Ublik Stacja

Apartamenty19 ostatnia aktualizacja oferty: 19 lutego 2026

Ublik Stacja - zdjęcie 1
Ublik Stacja
Ublik Stacja - zdjęcie 2
Ublik Stacja
Ublik Stacja - zdjęcie 3
Ublik Stacja
Ublik Stacja - zdjęcie 4
Ublik Stacja

Opis do oferty

Stacja Ublik to odrestaurowana perła dawnej stacji kolejowej z 1906 roku w sercu "Szwajcarii Orzyskiej", gdzie kiedyś turkotały pociągi linii Orzysz-Giżycko wśród mazurskich jezior i morenowych wzgórz – dziś pięć przestronnych apartamentów z kominkami, ceglanymi akcentami, ożywiona pasją przyjaciół zakochanych w tym miejscu od lat.

Po dawnym dworcu ani po torach nie ma już śladu, lecz budynek wzniesiony dla pracowników stacji przetrwał do dziś. Industrialny urok starych cegieł i drewnianych belek łączy się z przytulnym skandynawskim minimalizmem: antresole z podwójnymi łóżkami, otwarte kuchnie i tarasy prosto do natury. Miejsce emanuje klimatem dawnych mazurskich podróży, gdzie natura spotyka się z wygodą nowoczesnych loftów.

Rezerwacja bezpośrednia na: ublikgreen.pl / tel. 602 410 211 (Paweł)

Apartamenty na Mazurach

Pięć apartamentów (od 45 do 67 m²) łączy industrialny urok cegieł i skandynawski minimalizm: kominki żeliwne, otwarte kuchnie z piekarnikami i zmywarkami oraz antresole z dużymi sypialniami. Szczególne wyróżniki to ogromny teren rekreacyjny (6000 m²) z miejscem na ognisko, grillem i salą biesiadną w dawnej Małej Stajni oraz duży domek zabaw dla dzieci. Atmosfera sprzyja leniwym wieczorom przy trzaskającym ogniu, z nutą nostalgii za kolejowymi podróżami.

  • Apartament Ceglany – duży apartament (55 m2) na parterze dla 4 osób, z salonem, otwartą kuchnią i kominkiem, 2 sypialniami i bezpośrednim wyjściem na taras i ogród.
  • Apartament Ogrodowy – apartament (45 m2) na parterze dla 4 osób, z kuchnią, salonem z kominkiem i sofą, jedną sypialnią i bezpośrednim wyjściem do ogrodu.

  • Eko Loft – bardzo duży dwupoziomowy apartament (65 m2) na piętrze dla 4 osób, z salonem z kominkiem, otwartą kuchnią i dwiema sypialniami.

  • Mint Loft – dwupoziomowy apartament (45 m2) na piętrze dla 3 osób z salonem z otwartą kuchnią i duża sypialnią na antresoli.

  • Scandi Loft – bardzo duży dwupoziomowy apartament (67 m2) na piętrze dla 4 osób, z salonem, otwartą kuchnią i dwiema sypialniami

Co wyróżnia Satcję Ublik?

  • Industrialny urok cegieł i skandynawski minimalizm wnętrz.
  • Kominki żeliwne w każdym apartamencie.
  • Ogromny wspólny ogród 6000 m² z ogniskiem i grillem.
  • Miejsce do pod dachem do wspólnego biesiadowania i salą w dawnej Małej Stajni.
  • Duży domek zabaw dla dzieci.

Apartamenty nad jeziorem

Stacja Ublik to położona jest we wsi Ublik w gminie Orzysz (powiat piski).

Pobliskie jeziora:

leżą poza głównym szlakiem żeglarskim Wielkich Jezior Mazurskich (WJM), co oznacza brak tłoku motorówek, hałasu silników i komercyjnych marin.

W zamian oferują strefę ciszy – idealną na kajaki, wędkowanie czy spokojne pływanie, z czystą wodą, stromymi brzegami i bliskością natury. Te akweny, połączone rowami i kanałami (dawniej Ublik był jednym jeziorem, rozdzielonym nasypem kolejowym), sprzyjają kajakowym przygodom i wyprawom aż do Niegocina.

Apartamenty w sercu Mazur

Stacja Ublik leży w środku Szwajcarii Orzyskiej – pagórkowatej krainy polodowcowej pełnej morenowych wzgórz, jezior i lasów, gdzie natura króluje bez tłumów Wielkich Jezior Mazurskich. W zasięgu roweru lub krótkiej jazdy odkryjesz:

  • Rezerwat Bagna Nietlickie (7 km) – największe torfowisko na Pojezierzu Mazurskim, zamieszkany przez ponad 9000 żurawi.
  • Kamienny Park (18 km) – unikalna galeria rzeźb z kamienia, drewna i metaloplastyki stworzona przez pana Henryka. 

  • Liczne bunkry i fortyfikacje – ukryte w lasach dla poszukiwaczy historii.

  • Stara Kuźnia w Przykopie (11 km) – wyjątkowe miejsce na kulinarnej mapie Mazur, słynące z tutejszej jagnięciny (sezonowa).

  • Karczma Stary Młyn w Upałtach (ok. 19 km) – kuchnia regionalna i staropolska, z wykorzystaniem świeżych, lokalnych produktów (całoroczna).

To Mazury autentyczne, z dala od komercji, bliżej legendy Prus Wschodnich. Walory turystyczne Ublika i okolic doceniano jeszcze przed I wojną światową, nazywając je „Orzyską Szwajcarią” (niem. Aryser Schweiz). Teraz Ublik to ceniona i elegancka wieś letniskowa. 

  • Giżycko ~30 km
  • Olsztyn ~70 km
  • Warszawa ~220 km

Rezerwacja bezpośrednia na: ublikgreen.pl / tel. 602 410 211 (Paweł)

CENNIK

Cena minimalna za dzień - 450 zł

Standardy noclegu

Internet Internet Klimatyzacja Klimatyzacja Żelazko Żelazko Czajnik elektryczny Czajnik elektryczny Zmywarka Zmywarka Ręczniki Ręczniki Wanna Wanna Prysznic, kabina Prysznic, kabina Suszarka do włosów Suszarka do włosów Aneks kuchenny Aneks kuchenny Taras / balkon Taras / balkon Pomieszczenie dwupoziomowe Pomieszczenie dwupoziomowe

Ogólne cechy

Nad jeziorem Nad jeziorem

W pobliżu

Sklep Sklep Kościół Kościół

Sport i rekreacja

Kąpielisko / plaża Kąpielisko / plaża Pokój zabaw dla dzieci Pokój zabaw dla dzieci Łowisko ryb Łowisko ryb

Zapytaj o termin

Dorośli
Dzieci
Temperatura - kleszczewo - -11°
-11oC
Częściowe zachmurzenie Opad 0 mm, zachmurzenie 35%
Wiatr 9 km/h, w poryw. 16,6 km/h
Kierunek W
Ciśnienie 1017 hPa, widoczność 10 km

Ublik Stacja

www:Pokaż adres www

tel:Pokaż telefon

Mapa google