Yacht Port Piękna Góra

Yacht Port Piękna Góra

Piekna Górajez. Tajty
2
21 1
Zaloguj się
10762
głębokośćgłębokość
2,00 - 8,00 m
cumowanie cumowanie
muring, long side
cena cena
25 zł

Woda Woda Prysznic Prysznic 10 złWC WC 1 złZmywanie naczyń Zmywanie naczyń Parking Parking 12 złSlip Slip Czartery Czartery Bar Bar na miejscuOdbiór ścieków Odbiór ścieków 30 zł
Ceny mogą być nieaktualne - wyślij nam zdjęcie cennika na info@mazury24.eu

Yacht Port Piękna Góra

Giżycko, Piękna Góra 4c

tel. 87 428 54 08

wiadomośćMapa google

Port położony na południowym krańcu jeziora Tajty - pomiędzy dwoma jeziorami - Kisajno i Niegocin. Zlokalizowany dokładnie przy kanale Piękna Góra, w miejscowości o tej samej nazwie. Port rozbity na dwie grupy kej i pomostów. Głębokość w porcie wewnętrznym ok. 2 metrów, w porcie zewnętrznym około 8 metrów.

Dzięki położeniu w centrum szlaku, jest idealnym miejscem do rozpoczęcia rejsu po Wielkich Jeziorach Mazurskich. Stąd można płynąć na północ - np. unikalnym Łabędzim Szlakiem, w stronę Jeziora Mamry lub też na południe - w stronę największego polskiego akwenu - Jeziora Śniardwy.

Na terenie portu znajduje się punkt gastronomiczny, płatny parking strzeżony, węzeł sanitarny. Można tu odpocząć, zjeść posiłek a także kupić świeże i wędzone ryby. Dopłynąć do tego portu można z dwóch stron. Od Jeziora Kisajno - poprzez kanał Piękna Góra (tuż za nim po prawej stronie znajduje się wejście do portu) lub przez Kanał Niegociński z Jeziora Niegocin (po wyjściu z kanału kierujemy się w prawą stronę).

Port zlokalizowany jest dość blisko Giżycka, dlatego cumując tu można zrobić sobie wycieczkę do tego turystycznego, portowego miasta. Koniecznie trzeba również odwiedzić unikatową Twierdzę Boyen. Na Twierdzy znajduje się też amfiteatr, w którym latem odbywają się festiwale (szantowy, hip-hopowy i disco-polo) i koncerty. Cennym i jedynym tego rodzaju zabytkiem w Europie jest też ręcznie otwierany most obrotowy (z XIX w.) nad Kanałem Łuczańskim, którego uroczyste otwarcie po zimie symbolicznie rozpoczyna sezon żeglarski na Mazurach. Zwykle impreza ta odbywa się w pierwszy majowy weekend.

Miłośnicy zabytków i ładnych widoków powinni wejść na zabytkową wieżę ciśnień (skrzyżowanie ul. Warszawskiej i Wodociągowej), gdzie można zobaczyć stare sprzęty i przy kawie rozkoszować się urzekającym widokiem na jezioro Niegocin.

Bar na miejscu Sklep Giżycko Paliwo Piękna Góra Apteka Giżycko Ośrodek zdrowia Giżycko Bankomat Wilkasy Basen Wilkasy

CENNIK CUMOWANIA

SEZON GŁÓWNY
cumowanie bezpłatne SEZON GŁÓWNY cumowanie jachtu bez załogi SEZON GŁÓWNY cumowanie jachtu SEZON GŁÓWNYdoba 25 zł cena za osobę SEZON GŁÓWNYdoba  cumowanie long side SEZON GŁÓWNYdoba 
Yacht Port Piękna Góra - zdjęcie
+ 54 zdjęć
ReklamaC1 - Quicksilver 2023 Moto-X
ReklamaB0 - Karos Pomosty Pływające
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaA1 - Papugarnia Wilkasy

Inne porty w okolicy

ReklamaA2 - Nowy Harsz