Żegluga Mazurska Ruciane Nida

Żegluga Mazurska Ruciane Nida

jez. Guzianka Wielka
8
32 0
Zaloguj się
5580
głębokośćgłębokość
1,50 - 2,50 m
cumowanie cumowanie
long side
cenabezpłatny

Bar Bar na miejscuSklep Sklep 100 mPaliwo Paliwo 100 m
Aktualizacja danych, cen - ponad rok temu

Żegluga Mazurska Ruciane Nida

Ruciane Nida, ul. Dworcowa 4

tel. 602 522 898
tel. 87 423 10 43

przejdź do wwwwiadomośćMapa google

Port znajduje się przy kanale Nidzkim (długość kanału to 170 m). To miejsce do którego jachtem nie przybijemy i lepiej nie próbować tu cumowania. Jest to przystań Żeglugi Mazurskiej w Rucianem-Nida. Stąd możemy tylko popłynąć w rejs statkiem turystycznym. Cumować jacht musimy gdzieś indziej.

Jednak gdyby „dobre wiatry” zapędziły nas w te okolice Mazur i chcielibyśmy zamienić nasz jacht czy samochód na wycieczkowy statek, to właśnie z tego portu w Rucianem-Nida może ruszyć w romantyczny rejs nie najmłodszym wycieczkowcem, który ma jednak swój niebagatelny urok. Powolny, romantyczny rejs mazurskimi jeziorami, na pasażerskim statku ma swój urok. Nie musimy nic robić. Możemy zaopatrzyć się w jedzenie lub odpowiedni napój w pokładowym barze i podziwiać piękno jezior i mazurskich krajobrazów.

Uczestnicy takich rejsów podkreślają wspaniałą, sielankową, rodzinną atmosferę panującą na statkach. Przy okazji takiego rejsu możemy od załogi usłyszeć wiele ciekawych historii dotyczących tego rejonu Mazur. W samym porcie w Rucianem-Nida, czekając na rejs statkiem, możemy zjeść posiłek w miejscowej restauracji, kupić upominki, skorzystać z toalet.

Dzięki podróży statkiem, mając trochę czasu, można zobaczyć większość okolicznych jezior i pięknych miejscowość takich jak Ruciana-Nida, łącznie ze śluzowaniem przez Mikołajki po Giżycko. Czekają na nas piękne widoki przyrody ale i ciekawa inżynieria, choćby liczne kanały i mosty. Ciekawostką jest fakt iż statki mają opuszczane zadaszenie na górnym pokładzie, by przepłynąć pod niskimi mostami.

Przy dłuższych rejsach statki pasażerskie zawijają do wielu portowych miasteczek (Mikołajki, Giżycko), które można zwiedzić, zjeść tam posiłki, kupić pamiątki.

Bar na miejscu Sklep 100 m Paliwo 100 m Apteka Ruciane Nida Ośrodek zdrowia Ruciane Nida Bankomat Ruciane Nida Basen Mikołajki

CENNIK CUMOWANIA

SEZON GŁÓWNY
cumowanie bezpłatne SEZON GŁÓWNY cumowanie jachtu bez załogi SEZON GŁÓWNY cumowanie jachtu SEZON GŁÓWNYdoba  cena za osobę SEZON GŁÓWNYdoba  cumowanie long side SEZON GŁÓWNYdoba 
ReklamaB0 - Mazurolandia
ReklamaB1 - Amax
ReklamaPA1 - Przystań Nautica

Inne porty w okolicy

ReklamaA2 - Odysseya Yachts