Ryn Ekomarina

Ryn Ekomarina

Rynjez. Ryńskie
7.2
6 1
Zaloguj się
1299
głębokośćgłębokość
1,5 - 2,5 m
cumowanie cumowanie
y-bom, long side
cena cena
30 zł + 8 zł / osoba

Prąd Prąd Woda Woda Prysznic Prysznic 5 złWC WC Pralka / suszarka Pralka / suszarka 5 złZmywanie naczyń Zmywanie naczyń Slip Slip 30 złInternet Internet Czartery Czartery Bar Bar 50 mSklep Sklep 150 m

Nowoczesny port umiejscowiony na północnym brzegu jeziora Ryńskie, wybudowany dzięki funduszom z Unii Europejskiej. Jest nowocześnie i wszystko to co niezbędne żeglarzom. Sporo miejsc cumowniczych, więc raczej nie znajdziemy tu ciszy i spokoju ale głośne, wieczorne życie portowe i jego zgiełk. Marinę otwarto w 2013 r. Koszt budowy eko-mariny to blisko 6,70 mln zł.

Przystań żeglarska położona jest w centrum miejscowości nad jeziorem Ryńskim przy głównym deptaku miasta. Jest to nowy budynek, w którym mieści się kapitanat portu oraz pomieszczenia socjalne i gospodarcze dla żeglarzy i pracowników portu.

Najważniejszym elementem całej inwestycji jest możliwość odbioru nieczystości płynnych i stałych z jachtów, a także możliwość drobnych napraw i konserwacji jachtów. Jest także slip do zwodowania sprzętu oraz sanitariaty, prysznice, pralnia, suszarnia, sala konferencyjna i szkoleniowo-dydaktyczna. Budynek mini przystani żeglarskiej – to dwukondygnacyjny obiekt z górną kondygnacją na poddaszu użytkowym, wyposażony w pomieszczenia sanitarne wraz z instalacjami i całą infrastrukturą techniczną.

Znajdują się tu dwa pomosty pływające z miejscami do cumowania na 60 szt. jachtów z instalacja elektryczną i wodociągową oraz z systemem odbioru ścieków i wód zęzowych z jachtów, systemu odbioru odpadów z jachtów. Pomost stały z miejscami na 30 szt. Jachtów. 25 jachtów może stanąć na kotwicy wzdłuż brzegu. Teren portu jest objęty darmową siecią Wi-Fi.

Przebudowano i wybudowano ciąg pieszy oraz pieszo – rowerowy wraz z elementami małej architektury i terenami zielonymi. Żeglarze mają tu zapewnione WC, sanitariaty, prysznice, umywalki, miejsce do mycia naczyń, pralka, suszarka. W sezonie nawigacyjnym Ekologiczna Mini Przystań obsługiwana jest przez Bosmana codziennie w godzinach: 6.00 - 22.00.

Wejście i wyjście z portu oraz postój w porcie jachtów żaglowych odbywa się wyłącznie z postawionym masztem i bez użycia żagli a jachty wchodzące do portu zobowiązane są ustąpić drogi jednostkom wychodzącym. Postój jachtów w porcie Ekologicznej Mini Przystani możliwy jest tylko wyłącznie w celu pozostawienia nieczystości stałych i ścieków z wyłączeniem przypadków, gdy konieczność postoju spowodowana jest uzasadnionym zdarzeniem losowym (np. awaria, choroba członka załogi).

Bar 50 m Sklep 150 m Paliwo Ryn Apteka Ryn Ośrodek zdrowia Ryn Bankomat Ryn Basen Ryn

CENNIK CUMOWANIA

SEZON GŁÓWNYBOŻE CIAŁO, MAJÓWKAPRZED I PO SEZONIE
przycumowanie SEZON GŁÓWNY3 godziny 15 złBOŻE CIAŁO, MAJÓWKA3 godziny 15 złPRZED I PO SEZONIE3 godziny 15 zł cumowanie jachtu SEZON GŁÓWNYdoba 30 złBOŻE CIAŁO, MAJÓWKAdoba 30 złPRZED I PO SEZONIEdoba 30 zł cena za osobę SEZON GŁÓWNYdoba 8 złBOŻE CIAŁO, MAJÓWKAdoba 8 złPRZED I PO SEZONIEdoba 8 zł
Ryn Ekomarina - zdjęcie
+ 7 zdjęć
Temperatura - ryn - 5°
5°
Niebo prawie bezchmurne Opady: 0mm, Wiatr: 6.2 m/s
Kierunek: Zach Pn Zach
Ciśnienie atmosferyczne: 1022.5 hPa

Ryn Ekomarina

Ryn, ul. Konrada Wallenroda 10

tel. 87 420 70 49

przejdź do wwwMapa google
ReklamaA1 - Ognisty - cumowanie

Inne porty w okolicy