Ryn Ekomarina

Ryn Ekomarina

Rynjez. Ryńskie
8.1
12 2
Zaloguj się
7757
głębokośćgłębokość
1,50 - 2,50 m
cumowanie cumowanie
y-bom, long side
cena cena
30 zł + 8 zł / osoba

Prąd Prąd Woda Woda Prysznic Prysznic 5 złWC WC Pralka / suszarka Pralka / suszarka 5 złZmywanie naczyń Zmywanie naczyń Slip Slip 30 złInternet Internet Czartery Czartery Bar Bar 50 mSklep Sklep 150 mOdbiór ścieków Odbiór ścieków 10 zł

Nowoczesny port umiejscowiony na północnym brzegu jeziora Ryńskie, wybudowany dzięki funduszom z Unii Europejskiej. Jest nowocześnie i wszystko to co niezbędne żeglarzom. Sporo miejsc cumowniczych, więc raczej nie znajdziemy tu ciszy i spokoju ale głośne, wieczorne życie portowe i jego zgiełk. Marinę otwarto w 2013 r. Koszt budowy eko-mariny to blisko 6,70 mln zł.

Przystań żeglarska położona jest w centrum miejscowości nad jeziorem Ryńskim przy głównym deptaku miasta. Jest to nowy budynek, w którym mieści się kapitanat portu oraz pomieszczenia socjalne i gospodarcze dla żeglarzy i pracowników portu.

Najważniejszym elementem całej inwestycji jest możliwość odbioru nieczystości płynnych i stałych z jachtów, a także możliwość drobnych napraw i konserwacji jachtów. Jest także slip do zwodowania sprzętu oraz sanitariaty, prysznice, pralnia, suszarnia, sala konferencyjna i szkoleniowo-dydaktyczna. Budynek mini przystani żeglarskiej – to dwukondygnacyjny obiekt z górną kondygnacją na poddaszu użytkowym, wyposażony w pomieszczenia sanitarne wraz z instalacjami i całą infrastrukturą techniczną.

Znajdują się tu dwa pomosty pływające z miejscami do cumowania na 60 szt. jachtów z instalacja elektryczną i wodociągową oraz z systemem odbioru ścieków i wód zęzowych z jachtów, systemu odbioru odpadów z jachtów. Pomost stały z miejscami na 30 szt. Jachtów. 25 jachtów może stanąć na kotwicy wzdłuż brzegu. Teren portu jest objęty darmową siecią Wi-Fi.

Przebudowano i wybudowano ciąg pieszy oraz pieszo – rowerowy wraz z elementami małej architektury i terenami zielonymi. Żeglarze mają tu zapewnione WC, sanitariaty, prysznice, umywalki, miejsce do mycia naczyń, pralka, suszarka. W sezonie nawigacyjnym Ekologiczna Mini Przystań obsługiwana jest przez Bosmana codziennie w godzinach: 6.00 - 22.00.

Wejście i wyjście z portu oraz postój w porcie jachtów żaglowych odbywa się wyłącznie z postawionym masztem i bez użycia żagli a jachty wchodzące do portu zobowiązane są ustąpić drogi jednostkom wychodzącym. Postój jachtów w porcie Ekologicznej Mini Przystani możliwy jest tylko wyłącznie w celu pozostawienia nieczystości stałych i ścieków z wyłączeniem przypadków, gdy konieczność postoju spowodowana jest uzasadnionym zdarzeniem losowym (np. awaria, choroba członka załogi).

Bar 50 m Sklep 150 m Paliwo Ryn Apteka Ryn Ośrodek zdrowia Ryn Bankomat Ryn Basen Ryn

CENNIK CUMOWANIA

SEZON GŁÓWNYBOŻE CIAŁO, MAJÓWKAPRZED I PO SEZONIE
przycumowanie SEZON GŁÓWNY3 godziny 15 złBOŻE CIAŁO, MAJÓWKA3 godziny 15 złPRZED I PO SEZONIE3 godziny 15 zł cumowanie jachtu SEZON GŁÓWNYdoba 30 złBOŻE CIAŁO, MAJÓWKAdoba 30 złPRZED I PO SEZONIEdoba 30 zł cena za osobę SEZON GŁÓWNYdoba 8 złBOŻE CIAŁO, MAJÓWKAdoba 8 złPRZED I PO SEZONIEdoba 8 zł
Ryn Ekomarina - zdjęcie
+ 7 zdjęć
ReklamaC1 - Warszawski Salon Jachtowy
Reklama
ReklamaB1 - PTTK Wilkasy
ReklamaA1 - AZS Wilkasy

Inne porty w okolicy

ReklamaA2 - Tło Dla Mew