Przystań Mamerki

Przystań Mamerki

Przystańjez. Mamry
7
45 0
Zaloguj się
13701
głębokośćgłębokość
0,50 - 1,50 m
cumowanie cumowanie
kotwica
cena cena
25  zł - 35 zł + 7 zł / osoba

Kamera live Kamera live Prysznic Prysznic 15 złWC WC Zmywanie naczyń Zmywanie naczyń Zrzut chemiczny Zrzut chemiczny 15 złOgnisko Ognisko 50 złSlip Slip 40 złKemping Kemping Plaża Plaża Psy i koty Psy i koty
Aktualizacja danych, cen - ponad pół roku temu

Przystań Mamerki

Węgorzewo, Mamerki

tel. 576 597 900

przejdź do wwwMapa google

Niewielka przystań znajdująca się tuż przy jednej z największej historycznej atrakcji Warmii i Mazur – systemu bunkrów obronnych w Mamerkach. Przystań Mamerki ulokowana jest w północno-zachodniej części Jeziora Mamry. Dla wszystkich miłośników historii i militariów, którzy chcieliby dostać się jachtem w pobliże systemu bunkrów w Mamerkach to idealne miejsce.

W przystani jest bardzo płytko, zaledwie około 30-50cm. Przy wejściu należy podnieść płetwę sterową oraz miecz. Cumujemy rufą lub dziobem prostopadle do pomostu na kotwicy. Na terenie przystani znajduje się pomost, sanitariaty, miejsce obozowania z drewnianymi wiatami i miejscem na ognisko. Przy przystani jest łagodne zejście do jeziora. To wszystko – miejsce typowo dla tych, którzy nie potrzebuję wielkich udogodnień, postój dla żeglarzy chcących zwiedzić atrakcyjne okolice i odpocząć podczas żeglugi.

W sąsiedztwie portu mieszczą się bunkry kwatery Naczelnego Dowództwa Wojsk Lądowych w miejscowości Mamerki. Powstało tu ponad trzydzieści żelbetowych obiektów i mnóstwo baraków, z których tylko w kilku miejscach został zarys fundamentów. Możemy tu obejrzeć dwa ciężkie schrony o sześciometrowej grubości stropu. Na jednym z nich, na schronie szefa wywiadu wojskowego wybudowano drewnianą wieżę widokową.

Wszędzie tu wejdziemy i wszystko obejrzymy. Trzeba mieć tylko latarki i patrzeć pod nogi, bo mogą być dziury po studzienkach technicznych. Zobaczymy tu kilka mniejszych schronów zaprojektowanych przez... Adolfa Hitlera.

W tej samej strefie zobaczymy ciekawe budynki transformatorowni i kotłowni. Nad brzegiem jeziora stała willa głównego kwatermistrza, gdzie zbierali się spiskowcy szykujący zamach na Hitlera. Koniecznie trzeba zwiedzić ogromne hale węzła łączności oraz kotłownię, elektrownię i "schron ze słupami" przy drodze do dawnego dworca. Zwiedzanie całej kwatery zajmie około dwóch godzin.

Natomiast przy północnej części przystani znajduje się tajemniczy i nieukończony Kanał Mazurski, którym można dotrzeć do nieczynnej śluzy w Leśniewie Górnym.

Punkty orientacyjne widoczne z jeziora: przystań znajduje się po lewej stronie od kanału mazurskiego w Mamerkach.

Bar Kietlice Sklep 600m Paliwo Węgorzewo Apteka Węgorzewo Ośrodek zdrowia Węgorzewo Bankomat Węgorzewo Basen Ogonki

CENNIK CUMOWANIA

SEZON GŁÓWNY
cumowanie bezpłatne SEZON GŁÓWNY cumowanie jachtu bez załogi SEZON GŁÓWNY cumowanie jachtu SEZON GŁÓWNYdoba 25 zł - 35 zł cena za osobę SEZON GŁÓWNYdoba 7 zł - 10 zł cumowanie long side SEZON GŁÓWNYdoba 
Przystań Mamerki - zdjęcie
+ 12 zdjęć
ReklamaC1 - Quicksilver 2021
ReklamaB0 - Amax
Reklama
ReklamaA1 - Walentynki Mazurski Raj

Inne porty w okolicy

ReklamaA2 - Ruciane Park