Port u Faryja

Port u Faryja

jez. Guzianka Wielka
4
44 0
Zaloguj się
14499
głębokośćgłębokość
1,20 - 4,00 m
cumowanie cumowanie
y-bom, long side
cena cena
70  zł - 100 zł

Kamera live Kamera live Prąd Prąd 10-20 złWoda Woda Prysznic Prysznic 20 złWC WC 4 złZmywanie naczyń Zmywanie naczyń Zrzut chemiczny Zrzut chemiczny 15 złParking Parking 20 złŁadowanie akuml. Ładowanie akuml. Slip Slip 60 złDźwig Dźwig 250 złZimowanie Zimowanie 1500 złInternet Internet Bar Bar na miejscuSklep Sklep 200 mPaliwo Paliwo na miejscu
Aktualizacja danych, cen - ponad pół roku temu
Port u Faryja

Port u Faryja

Ruciane Nida, ul. Dworcowa 6g

tel. 515 448 670 , 503 765 050

przejdź do wwwprofil facebookwiadomośćMapa google
Miejsce z atrakcjami dla dzieci
gry elektroniczne, regularne rejsy statkami

Popularny port na tej części Mazur, leży na zachodnim brzegu jeziora Guzianka Wielka w miejscowości Ruciane Nida. W tym porcie mamy wszystko to co potrzebne. Tawerna, wszelkie potrzebne media. Cumujemy przy nietypowych y-boom'ach. Ładny, zadbany port jachtowy na Mazurach. Warto wiedzieć, że obiekt ten został uhonorowany laurem "Najlepszym z Najlepszych" przez Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Port jachtowy znajduje się w południowo-zachodniej części jeziora Guzianka Wielka, w Rucianem-Nidzie. Ze względu na swój turystyczny charakter nie znajdziemy tu raczej ciszy i spokoju. Wpływając do tego portu warto wiedzieć, że ma on charakter nie tyko żeglarski. Znaczna część przystani przeznaczona jest pod rejsy statkami turystycznymi. Rejsy po jeziorze Nidzkim lub do Mikołajek trwają od jednej do kilku godzin i przyciągają całe wycieczki. Żeglarze powinni więc spodziewać się, że w porcie może być tłoczno.

W porcie jest około sto miejsc do cumowania jachtów żaglowych. Głębokość wody od 1.2 m przy nabrzeżu do 4 m na główkach kei. Do zewnętrznej kei można bez problemu podchodzić bez podnoszenia miecza i płetwy sterowej.  Pomosty do cumowania są różnorodne. Część miejsc przewidziana jest na większe jednostki i wyposażona w y-bomy. Nie ma tu bojek i muringów. W wypadku cumowania w niektórych miejscach konieczna będzie albo kotwica, albo cumowanie do nabrzeża. Raczej nie ma co liczyć na long-side.

Na żeglarzy czekają tu standardowe media, wc, sanitariaty, natryski, prąd na kei, wypożyczalnia sprzętu wodnego (w tym motorówki). Nie ma co liczyć na usługi szkutnicze. Napraw tu raczej nie dokonamy. Znajdziemy tu natomiast sklep wędkarski.

Wszystko co nam potrzebne znajdziemy natomiast w mieście Rucine-Nida. Tam możemy uzupełnić wszelkie niezbędne zapasy. Posiłki można zjeść w miejscowej tawernie, która słynie z dobrych dań. 

Bar na miejscu Sklep 200 m Paliwo na miejscu Apteka Ruciane Nida Ośrodek zdrowia Ruciane Nida Bankomat Ruciane Nida Basen Mikołajki

CENNIK CUMOWANIA

SEZON GŁÓWNY
przycumowanie SEZON GŁÓWNY3h  40-70 zł cumowanie bezpłatne SEZON GŁÓWNY cumowanie jachtu bez załogi SEZON GŁÓWNY cumowanie jachtu SEZON GŁÓWNYdoba 70-100 zł cena za osobę SEZON GŁÓWNYdoba  cumowanie long side SEZON GŁÓWNYdoba 

CENNIK DLA REZYDENTÓW

opłata za sezon ŁODZIE < 24ŁODZIE 24 - 33ŁODZIE > 33BEZ PODZIAŁUod 400 zł
Port u Faryja - zdjęcie
+ 130 zdjęć
ReklamaC1 - Patronite
ReklamaB0 - Karos Pomosty Pływające
ReklamaB1 - Amax
ReklamaA1 - Papugarnia Wilkasy

Inne porty w okolicy

ReklamaA2 - Odysseya Yachts