Przystań Mazur

Przystań Mazur

Ogonkijez. Święcajty
10.0
10 0
Zaloguj się
4490
głębokośćgłębokość
1,00 - 2,00 m
cumowanie cumowanie
boja
cenabezpłatny

Prąd Prąd Woda Woda Prysznic Prysznic WC WC Pralka / suszarka Pralka / suszarka Zmywanie naczyń Zmywanie naczyń Parking Parking Ognisko Ognisko Nocleg Nocleg Psy i koty Psy i koty
Aktualizacja danych, cen - ponad trzy miesiące temu

Przystań Mazur

Giżycka 3, Węgorzewo

tel. 87 427 31 08 , 87 427 31 87

profil facebookwiadomośćMapa google

Przystań żeglarska ośrodka Mazur położona na północno-wschodnim brzegu jeziora Święcajty w miejscowości Ogonki. Ośrodek Mazury to bardzo dobrze wyposażona, nowoczesna baza turystyczna. Położenie wśród jezior i lasów sprawia, że wypoczynek właśnie tu spełni jego oczekiwania. Port jest schowany za półwyspem i osłonięty od wiatrów zachodnich i północnych, które przeważnie wieją w tym miejscu.

Cumowanie w tym porcie nie zawsze jest możliwie, sam ośrodek obsługuje grupy zorganizowane, prowadzi szkolenia, oraz pełni dużą rolę w krzewieniu żeglarstwa wśród młodzieży. Podczas pobytu w porcie, dowiedzieliśmy się, że przed cumowaniem wystarczy grzecznie zapytać, w przypadku braku dużych zorganizowanych grup cumowanie jest możliwe. Dla żeglarzy dostępne prysznice, toalety, zmywanie naczyń, itp.

Tutaj znajdą swoje miejsce wędkarze, żeglarze, kajakarze, grzybiarze, a czas tu spędzony pozwoli na pełne zrelaksowanie się. Będąc w Ogonkach warto odwiedzić kilka zabytkowych miejsc. Można się wybrać do: Pałacu w Sztynorcie, twierdzy Boyen, Wilczego Szańca w Gierłoży, kompleksu bunkrów z okresu II wojny światowej zachowanych w całości we wsi Mamerki czy też do zamku w Reszlu.

Bar Ogonki Sklep Ogonki Paliwo Węgorzewo Apteka Węgorzewo Ośrodek zdrowia Węgorzewo Bankomat Węgorzewo Basen Ogonki
Przystań Mazur - zdjęcie
+ 9 zdjęć
ReklamaC1 - Ognisty Ptak - wiosna lato 2022
ReklamaB0 - PTTK Wilkasy
ReklamaB1 - Amax
ReklamaA1 - Sunport, keje czarterowe

Inne porty w okolicy

ReklamaA2 - AZS Wilkasy