędzy jeziorami: Nidzkim i Bełdan, znaleźć można właśnie to miejsce. Będąc w tym porcie można skorzystać ze stołówki, parkingu, stołów tenisowych, stołu bilardowego, solarium, sauny, pomost do opalania. Jeśli chcemy przenocować możliwe jest to w ośrodku wypoczynkowym i domkach campingowych. Miłośnicy aktywnego wypoczynku nad wodą mogą skorzystać z wypożyczalni sprzętu wodnego. Do dyspozycji gości są: łódki wiosłowe, kajaki i rowery wodne.

Dla gości w sezonie letnim organizowane są spływy kajakowe rzeką Krutynią, wycieczki jednodniowe po okolicy oraz rejsy statkiem po jeziorach mazurskich, z odwiedzinami Leśniczówki Pranie. Będąc w tym miejscu warto zobaczyć Wieżę Bismarcka. Wieża widokowa na Diablej Górze w okolicach miejscowości Srokowo na Mazurach, powstała w celu upamiętnienia śmierci „żelaznego” kanclerza Otto Bismarcka w 1898 r. Niestety wieża popadła w ruinę po 1945 r. Nie ma już platformy widokowej oraz wewnętrznych schodów. Ogrodzona jest drewnianym płotem z tabliczką ostrzegającą o możliwym zawaleniu. W pobliżu wieży można zobaczyć resztki pomnika wystawionego przez mieszkańców Srokowa w 1924 r. ku czci żołnierzy 37 DP.

Bar na miejscu Sklep Ruciane Nida Paliwo Ruciane Nida Apteka Ruciane Nida Ośrodek zdrowia Ruciane Nida Bankomat Ruciane Nida Basen Mikołajki

CENNIK CUMOWANIA

SEZON GŁÓWNYBOŻE CIAŁO, MAJÓWKAPRZED I PO SEZONIE
przycumowanie SEZON GŁÓWNY3 godziny 10 złBOŻE CIAŁO, MAJÓWKA3 godziny 10 złPRZED I PO SEZONIE3 godziny 10 zł cumowanie jachtu SEZON GŁÓWNYdoba 25 złBOŻE CIAŁO, MAJÓWKAdoba 25 złPRZED I PO SEZONIEdoba 25 zł

WYPOŻYCZALNIA SPRZĘTU

kajak godzina 10 złdzień 40 zł rower wodny godzina 15 zł- łódź wiosłowa godzina 10 złdzień 50 zł
Przystań C.S. Diabla Góra - zdjęcie
+ 7 zdjęć
ReklamaC1 - Quicksilver 2021
ReklamaB0 - Amax
Reklama
ReklamaA1 - Stranda Wiosna Lato

Inne porty w okolicy

ReklamaA2 - Tło Dla Mew