Mix Port Mamry

Mix Port Mamry

Ruska Wieśjez. Mamry
7
19 0
Zaloguj się
19647
głębokośćgłębokość
1,80 - 2,50 m
cumowanie cumowanie
muring, long side
cena cena
50  zł - 100 zł + 10 zł / osoba

Prąd Prąd Woda Woda Prysznic Prysznic 2 zł / 1mWC WC Zmywanie naczyń Zmywanie naczyń Parking Parking Ognisko Ognisko 200 złSlip Slip 100 złKemping Kemping Psy i koty Psy i koty Czartery Czartery Bar Bar na miejscu
Aktualizacja danych, cen - ponad tydzień temu

Mix Port Mamry

Węgorzewo, Ruska Wieś 9

tel. 601 441 188

przejdź do wwwprofil facebookwiadomośćMapa google

Port Mix Mamry to nowe miejsce na żeglarskiej mapie Mazur. Ulokowany jest na północnym brzegu jeziora Mamry, około 700m od wejścia na rzekę Węgorapa (później kanał Węgorzewski). Dopływając do rzeki należy skręcić w lewo. Wejście do portu zostało pogłębione i trzeba uważnie podpływać aby między trzcinami doszukać się wejścia do portu (widać je około 100m przed wpłynięciem). 

Po wpłynięciu do basenu portowego naszym oczom ukaże się jeden z większych portów na Mazurach (4,5 ha samego basenu portowego). Kilkaset miejsc cumowniczych, nowe keje, muringi i wszechobecna przestrzeń. W samym porcie głębokość ok 1,5m, można mieć płetwę sterową całkowicie upuszczoną. Miecz lekko podniesiony (przy wietrze zachodnim bez miecza trudno się manewruje). 

Port jest częściowo zagospodarowany (zieleń, tabliczki, prysznice, sanitariaty, gastronomia, plac zabaw) i jak zapewniają właściciele, będzie zmieniał się w kolejnych latach. Już w sezonie powinniśmy mieć troszkę imprez i koncertów. Port zaprasza do współpracy rezydentów i osoby, które chcą z tego miejsca zrobić start i metę podczas pobytu na Mazurach. Na miejscu można wymienić również butle gazowe.

To co nasz urzekło w porcie to żeglarski klimat, elastyczne podejście i szacunek. Obsługa i właściciele to osoby, które widać że oprócz pasji i ambicji mają na celu stworzenie z tego miejsca portu, który będzie cieszył żeglarzy przez następne dziesięciolecia. 

Historia budowy portu sięga lat dziewięćdziesiątych XX wieku, kiedy to zaczęto budować nowy i jeden z większych portów na Mazurach. Niestety upływały kolejne lata, a kolejne pokolenia żeglarzy przed wpłynięciem do kanału portowego witała tabliczka - teren budowy - wstęp wzbroniony... W 2019 roku po wielu perypetiach udało się budowę portu doprowadzić do końca.

Ceny cumowania

  • jachty powyżej 30 ft 100 zł + 10 zł / osoba
  • jachty poniżej 30 ft - 60 - 80 zł + 10 zł / osoba
Bar na miejscu Paliwo Węgorzewo Apteka Węgorzewo Ośrodek zdrowia Węgorzewo Bankomat Węgorzewo Basen Węgorzewo

CENNIK CUMOWANIA

SEZON GŁÓWNY
cumowanie bezpłatne SEZON GŁÓWNY cumowanie jachtu bez załogi SEZON GŁÓWNY cumowanie jachtu SEZON GŁÓWNYdoba 80 zł cena za osobę SEZON GŁÓWNYdoba 10 zł cumowanie long side SEZON GŁÓWNYdoba 

WYPOŻYCZALNIA SPRZĘTU

łódź wiosłowa godzina 15 złdzień 50 zł
Mix Port Mamry - zdjęcie
+ 35 zdjęć
ReklamaB0 - Mazurolandia
ReklamaB1 - Port parking Giżycko
ReklamaPA1 - Przystań Nautica

Inne porty w okolicy

ReklamaA2 - Odysseya Yachts