Port Nidzki

Port Nidzki

Ruciane-Nidajez. Nidzkie
7 0
Zaloguj się
6294
głębokośćgłębokość
1,00 - 8,00 m
cumowanie cumowanie
kotwica, long side
cena cena
30 zł

Prąd Prąd Woda Woda Parking Parking Ognisko Ognisko Nocleg Nocleg Plaża Plaża Czartery Czartery Bar Bar na miejscuSklep Sklep 500 mPaliwo Paliwo 700 m
Ceny mogą być nieaktualne - wyślij nam zdjęcie cennika na info@mazury24.eu

Port Nidzki

Ruciane Nida, ul. Nabrzeżna 1

tel. 87 423 64 01

przejdź do wwwwiadomośćMapa google
Miejsce z atrakcjami dla dzieci
kąpielisko, elementy placu zabaw, zabawki na zewnątrz

Niewielki, kameralny port nad jeziorem Nidzkim, przy jego wschodnim brzegu. Zlokalizowany przy hotelu. Mamy tu zapewnione wszystkie potrzebne nam media. Sama przystań zaś może być świetną lokalizacją do dalszych wypraw po ciekawych miejscach w tym regionie. Z wody widać biały budynek hotelu z czerwonym dachem. Do dyspozycji żeglarzy są dwa pomosty w kształcie odwróconej litery „L”. Na końcu jednego pomostu znajduje się drewniana wiata. Głębokość przy pomostach do 8 m. Przy betonowym nabrzeżu jest jednak znacznie płycej. Cumowanie odbywa się za pomocą kotwicy lub burtą do kei.

Port zapewnia wszystkie potrzebne media, które znajdziemy przy pomostach. Jest też plaża dla dzieci do kąpieli w jeziorze. Znajdziemy też miejsce do slipu. Port położony jest w lesie, co w połączeniu z jeziorem podkreśla jeszcze bardziej wspaniały, mazurski klimat. Na terenie obiektu są zadaszone wiaty i miejsca na ognisko, można więc spędzić miły czas na łonie natury.

Port powinni docenić również wszyscy, którzy lubią aktywny wypoczynek na łonie natury. Dobrze będą tu czuli się żeglarze oraz wędkarze – w jeziorze jest sporo ryb. Miłośnicy spacerów mają tu sporo szlaków pieszych, w otoczeniu malowniczych krajobrazów. Noclegi i posiłki są możliwe w pobliskim hotelu.

W najbliższej okolicy warto odwiedzić:

  • Leśniczówka Gałczyńskiego w Praniu - obiekt pobudowany w 1880 roku przeszedł do historii regionu dzięki niezwykłemu zamiłowaniu do tego miejsca Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Poeta bywał tu z żoną bardzo często w latach 1950 - 1953, aż do nagłej śmierci ukochanej.
  • Klasztor Staroobrzędowców (Starowierców) w Wojnowie - zabudowa powstała w latach 50-tych XIX wieku, gdy nad Jeziorem Duś zaczęli pojawiać się wyznawcy odłamu prawosławia. We wnętrzu obiektu można podziwiać unikalne ikony.
  • Cerkiew Prawosławna w Wojnowie - drewniany budynek z lat 20-tych XX stulecia. Obiekt został pobudowany na wzór rosyjskich cerkwi z okolic Tweru.
  • Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie - umiejscowiony na terenie Mazurskiego Parku Krajobrazowego na śródleśnych łąkach, które zapewniają doskonałe warunki do bytowania dzikich zwierząt. Na powierzchni około 100 hektarów obecnych jest wiele ginących i zagrożonych gatunków.
  • Stacja Badawcza PAN w Popielnie - placówka Polskiej Akademii Nauk powołana ponad czterdzieści lat temu. Fundamentalnym założeniem było dążenie do wzbogacenia oraz ratowania krajowych zasobów przyrodniczych. Słynie z programu znanej szeroko w kraju i za granicą hodowli wolnej konika polskiego.
  • Śluza Guzianka - główny węzeł komunikacyjny między Jeziorem Beładny a Guzianką Małą oraz Jeziorem Nidzkim. Stanowi kompensację ponad 2-metrowej różnicy poziomów wody. To jeden z istotnych punktów łączących się w szlak Wielkich Jezior Mazurskich. Obiekt działa nieprzerwanie od ponad 100 lat!
  • Szlak kajakowy na rzece Krutyń - niespotykany wodny ciąg komunikacyjny wykorzystywany głównie do celów turystycznych i rekreacyjnych. Niewielki prąd i poziom wody w rzece pozwalają na bezpieczny spływ nawet dla osób niedoświadczonych w kajakarstwie, a także dla rodzin z dziećmi.
  • Szlak Rowerowy Pętla Nidzka - aż 46,5 km dla amatorów dwóch kółek! Obecnie jest to najdłuższa ścieżka rowerowa w gminie Ruciane – Nida. Prowadzi przez dzikie, nieucywilizowane, ale zjawiskowo piękne tereny leśne.
Bar na miejscu Sklep 500 m Paliwo 700 m Apteka Ruciane Nida Ośrodek zdrowia Ruciane Nida Bankomat Ruciane Nida Basen Mikołajki

CENNIK CUMOWANIA

SEZON GŁÓWNY
cumowanie bezpłatne SEZON GŁÓWNY cumowanie jachtu bez załogi SEZON GŁÓWNY cumowanie jachtu SEZON GŁÓWNYdoba 30 zł cena za osobę SEZON GŁÓWNYdoba  cumowanie long side SEZON GŁÓWNYdoba 

WYPOŻYCZALNIA SPRZĘTU

kajak godzina 10 złdzień 50 zł łódź wiosłowa godzina 10 złdzień
Port Nidzki - zdjęcie
+ 5 zdjęć
ReklamaB0 - Amax
ReklamaB1- OW Wodnik

Inne porty w okolicy

ReklamaA2 - Mazurska Jagnięcina