Port Ekomarina Giżycko

Port Ekomarina Giżycko

Giżyckojez. Niegocin
6
48 0
Zaloguj się
19989
głębokośćgłębokość
1,60 - 2,00 m
cumowanie cumowanie
boja, muring, y-bom
cena cena
35  zł - 80 zł + 25 zł / osoba

Prąd Prąd 25 złWoda Woda Prysznic Prysznic WC WC 2 złPralka / suszarka Pralka / suszarka 20 złZmywanie naczyń Zmywanie naczyń Zrzut chemiczny Zrzut chemiczny 5 złParking Parking 40 złŁadowanie akuml. Ładowanie akuml. 25 złSlip Slip 50 złDźwig Dźwig 350 złKemping Kemping Plaża Plaża 100 mPlac zabaw Plac zabaw Internet Internet Psy i koty Psy i koty Czartery Czartery Bar Bar na miejscuPaliwo Paliwo 100 mBasen Basen 500 mOdbiór ścieków Odbiór ścieków 10-60 zł
Aktualizacja danych, cen - ponad rok temu

Port Ekomarina Giżycko

Giżycko, ul. Dąbrowskiego 14

tel. 506 077 806
tel. 87 420 94 30

przejdź do wwwprofil facebookwiadomośćMapa google
Miejsce z atrakcjami dla dzieci
duża bliskość atrakcji dla dzieci i plaży miejskiej (ok. 200 m)

Jeden z nowszych portów na Mazurach położony na północnym brzegu jeziora Niegocin, w mieście Giżycko. Nowoczesny obiekt charakteryzujący się rozbudowaną infrastrukturą, wszelkimi niezbędnymi mediami oraz licznymi obiektami gastronomicznymi. Nowoczesny port z pełnym zapleczem technicznym i sanitarnym powstał w Giżycku nad jeziorem Niegocin w 2010 roku.

Wejście i wyjście z portu oraz postój w porcie jachtów żaglowych odbywa się wyłącznie z postawionym masztem i bez użycia żagli. Do portu mogą zawijać statki pasażerskie o maksymalnej długości kadłuba 35 m. Cumowanie statków pasażerskich odbywa się przy oznakowanym i wskazanym przez Kapitanat stanowisku. Łodzie należy cumować do kei lub y-bomu w sposób wykluczający zerwanie lin bądź utrudnianie cumowania innym jednostkom.

Ekomarina jest usytuowana w bardzo atrakcyjnym miejscu, 500 m od centrum miasta, pomiędzy molem spacerowym nad jeziorem Niegocin a torami kolejowymi, przy głównej trasie spacerowej Giżycka. W pobliżu przystani wybudowano kładkę nad torami, ze schodami po obu stronach promenady oraz windą dla osób niepełnosprawnych i osób z wózkami. Jest to doskonały punkt widokowy, ale co najważniejsze kładka połączy port i nabrzeże jeziora Niegocin z centrum miasta.

Basen portowy to keja dla 138 jednostek pływających (106 stanowisk do 12 m długości i 32 stanowiska powyżej 12 m), 6 stanowisk serwisowych oraz slip. Żeglarze mają dostęp do energii elektrycznej i wody. Na terenie portu jest możliwość zimowania jachtów. Port wyposażony jest w system odbioru ścieków i nieczystości z jednostek pływających. Obiekt jest ogrzewany i podgrzewany wodą z pomp cieplnych i systemów solarnych.

W głównym obiekcie znajduje się kapitanat portu i kasa portowa, centrum informacji turystycznej, restauracja, lokale usługowe, sklepy żeglarskie, posterunek policji, WOPR, straży miejskiej, straży pożarnej, pomieszczenia dla osób poszkodowanych podczas wypadków na wodzie, pomieszczenia usług związanych z obsługą wodniaków i motorowodniaków.

Zaprojektowano również wieżę i taras widokowy. W budynku obok (412 m2) znajdują się sanitariaty, kuchnia do obsługi portu i pralnia. Cały teren został uzbrojony w sieć energetyczną, oświetlony, wybudowano 2900 m2 chodników, drogi, place wewnętrzne oraz parking na 172 miejsca postojowe: 168 dla samochodów osobowych i 4 dla autobusów.

Na terenie portu znajduje się duże pole campingowe. Obiekt włącznie z basenem portowym oraz parkingiem jest całodobowo monitorowany. Opłaty portowej dokonuje się po wypełnieniu „Deklaracji postoju/pobytu” (nie dotyczy postoju do 3 godzin). Obsługa portu może żądać okazania dokumentu potwierdzającego tożsamość. Przy postoju/pobycie powyżej 3 godzin obowiązkowe jest uiszczenie opłaty za każdą osobę zgodnie z cennikiem.

Bar na miejscu Sklep Giżycko Paliwo 100 m Apteka Giżycko Ośrodek zdrowia Giżycko Bankomat Giżycko Basen 500 m

CENNIK CUMOWANIA

SEZON GŁÓWNY
przycumowanie SEZON GŁÓWNYł   cumowanie bezpłatne SEZON GŁÓWNY3 godziny cumowanie jachtu bez załogi SEZON GŁÓWNY cumowanie jachtu SEZON GŁÓWNYdoba 30 -50 zł cena za osobę SEZON GŁÓWNYdoba 25 zł cumowanie long side SEZON GŁÓWNYdoba 

CENNIK DLA REZYDENTÓW

zimowanie ŁODZIE < 24ŁODZIE 24 - 33ŁODZIE > 33BEZ PODZIAŁU800 - 2600 zł
Port Ekomarina Giżycko - zdjęcie
+ 70 zdjęć
ReklamaB0 - Rumszewicz
ReklamaB1 - Port parking Giżycko
ReklamaPA1 - Przystań Nautica

Inne porty w okolicy

ReklamaA2 - Odysseya Yachts