Żegluga Mazurska Ruciane Nida

Żegluga Mazurska Ruciane Nida

Ruciane Nidajez. Guzianka Wielka
32 0
Zaloguj się
2460
głębokośćgłębokość
1,50 - 2,50 m
cumowanie cumowanie
long side
cenabezpłatny

Bar Bar Sklep Sklep 100 mPaliwo Paliwo 100 m

Port znajduje się przy kanale Nidzkim (długość kanału to 170 m). To miejsce do którego jachtem nie przybijemy i lepiej nie próbować tu cumowania. Jest to przystań Żeglugi Mazurskiej w Rucianem-Nida. Stąd możemy tylko popłynąć w rejs statkiem turystycznym. Cumować jacht musimy gdzieś indziej.

Jednak gdyby „dobre wiatry” zapędziły nas w te okolice Mazur i chcielibyśmy zamienić nasz jacht czy samochód na wycieczkowy statek, to właśnie z tego portu w Rucianem-Nida może ruszyć w romantyczny rejs nie najmłodszym wycieczkowcem, który ma jednak swój niebagatelny urok. Powolny, romantyczny rejs mazurskimi jeziorami, na pasażerskim statku ma swój urok. Nie musimy nic robić. Możemy zaopatrzyć się w jedzenie lub odpowiedni napój w pokładowym barze i podziwiać piękno jezior i mazurskich krajobrazów.

Uczestnicy takich rejsów podkreślają wspaniałą, sielankową, rodzinną atmosferę panującą na statkach. Przy okazji takiego rejsu możemy od załogi usłyszeć wiele ciekawych historii dotyczących tego rejonu Mazur. W samym porcie w Rucianem-Nida, czekając na rejs statkiem, możemy zjeść posiłek w miejscowej restauracji, kupić upominki, skorzystać z toalet.

Dzięki podróży statkiem, mając trochę czasu, można zobaczyć większość okolicznych jezior i pięknych miejscowość takich jak Ruciana-Nida, łącznie ze śluzowaniem przez Mikołajki po Giżycko. Czekają na nas piękne widoki przyrody ale i ciekawa inżynieria, choćby liczne kanały i mosty. Ciekawostką jest fakt iż statki mają opuszczane zadaszenie na górnym pokładzie, by przepłynąć pod niskimi mostami.

Przy dłuższych rejsach statki pasażerskie zawijają do wielu portowych miasteczek (Mikołajki, Giżycko), które można zwiedzić, zjeść tam posiłki, kupić pamiątki.

Bar na miejscu Sklep 100 m Paliwo 100 m Apteka Ruciane Nida Ośrodek zdrowia Ruciane Nida Bankomat Ruciane Nida Basen Mikołajki
ReklamaC1 - Warszawski Salon Jachtowy
Reklama
Reklama
ReklamaA1 - Port Sztynort

Inne porty w okolicy

ReklamaA2 - Kursy Bocianie Gniazdo