Przystań Rajcocha

Przystań Rajcocha

Dziewiszewojez. Dobskie
5
52 0
Zaloguj się
17072
głębokośćgłębokość
0,30 - 1,00 m
cumowanie cumowanie
brzeg
cena cena
60 zł

Prąd Prąd Prysznic Prysznic WC WC Parking Parking Ognisko Ognisko Kemping Kemping Nocleg Nocleg Plaża Plaża Psy i koty Psy i koty na smyczyBar Bar na miejscuSklep Sklep 2500 m
Aktualizacja danych, cen - ponad rok temu

Przystań Rajcocha

Giżycko, Dziewiszewo 1

tel. 502 529 055
tel. 505 180 325

przejdź do wwwprofil facebookwiadomośćMapa google

Południowy brzeg jeziora Dobskie. To tu znajduje się przystań Rajcocha. Jedno z niewielu już „dzikich miejsc” na Mazurach. Kto ceni sobie ciszę i spokój powinien tu koniecznie przybić, aby rozkoszować się wspaniałą przyrodą i czystą wodą. W przystani może cumować jednocześnie około 20 jednostek pływających. Na jezioro Dobskie nie można wpływać jednostkami o napędzie mechanicznym (rezerwat).

Dogodne dojście łodzią do brzegu stanowi o dodatkowej atrakcyjności nabrzeża. Port jest naturalnie osłonięty przed nieprzyjaznymi wiatrami – wzgórzem i lasem od strony lądu oraz cyplem porośniętym lasem od strony tafli jeziora.

Cumujemy rufą do linii brzegowej na kotwicy. Podchodzimy z podciągniętą płetwą mieczową i całkowicie wciągniętym mieczu.Noclegi możliwe są na polu namiotowym a także w gospodarstwach agroturystycznych i pensjonacie.Około 500 od przystani możemy natrafić na poniemiecki bunkier. Na terenie obowiązuje zakaz puszczania muzyki z głośników - w barze można posłuchać jazzu. Śpiewanie przy ognisku - wskazane.

500 metrów od przystani można zwiedzań bunkry. Jeśli lubimy aktywnie spędzać czas na brzegu, warto odwiedzić stary, wschodniopruski przysiółek Kuhnort, już w starożytności zasiedlony przez plemiona Galindów i Gotów. Niedaleko znajduje się miasto Giżycko – tam warto obejrzeć wiele lokalnych zabytków, w tym Twierdzę Boyen oraz jedyny czynny w Europie most obrotowy.

Bar na miejscu Sklep 2500 m Paliwo Giżycko Apteka Giżycko Ośrodek zdrowia Giżycko Bankomat Giżycko

CENNIK CUMOWANIA

SEZON GŁÓWNY
cumowanie bezpłatne SEZON GŁÓWNY cumowanie jachtu bez załogi SEZON GŁÓWNY cumowanie jachtu SEZON GŁÓWNYdoba 60 zł cena za osobę SEZON GŁÓWNYdoba  cumowanie long side SEZON GŁÓWNYdoba 
ReklamaB0 - Karos Pomosty Pływające
ReklamaB1 - Port parking Giżycko
ReklamaPA1 - Przystań Nautica

Inne porty w okolicy

ReklamaA2 - Sailing Machine