Port u Faryja

Port u Faryja

Port partnerski
Ruciane Nidajez. Guzianka Wielka
3.6
34 0
Zaloguj się
7245
głębokośćgłębokość
1,20 - 4,00 m
cumowanie cumowanie
y-bom
cena cena
30 zł

Kamera live Kamera live Prąd Prąd 6 złWoda Woda Prysznic Prysznic 10 złZrzut chemiczny Zrzut chemiczny 10 złParking Parking Dźwig Dźwig 100 złZimowanie Zimowanie Internet Internet Czartery Czartery Bar Bar Sklep Sklep 200 mPaliwo Paliwo
Miejsce z atrakcjami dla dzieci
gry elektroniczne, regularne rejsy statkami

Popularny port na tej części Mazur, leży na zachodnim brzegu jeziora Guzianka Wielka w miejscowości Ruciane Nida. W tym porcie mamy wszystko to co potrzebne. Tawerna, Szaszłyk Bar, wszelkie potrzebne media. Cumujemy przy nietypowych y-boom'ach. Ładny, zadbany port jachtowy na Mazurach. Warto wiedzieć, że obiekt ten został uhonorowany laurem "Najlepszym z Najlepszych" przez Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Port jachtowy znajduje się w południowo-zachodniej części jeziora Guzianka Wielka, w Rucianem-Nidzie. Ze względu na swój turystyczny charakter nie znajdziemy tu raczej ciszy i spokoju. Wpływając do tego portu warto wiedzieć, że ma on charakter nie tyko żeglarski. Znaczna część przystani przeznaczona jest pod rejsy statkami turystycznymi. Rejsy po jeziorze Nidzkim lub do Mikołajek trwają od jednej do kilku godzin i przyciągają całe wycieczki. Żeglarze powinni więc spodziewać się, że w porcie może być tłoczno.

W porcie jest około sto miejsc do cumowania jachtów żaglowych. Głębokość wody od 1.2 m przy nabrzeżu do 4 m na główkach kei. Do zewnętrznej kei można bez problemu podchodzić bez podnoszenia miecza i płetwy sterowej.  Pomosty do cumowania są różnorodne. Część miejsc przewidziana jest na większe jednostki i wyposażona w y-bomy. Nie ma tu bojek i muringów. W wypadku cumowania w niektórych miejscach konieczna będzie albo kotwica, albo cumowanie do nabrzeża. Raczej nie ma co liczyć na long-side.

Na żeglarzy czekają tu standardowe media, wc, sanitariaty, natryski, prąd na kei, wypożyczalnia sprzętu wodnego (w tym motorówki). Nie ma co liczyć na usługi szkutnicze. Napraw tu raczej nie dokonamy. Znajdziemy tu natomiast sklep wędkarski.

Wszystko co nam potrzebne znajdziemy natomiast w mieście Rucine-Nida. Tam możemy uzupełnić wszelkie niezbędne zapasy. Posiłki można zjeść w miejscowej tawernie, która słynie z dobrych dań. Noclegi możliwe są na polu namiotowym i domkach typu „holenderskiego”.

Bar na miejscu Sklep 200 m Paliwo na miejscu Apteka Ruciane Nida Ośrodek zdrowia Ruciane Nida Bankomat Ruciane Nida Basen Mikołajki

CENNIK CUMOWANIA

SEZON GŁÓWNYBOŻE CIAŁO, MAJÓWKAPRZED I PO SEZONIE
przycumowanie SEZON GŁÓWNYcumowanie 30 złBOŻE CIAŁO, MAJÓWKAcumowanie 30 złPRZED I PO SEZONIEcumowanie 30 zł cumowanie jachtu SEZON GŁÓWNYdoba 30 złBOŻE CIAŁO, MAJÓWKAdoba 30 złPRZED I PO SEZONIEdoba 30 zł
Port u Faryja - zdjęcie
+ 48 zdjęć
Reklama

Inne porty w okolicy

ReklamaA2 - Kursy Bocianie Gniazdo