Plaża Fuleda

Plaża Fuleda

Fuledajez. Dobskie
1 0
Zaloguj się
6286
głębokośćgłębokość
0,30 - 0,70 m
cumowanie cumowanie
brzeg
cenabezpłatny

Nocleg Nocleg 200mPlaża Plaża Psy i koty Psy i koty
Aktualizacja danych, cen - ponad cztery miesiące temu

Plaża Fuleda

Fuleda

Mapa google

Mała plaża w miejscowości Fuleda, która cieszy się popularnością wśród żeglarzy ceniących sobie ciszę, spokój i intymność.  Fuleda to mała miejscowość na półwyspie Fuledzki Róg nad jeziorem Dobskim w gminie Giżycko (do Giżycka jest stąd 18 km). Od kilu lat Fuleda słynie głównie z tego, że ogromną posiadłość stylizowaną na kozacką osadę zbudowała tu jedna z najbogatszych polskich rodzin – Starakowie. 

Położenie przy jeziorze Dobskim, na którym można poruszać się pod żaglami lub z wiosłem czyni z tego miejsca oazę spokoju. Na jezioro nie można wpływać jednostkami o napędzie mechanicznym (rezerwat).

W Fuledzie można wynająć domki wypoczynkowe i pokoje, właściciele noclegów oferują wypożyczenie łodzi, miejsca na grilla i ognisko, place zabaw dla dzieci. W pobliżu wsi znajduje się Głazowisko Fuledzki Róg, które jest częścią rezerwatu Jezioro Dobskie. Na głazowisku o powierzchni niespełna 40 ha jest blisko 6 tys. głazów porośniętych unikatowymi roślinami. Największy z nich ma 9,3 m w obwodzie i wysokość 2 m. Skały te prawdopodobnie zostały przyniesione przez lodowiec z wyspy Gotlandii na Bałtyku. Na skały muszą też uważać żeglujący po jeziorze Dobskim.

Bar Sztynort Sklep Kamionki Paliwo Sztynort Apteka Giżycko Ośrodek zdrowia Giżycko Bankomat Giżycko
ReklamaC1 - Quicksilver 2021
ReklamaB0 - Chłop z Mazur
Reklama
ReklamaA1 - Papugarnia Wilkasy

Inne porty w okolicy

ReklamaA2 - Port u Faryja