Czarter jachtów mazury 2024

JACHTY ŻAGLOWE I MOTOROWE RZETELNYCH ARMATORÓW

Jachty żagloweJachty motorowe WSZYSTKIE JACHTY

Atrakcyjne ceny Jachty zweryfikowane przez Mazury24 Szybka i bezpieczna rezerwacja Online

Podstawy wiedzy żeglarskiej

Wraz z uruchomieniem systemu rezerwacji Online, zabraliśmy się za przygotowanie poradnika żeglarskiego, który pozwoli Wam poznać lub przypomnieć teorię manewrowania jednomasztowym jachtem śródlądowym. Poradnik został opracowany i udostępniony przez instruktora żeglarstwa - Reginę Flis.

Serdecznie dziękujemy. Opracowanie liczy ponad 100 stron A4 i można je traktować jako podstawowe kompendium wiedzy żeglarskiej. Wraz z upływem czasu, będziemy uzupełniać poradnik. Na razie - próbka, tak żebyście wiedzieli na co czekać :)


Wstęp od Autorki

Jeśli jesteś człowiekiem kochającym przestrzeń, dotyk wiatru na twarzy, zapach jeziora i szum fal, jeżeli usypia Cię bujanie, plusk wody i „mowa jachtu”, to zapewne jesteś osobą, która poczuje się wspaniale, żeglując. Może już wiesz, że żeglarstwo to najwspanialsze zajęcie dla leniuchów i marzycieli.

Przedstawiam Ci moją pracę, w której starałam się umieścić wszystko to, co wydaje mi się ważne i konieczne do dobrego poznania tajników żeglarstwa. Zawarłam tu kilkanaście lat doświadczeń, wiedzę zdobytą na szkoleniach, podczas pracy na wodzie, ale przede wszystkim własne obserwacje, z których ciągle czerpię wiedzę praktyczną. Żeby Cię nie znużyć, tekst urozmaiciłam schematami manewrów, tabelami z istotnymi informacjami, a najważniejsze wiadomości postarałam się odpowiednio wyeksponować.

Przeczytaj z uwagą to, co przygotowałam, przećwicz teoretycznie, zastosuj w praktyce, a nauczysz się żeglować.