Przystań Leśny Zakątek

Przystańjez. Mamry
5 0
Zaloguj się
399
głębokość
0,6 - 1,2 m
cumowanie
boja
cena
15 zł

WC Ognisko 25 zł Psy i koty

Przystań ta znajduje się na północno - zachodnim krańcu jeziora Mamry. Praktycznie tuż obok kompleksu bunkrów w Mamerkach. Mimo bliskości tak dużego obiektu historycznego Leśny Zakątek nadal jest enklawą dzikiej mazurskiej przyrody. Przybywając tu możemy liczyć przede wszystkim na kontakt z czystą, nieskażoną przyrodą oraz ciszę i spokój. Przybić możemy do kilku drewnianych pomostów. Na brzegu jest miejsce na zorganizowanie ogniska, ławki ze stołami oraz przenośne toalety.

Cała zatoka jest wystarczająco głęboka, otoczona szuwarami a od strony lądu pięknym lasem. Krótkie keje drewniane wychodzą na dość płytkie brzegi jeziora. Można do nich zacumować longsidem, dziobem lub rufą do brzegu. Rzucona kotwica dobrze trzyma dna. Zacumować się można do kei oraz słupków wbitych w ziemię. Uważać należy na drzewa, o których gałęzie można zaczepić masztem.

Punkty orientacyjne widoczne z jeziora: wieża widokowa, zatoka znajduje się naprzeciw wyspy sosnówka, w odległości około 500 metrów na lewo od kanału mazurskiego w Mamerkach. Głębokość przy linii brzegowej około 30 cm. Podchodzimy z wyciągniętym mieczem i podniesioną płetwą sterową.

Największą zaletą tego miejsca jest to, że praktycznie 100 metrów w głąb brzegu zaczyna się zespół poniemieckich bunkrów zespołu Mamerki, czyli kwatera polowa Werhmachtu z czasów II wojny światowej i agresji III Rzeszy na ZSRR. Łącznie wzniesiono tu ok. 250 obiektów, w tym schrony żelbetonowe. To tu znajdziemy gigant, którego ściany i stropy mają grubość 7 metrów. Zachowały się zejścia do kanałów oraz cały 30-metrowy podziemny tunel, łączący bunkry numer 28 i 30 w "Mieście Brygidy".

Na terenie kompleksu Mamerki działa muzeum − jedyne takie w Europie poświęcone frontowi wschodniemu. 30 ogromnych bunkrów udostępnionych turystom wraz z ich niezniszczonymi wnętrzami i korytarzami, ponad 1000 m kw. ekspozycji, największa makieta bitwy pod Kurskiem (24 m kw.), makieta bitwy o Stalingrad (16 m kw.), schrony centrum łączności i dowodzenia (oświetlone, z odtworzonymi wnętrzami, ponad 600 m kw. powierzchni), replika 25-metrowego okrętu podwodnego, a do tego 38-metrowa wieża, z której podziwiać można panoramę jeziora Mamry i okolicy − to wszystko czeka na zwiedzających Mamerki.

Bar Kietlice Sklep Trygort Paliwo Węgorzewo Apteka Węgorzewo Ośrodek zdrowia Węgorzewo Bankomat Węgorzewo

CENNIK CUMOWANIA

SEZON GŁÓWNYBOŻE CIAŁO, MAJÓWKAPRZED I PO SEZONIE
cumowanie jachtu doba 15 złdoba 15 złdoba 15 zł
+ 20 zdjęć
2°
Niebo zachmurzone Opady: 0mm, Wiatr: 2.5 m/s
Kierunek: Zach Pd Zach
Ciśnienie atmosferyczne: 1023.2 hPa

Przystań Leśny Zakątek

Węgorzewo, Przystań, Mamerki

tel. 600 938 465
tel. 87 427 60 96

profil facebookwiadomośćMapa google
ReklamaA1 - Targi Poznańskie

Inne porty w okolicy