Port Łabędzi Ostrów

Port Łabędzi Ostrów

Port partnerski
jez. Kisajno
8
18 0
Zaloguj się
11143
głębokośćgłębokość
1,00 - 2,00 m
cumowanie cumowanie
muring, y-bom, long side
cena cena
30 zł + 25 zł / osoba

Prąd Prąd Woda Woda Prysznic Prysznic WC WC Zmywanie naczyń Zmywanie naczyń Zrzut chemiczny Zrzut chemiczny Parking Parking 30 złOgnisko Ognisko 200 złSlip Slip 100 złNocleg Nocleg Plaża Plaża Plac zabaw Plac zabaw Internet Internet Psy i koty Psy i koty Czartery Czartery Bar Bar na miejscuOdbiór ścieków Odbiór ścieków 70 zł
Aktualizacja danych, cen - ponad miesiąc temu
Port Łabędzi Ostrów

Port Łabędzi Ostrów

Giżycko, Piękna Góra

tel. 513 177 657
tel. 87 428 59 37

przejdź do wwwprofil facebookwiadomośćMapa google
Miejsce z atrakcjami dla dzieci
piaszczysta plaża, wypożyczalnia sprzętu, plac do ćwiczeń, plac zabaw

To duży port położony przy jeziorze Kisajno, w miejscowości Piękna Góra. Teren ogrodzony, wchodzący w skład kompleksu ośrodka wypoczynkowego (szlabany, ochrona). Miejsce ma swój klimat i po ilości żeglarzy oraz jachtów można wnioskować o jego popularności. Bardzo atrakcyjny dla rodzin z dziećmi (restauracja, plaża, plac zabaw, urokliwe ścieżki). Czysto, ładnie, trawa podcięta - żeglarz czy turysta nie jest tutaj intruzem.

Na turystów czeka piaszczysta plaża oraz ławki z parasolami. Noclegi możliwe są w pobliskim ośrodku wczasowym. Port pomieści około 90-100 jachtów i posiada miejsce na slipowanie łodzi. Bosman portu przydziela miejsca postoju jachtów oraz pobiera opłaty portowe. Załogi jednostek korzystających z postoju w porcie są zobowiązane do informowania bosmana lub recepcji ośrodka o każdym wpłynięciu i wypłynięciu jednostki osobiście lub telefonicznie.

W porcie znajdują się nowoczesne (wyremontowane) sanitariaty, wliczone w opłatę portową (prysznic bez ograniczeń czasowych).

Korzystanie z wszelkich urządzeń znajdujących się na terenie Portu i Ośrodka podlega opłatom według cennika obowiązującego w Ośrodku, który dostępny jest w Bosmanacie oraz w Recepcji. 

W południowej części jeziora, w bliskim sąsiedztwie portu znajduje się tzw. „Łabędzi Szlak”, który obejmuje dziesięć wysp - ulubione miejsce gniazdowania licznych gatunków ptaków wodnych. Warto tam wybrać się w rejs aby obejrzeć dzikie ptactwo w ich naturalnych warunkach bytowania.

Niedaleko znajduje się Giżycko, ze swoimi urokliwymi zabytkami i portowym, turystycznym charakterem. Warto również zwiedzić Twierdzę Boyen. Twierdza otoczona jest kamienno-ceglanym murem o długości 2303 metrów. Narożniki murów tworzą małe, przykryte ziemią schrony dla żołnierzy. Fosa otaczające twierdzę była sucha i wyposażona w kratę forteczną. Doskonale zachowane są wszystkie formy ziemne - wały, skarpy, pochylnie i place ćwiczeń. Twierdza Boyen należy do najlepiej zachowanych XIX-wiecznych obiektów obronnych znajdujących się na terenie Polski.

Będąc w Giżycku koniecznie trzeba również zobaczyć unikatowy w skali Europy most obrotowy. Niezwykły zabytek techniki powstał w XIX wieku i do dnia dzisiejszego funkcjonuje. Warto dodać, że to jedyny tego typu obiekt w Europie, który nadal funkcjonuje. Most znajduje się nad Kanałem Łuczańskim i jest wpisany do rejestru zabytków nieruchomych. Został zbudowany w 1898 r. w celu zapewnienia dojazd z Giżycka do Twierdzy Boyen. Ma ponad 20 metrów długości i 8 szerokości i jest otwierany 12 razy dziennie: 6 razy dla ruchu wodnego i 6 razy dla ruchu kołowego.

Warto również odwiedzić pobliski park wodny w Wilkasach. Obiekt składa się z zaplecza i hali basenowej. Funkcjonują tu również dwie siłownie – jedna dla mężczyzn, druga – centrum fitness dla kobiet.

Bar na miejscu Sklep Giżycko Paliwo Piękna Góra Apteka Giżycko Ośrodek zdrowia Giżycko Bankomat Giżycko

CENNIK CUMOWANIA

SEZON GŁÓWNY
cumowanie bezpłatne SEZON GŁÓWNY3h cumowanie jachtu bez załogi SEZON GŁÓWNY cumowanie jachtu SEZON GŁÓWNYdoba 30 zł cena za osobę SEZON GŁÓWNYdoba 25 zł cumowanie long side SEZON GŁÓWNYdoba 
Port Łabędzi Ostrów - zdjęcie
+ 56 zdjęć
ReklamaPA1 - Przystań Nautica

Inne porty w okolicy

ReklamaA2 - Sailing Machine