Binduga Zimny Kąt

Binduga Zimny Kąt

Gutyjez. Kisajno
5.1
73 0
Zaloguj się
16994
głębokośćgłębokość
0,80 - 2,00 m
cumowanie cumowanie
kotwica, long side
cena cena
50  zł - 80 zł

WC WC Zmywanie naczyń Zmywanie naczyń Parking Parking Ognisko Ognisko Kemping Kemping Psy i koty Psy i koty Bar Bar
Aktualizacja danych, cen - ponad pięć miesiący temu

Binduga Zimny Kąt

Giżycko, Kamionki

profil facebookMapa google

To propozycja dla tych żeglarzy, którzy potrzebują do odpoczynku kontaktu z dziką przyrodą i uciekają od portowych luksusów. Przystań Zimny Kąt oferuje jedynie miejsce do cumowania i teren, na którym można rozbić namiot oraz rozpalić ognisko. Mamy za to zapewnioną ciszę i spokój (z wyjątkiem komarów).

Miejsce to znajduje się u wejścia do Zatoki „Zimny Kąt” na północno-zachodniej stronie jeziorze Kisajno. To mały półwysep po północnej stronie jeziora, oddzielający jezioro Kisajno od jego zatoki Zimny Kąt.

Z Giżycka dopływamy tam wybierając drogę między malowniczymi wyspami jeziora Kisajno, trzymając się zachodniego brzegu (omijając mniejsze wyspy) lub kierując się na zachód od znaku odosobnionego niebezpieczeństwa znajdującego się ok. 1,5 kabla w kierunku 340° od najbardziej na północ wysuniętego brzegu wyspy Wielka Kiermuza.

Znajduje się tu kilka krótkich kei tak na kilkanaście jachtów. Można do nich cumować longsidem, dziobem lub rufą (jak kto lubi). Keje nie mają urządzeń cumowniczych, więc cumy przeprowadza się między deskami. Można rzucić kotwicę, jednak trzeba uważać ponieważ dno jest dość muliste. Aby stanąć przy kei trzeba wszystko wyjąć. Cumując trzeba uważać na silne wiatry, które mogą utrudniać manewry łodzią.

Na brzegu czekają na nas cztery wiaty i miejsce na ognisko. Dookoła zaś las i cisza. Można rozbić namiot. Nie ma jednak co liczyć na udogodnienia typu prąd. Mamy za to do dyspozycji sanitariaty z czystą wodą i mały bar, sprzedający głównie napoje.

Umiejscowienie zatoki pozwala przy okazji przepłynąć się Łabędzim Szlakiem, który prowadzi węższymi, niż na głównym szlaku przesmykami pomiędzy zachodnim brzegiem jeziora Kisajno, a wyspami. W niezliczonych zatoczkach wysp osłoniętych od fali i wiatru można zakotwiczyć.

Bar na miejscu Sklep Giżycko Paliwo Piękna Góra Apteka Giżycko Ośrodek zdrowia Giżycko Bankomat Giżycko

CENNIK CUMOWANIA

SEZON GŁÓWNY
przycumowanie SEZON GŁÓWNY11:00-18:00  20 zł cumowanie jachtu SEZON GŁÓWNYdoba 50 zł
Binduga Zimny Kąt - zdjęcie
+ 40 zdjęć
ReklamaC1 - Ferie Zimowe AZS
ReklamaB0 - Sasanka
ReklamaB1 - Amax
ReklamaA1 - Papugarnia Wilkasy

Inne porty w okolicy

ReklamaA2 - Sunport, keje czarterowe