Cypel - Zwierzyniecki Róg

Cypel - Zwierzyniecki Róg

Ruska Wieśjez. Mamry
9.8
22 0
Zaloguj się
14281
głębokośćgłębokość
0,50 - 1,50 m
cumowanie cumowanie
brzeg
cena cena
35 zł + 5 zł / osoba

Prąd Prąd 20 złWoda Woda Prysznic Prysznic 10 złWC WC Parking Parking 10 złOgnisko Ognisko 50 złKemping Kemping Nocleg Nocleg Plaża Plaża Plac zabaw Plac zabaw Psy i koty Psy i koty Bar Bar
Aktualizacja danych, cen - ponad pół roku temu

Cypel - Zwierzyniecki Róg

Węgorzewo, Ruska Wieś

tel. 721 292 805

przejdź do wwwprofil facebookwiadomośćMapa google
Miejsce z atrakcjami dla dzieci
trawiasta plaża, płytki brzeg, wypożyczalnia sprzętu

Dzika miejscówka dla tych żeglarzy, którzy na Mazurach szukają przede wszystkim ciszy i spokoju. Zwierzyniecki Róg, ma kształt rogu, to półwysep wcinający się w północny brzeg jeziora Mamry. Przybijając tu możemy liczyć na pole biwakowe, piwo, swojską kiełbaskę, rybkę i ... święty spokój. Cumować możemy do kilku drewnianych pomostów. Jednak odpowiednio wcześniej trzeba podnieść cały miecz i cały ster.

Czysta woda, i wyjątkowo jak na Mamry duża płycizna z miękkim piaskiem. To bardziej dzikie miejsce z klimatem niż cywilizowany (aż do bólu) port. Na miejscu jest mała budka z gastronomią i daleko wysunięte w jezioro (z racji płycizn) pomosty. Placu zabaw nie ma, ale są zadaszone wiaty, hamaki i miejsca do grillowania. To miejsce przede wszystkim oferuje ciszę i spokój.

Wśród luźno rosnących drzew jest sporo miejsca do rozbicia namiotu. Ładna polana zaś to świetne miejsce do ustawienia kampera. Do wody jest tylko kilka kroków. Można tu również wypożyczyć sprzęt wodny. Kąpać się można bezpiecznie, zwłaszcza dzieci, bo dno opada bardzo długo. Jest piaszczyste i przyjemne.

Po drugiej stronie jeziora znajdują się Mamerki i bunkry zbudowane w latach 1940- 1944 jako kwatera dla najwyższych generałów, oficerów i żołnierzy Wermachtu. Są to najlepiej zachowane tego typu obiekty w okolicy. Na jednym z bunkrów zbudowano wieżę widokową. Warte odwiedzenia są również poniemieckie śluzy. Najbliższe znajdują się w miejscowościach Guja i Leśniewo (na tej śluzie powstał park linowy, gratka dla miłośników adrenaliny).

W pobliżu warto również odwiedzić Węgorzewo – ze swoimi zabytkami i klimatem portowego, mazurskiego miasta.

Bar na miejscu Sklep Węgorzewo Paliwo Węgorzewo Apteka Węgorzewo Ośrodek zdrowia Węgorzewo Bankomat Węgorzewo

WYPOŻYCZALNIA SPRZĘTU

kajak godzina 20 zł- rower wodny godzina 30 zł-
Cypel - Zwierzyniecki Róg - zdjęcie
+ 6 zdjęć
ReklamaC1 - Ferie Zimowe AZS
ReklamaB0 - Chłop z Mazur
Reklama
ReklamaA1 - Sylwester Stranda

Inne porty w okolicy

ReklamaA2 - Ruciane Park