Cypel - Zwierzyniecki Róg

Cypel - Zwierzyniecki Róg

Ruska Wieśjez. Mamry
9.8
20 0
Zaloguj się
9466
głębokośćgłębokość
0,50 - 1,50 m
cumowanie cumowanie
brzeg
cena cena
25 zł + 5 zł / osoba

Prąd Prąd 15 złWoda Woda Prysznic Prysznic 10 złWC WC Parking Parking 10 złOgnisko Ognisko 40 złKemping Kemping Nocleg Nocleg Plaża Plaża Plac zabaw Plac zabaw Psy i koty Psy i koty Bar Bar
Miejsce z atrakcjami dla dzieci
trawiasta plaża, płytki brzeg, wypożyczalnia sprzętu

Dzika miejscówka dla tych żeglarzy, którzy na Mazurach szukają przede wszystkim ciszy i spokoju. Zwierzyniecki Róg, ma kształt rogu, to półwysep wcinający się w północny brzeg jeziora Mamry. Przybijając tu możemy liczyć na pole biwakowe, piwo, swojską kiełbaskę, rybkę i ... święty spokój. Cumować możemy do kilku drewnianych pomostów. Jednak odpowiednio wcześniej trzeba podnieść cały miecz i cały ster.

Czysta woda, i wyjątkowo jak na Mamry duża płycizna z miękkim piaskiem. To bardziej dzikie miejsce z klimatem niż cywilizowany (aż do bólu) port. Na miejscu jest mała budka z gastronomią i daleko wysunięte w jezioro (z racji płycizn) pomosty. Placu zabaw nie ma, ale są zadaszone wiaty, hamaki i miejsca do grillowania. To miejsce przede wszystkim oferuje ciszę i spokój.

Wśród luźno rosnących drzew jest sporo miejsca do rozbicia namiotu. Ładna polana zaś to świetne miejsce do ustawienia kampera. Do wody jest tylko kilka kroków. Można tu również wypożyczyć sprzęt wodny. Kąpać się można bezpiecznie, zwłaszcza dzieci, bo dno opada bardzo długo. Jest piaszczyste i przyjemne.

Po drugiej stronie jeziora znajdują się Mamerki i bunkry zbudowane w latach 1940- 1944 jako kwatera dla najwyższych generałów, oficerów i żołnierzy Wermachtu. Są to najlepiej zachowane tego typu obiekty w okolicy. Na jednym z bunkrów zbudowano wieżę widokową. Warte odwiedzenia są również poniemieckie śluzy. Najbliższe znajdują się w miejscowościach Guja i Leśniewo (na tej śluzie powstał park linowy, gratka dla miłośników adrenaliny).

W pobliżu warto również odwiedzić Węgorzewo – ze swoimi zabytkami i klimatem portowego, mazurskiego miasta.

Bar na miejscu Sklep Węgorzewo Paliwo Węgorzewo Apteka Węgorzewo Ośrodek zdrowia Węgorzewo Bankomat Węgorzewo

CENNIK CUMOWANIA

SEZON GŁÓWNYBOŻE CIAŁO, MAJÓWKAPRZED I PO SEZONIE
cumowanie jachtu SEZON GŁÓWNYdoba 25 złBOŻE CIAŁO, MAJÓWKAdoba 25 złPRZED I PO SEZONIEdoba 25 zł cena za osobę SEZON GŁÓWNYdoba 5 złBOŻE CIAŁO, MAJÓWKAdoba 5 złPRZED I PO SEZONIEdoba 5 zł

WYPOŻYCZALNIA SPRZĘTU

kajak godzina 15 zł- rower wodny godzina 30 zł-
Cypel - Zwierzyniecki Róg - zdjęcie
+ 6 zdjęć
ReklamaC1 - Quicksilver 2021
ReklamaB0 - Amax
ReklamaB1 - HeydayBoats
ReklamaA1 - Stranda Zima

Inne porty w okolicy

ReklamaA2 - Tło Dla Mew