Keja u Ireny

Keja u Ireny

Ogonkijez. Stręgiel
3 0
Zaloguj się
1834
głębokośćgłębokość
1,00 - 2,00 m
cumowanie cumowanie
boja, long side
cenabezpłatny

Ognisko Ognisko 40mPlaża Plaża 40mPlac zabaw Plac zabaw 40m

Niewielka przystań zlokalizowana w zatoce na wschodnim brzegu jeziora Stręgiel. Na wiele liczyć tu nie można – jest pomost do cumowania niewielkich jachtów. Wejście porośnięte roślinnością wodną. Przystań znajduje się w miejscowości Ogonki. Niedaleko zlokalizowane jest gospodarstwo agroturystyczne, gdzie można wynająć pokój i zjeść posiłki.

40 metrów w kierunku wschodnim znajduje się dodatkowy pomost (inna miejscówka) z miejscem do grillowania, ogniska, miejscem do zrzutów śmieci. Samo jezioro Stręgiel to oaza ciszy i spokoju, nie da się na nie wpłynąć typowymi jachtami, dostępnymi aktualnie w czarterach (duże jednostki). Wysokość mostu pomiędzy jeziorem Święcajty oraz Stręgiel utrudnia przepłynięcie normalnym jednostkom, które kiedyś były uważane za duże. Przy przejściu (niedaleko mostu) na wysokości drogi stary poniemiecki bunkier.

Niedaleko od przystani znajdują się pozostałości polowej kwatery Heinricha Himmlera – Hochwald (Czarny Szaniec). W samych Ogonkach (od jez. Święcajty) wiele lokali gastronomicznych. 

Bar Ogonki Sklep Ogonki Paliwo Węgorzewo Apteka Węgorzewo Ośrodek zdrowia Węgorzewo Bankomat Węgorzewo Basen Ogonki
ReklamaA1 - system czarterów

Inne porty w okolicy

Reklama