Ryn Ekomarina

Ryn Ekomarina

Rynjez. Ryńskie
8
17 2
Zaloguj się
18602
głębokośćgłębokość
1,50 - 2,50 m
cumowanie cumowanie
y-bom, long side
cena cena
50 zł + 10 zł / osoba

Prąd Prąd Woda Woda Prysznic Prysznic 10 złWC WC Pralka / suszarka Pralka / suszarka 10 złZmywanie naczyń Zmywanie naczyń Zrzut chemiczny Zrzut chemiczny 10 złSlip Slip 50 złInternet Internet Czartery Czartery Bar Bar na miejscuSklep Sklep 100 mOdbiór ścieków Odbiór ścieków 10 zł
Aktualizacja danych, cen - ponad rok temu

Ryn Ekomarina

Ryn, ul. Konrada Wallenroda 10

tel. 87 420 70 49

przejdź do wwwMapa google

Nowoczesny port umiejscowiony na północnym brzegu jeziora Ryńskie, wybudowany dzięki funduszom z Unii Europejskiej. Jest nowocześnie i wszystko to co niezbędne żeglarzom. Sporo miejsc cumowniczych, więc raczej nie znajdziemy tu ciszy i spokoju ale głośne, wieczorne życie portowe i jego zgiełk. Marinę otwarto w 2013 r. Koszt budowy eko-mariny to blisko 6,70 mln zł.

Przystań żeglarska położona jest w centrum miejscowości nad jeziorem Ryńskim przy głównym deptaku miasta. Jest to nowy budynek, w którym mieści się kapitanat portu oraz pomieszczenia socjalne i gospodarcze dla żeglarzy i pracowników portu.

Najważniejszym elementem całej inwestycji jest możliwość odbioru nieczystości płynnych i stałych z jachtów, a także możliwość drobnych napraw i konserwacji jachtów. Jest także slip do zwodowania sprzętu oraz sanitariaty, prysznice, pralnia, suszarnia, sala konferencyjna i szkoleniowo-dydaktyczna. Budynek mini przystani żeglarskiej – to dwukondygnacyjny obiekt z górną kondygnacją na poddaszu użytkowym, wyposażony w pomieszczenia sanitarne wraz z instalacjami i całą infrastrukturą techniczną.

Znajdują się tu dwa pomosty pływające z miejscami do cumowania na 60 szt. jachtów z instalacja elektryczną i wodociągową oraz z systemem odbioru ścieków i wód zęzowych z jachtów, systemu odbioru odpadów z jachtów. Pomost stały z miejscami na 30 szt. Jachtów. 25 jachtów może stanąć na kotwicy wzdłuż brzegu. Teren portu jest objęty darmową siecią Wi-Fi.

Przebudowano i wybudowano ciąg pieszy oraz pieszo – rowerowy wraz z elementami małej architektury i terenami zielonymi. Żeglarze mają tu zapewnione WC, sanitariaty, prysznice, umywalki, miejsce do mycia naczyń, pralka, suszarka. W sezonie nawigacyjnym Ekologiczna Mini Przystań obsługiwana jest przez Bosmana codziennie w godzinach: 6.00 - 22.00.

Wejście i wyjście z portu oraz postój w porcie jachtów żaglowych odbywa się wyłącznie z postawionym masztem i bez użycia żagli a jachty wchodzące do portu zobowiązane są ustąpić drogi jednostkom wychodzącym. Postój jachtów w porcie Ekologicznej Mini Przystani możliwy jest tylko wyłącznie w celu pozostawienia nieczystości stałych i ścieków z wyłączeniem przypadków, gdy konieczność postoju spowodowana jest uzasadnionym zdarzeniem losowym (np. awaria, choroba członka załogi).

W przypadku krótkiego cumowania należy dopłacić za podpięcie do wody 10 zł, prąd 10 zł. Dla gości z zewnątrz (bez cumowania) toalety 5 zł / osoba.

Bar na miejscu Sklep 100 m Paliwo Ryn Apteka Ryn Ośrodek zdrowia Ryn Bankomat Ryn Basen Ryn

CENNIK CUMOWANIA

SEZON GŁÓWNY
przycumowanie SEZON GŁÓWNY3 godziny   25 zł cumowanie bezpłatne SEZON GŁÓWNY cumowanie jachtu bez załogi SEZON GŁÓWNY cumowanie jachtu SEZON GŁÓWNYdoba 50 zł cena za osobę SEZON GŁÓWNYdoba 10 zł cumowanie long side SEZON GŁÓWNYdoba 
Ryn Ekomarina - zdjęcie
+ 7 zdjęć
ReklamaB0 - OW Wodnik
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaPA1 - Przystań Nautica

Inne porty w okolicy

ReklamaA2 - Odysseya Yachts