Przystań Rajcocha

Przystań Rajcocha

Dziewiszewojez. Dobskie
7.0
48 0
Zaloguj się
11726
głębokośćgłębokość
0,30 - 1,00 m
cumowanie cumowanie
brzeg
cena cena
60 zł

Prąd Prąd Prysznic Prysznic WC WC Parking Parking Ognisko Ognisko Kemping Kemping Nocleg Nocleg Plaża Plaża Psy i koty Psy i koty Bar Bar Sklep Sklep 2500 m
Aktualizacja danych, cen - ponad pięć miesiący temu

Przystań Rajcocha

Giżycko, Dziewiszewo 1

tel. 502 529 055
tel. 505 180 325

przejdź do wwwprofil facebookwiadomośćMapa google

Południowy brzeg jeziora Dobskie. To tu znajduje się przystań Rajcocha. Jedno z niewielu już „dzikich miejsc” na Mazurach. Kto ceni sobie ciszę i spokój powinien tu koniecznie przybić, aby rozkoszować się wspaniałą przyrodą i czystą wodą. W przystani może cumować jednocześnie około 20 jednostek pływających. Na jezioro Dobskie nie można wpływać jednostkami o napędzie mechanicznym (rezerwat).

Dogodne dojście łodzią do brzegu stanowi o dodatkowej atrakcyjności nabrzeża. Port jest naturalnie osłonięty przed nieprzyjaznymi wiatrami – wzgórzem i lasem od strony lądu oraz cyplem porośniętym lasem od strony tafli jeziora.

Cumujemy rufą do linii brzegowej na kotwicy. Podchodzimy z podciągniętą płetwą mieczową i całkowicie wciągniętym mieczu.Noclegi możliwe są na polu namiotowym a także w gospodarstwach agroturystycznych i pensjonacie.Około 500 od przystani możemy natrafić na poniemiecki bunkier. Na terenie obowiązuje zakaz puszczania muzyki z głośników - w barze można posłuchać jazzu. Śpiewanie przy ognisku - wskazane.

500 metrów od przystani można zwiedzań bunkry. Jeśli lubimy aktywnie spędzać czas na brzegu, warto odwiedzić stary, wschodniopruski przysiółek Kuhnort, już w starożytności zasiedlony przez plemiona Galindów i Gotów. Niedaleko znajduje się miasto Giżycko – tam warto obejrzeć wiele lokalnych zabytków, w tym Twierdzę Boyen oraz jedyny czynny w Europie most obrotowy.

Bar na miejscu Sklep 2500 m Paliwo Giżycko Apteka Giżycko Ośrodek zdrowia Giżycko Bankomat Giżycko

CENNIK CUMOWANIA

SEZON GŁÓWNY
cumowanie jachtu SEZON GŁÓWNYdoba 60 zł
ReklamaC1 - Ferie Zimowe AZS
ReklamaB0 - Lamdo
Reklama
ReklamaA1 - Sylwester Stranda

Inne porty w okolicy

ReklamaA2 - Sunport, keje czarterowe