Plaża Fuleda

Plaża Fuleda

Fuledajez. Dobskie
1 0
Zaloguj się
8395
głębokośćgłębokość
0,30 - 0,70 m
cumowanie cumowanie
brzeg
cenabezpłatny

Nocleg Nocleg 200mPlaża Plaża Psy i koty Psy i koty
Aktualizacja danych, cen - ponad rok temu

Plaża Fuleda

Fuleda

Mapa google

Mała plaża w miejscowości Fuleda, która cieszy się popularnością wśród żeglarzy ceniących sobie ciszę, spokój i intymność.  Fuleda to mała miejscowość na półwyspie Fuledzki Róg nad jeziorem Dobskim w gminie Giżycko (do Giżycka jest stąd 18 km). Od kilu lat Fuleda słynie głównie z tego, że ogromną posiadłość stylizowaną na kozacką osadę zbudowała tu jedna z najbogatszych polskich rodzin – Starakowie. 

Położenie przy jeziorze Dobskim, na którym można poruszać się pod żaglami lub z wiosłem czyni z tego miejsca oazę spokoju. Na jezioro nie można wpływać jednostkami o napędzie mechanicznym (rezerwat).

W Fuledzie można wynająć domki wypoczynkowe i pokoje, właściciele noclegów oferują wypożyczenie łodzi, miejsca na grilla i ognisko, place zabaw dla dzieci. W pobliżu wsi znajduje się Głazowisko Fuledzki Róg, które jest częścią rezerwatu Jezioro Dobskie. Na głazowisku o powierzchni niespełna 40 ha jest blisko 6 tys. głazów porośniętych unikatowymi roślinami. Największy z nich ma 9,3 m w obwodzie i wysokość 2 m. Skały te prawdopodobnie zostały przyniesione przez lodowiec z wyspy Gotlandii na Bałtyku. Na skały muszą też uważać żeglujący po jeziorze Dobskim.

Bar Sztynort Sklep Kamionki Paliwo Sztynort Apteka Giżycko Ośrodek zdrowia Giżycko Bankomat Giżycko

CENNIK CUMOWANIA

SEZON GŁÓWNY
cumowanie bezpłatne SEZON GŁÓWNY cumowanie jachtu bez załogi SEZON GŁÓWNY cumowanie jachtu SEZON GŁÓWNYdoba  cena za osobę SEZON GŁÓWNYdoba  cumowanie long side SEZON GŁÓWNYdoba 
ReklamaC1 - Patronite
ReklamaB0 - OW Wodnik
ReklamaB1 - Amax
ReklamaA1 - Przystań Nautica

Inne porty w okolicy

ReklamaA2 - Mazurska Jagnięcina