Przystań OW Wodnik

Przystań OW Wodnik

Ruciane Nidajez. Nidzkie
9.8
10 0
Zaloguj się
3261
głębokośćgłębokość
2,00 - 4,00 m
cumowanie cumowanie
boja, muring, long side
cena cena
10 zł + 5 zł / osoba

Prąd Prąd 10 złWoda Woda Prysznic Prysznic 10 złWC WC Zrzut chemiczny Zrzut chemiczny 10 złParking Parking 10 złOgnisko Ognisko Nocleg Nocleg Plaża Plaża Plac zabaw Plac zabaw Psy i koty Psy i koty Czartery Czartery Bar Bar
Miejsce z atrakcjami dla dzieci
plac zabaw, plaża, boisko do siatkówki

Port przy ośrodku wypoczynkowym, na zachodnim brzegu jeziora Nidzkie, w miejscowości Ruciane Nida. Cumowanie możliwe w kilku miejscach (rufa, do bojek albo na kotwicy). Media zapewnione na pomoście. Port malowniczo położony jest nad jednym z najpiękniejszych w Polsce jeziorem Nidzkim, w otulinie Mazurskiego Parku Krajobrazowego, praktycznie w samym sercu prastarej Puszczy Piskiej. Jednocześnie przystań znajduje się w niewielkiej odległości od centrum Rucianego-Nidy.

Wpływając z jeziora Guzianka Wielka na jezioro Nidzkie jest to pierwszy ośrodek z prawej. Z wody widać czerwony hangar. Na wzniesieniu widoczny budynek baru oraz ośrodek. Głęboko, przy pomostach w przedziale od 2 m do 4 m. W porcie znajdziemy wydzielone miejsce dla amatorów pływania i do kąpieli dzieci - pod kontrolą ratowników. Na wzniesieniu na terenie ośrodka funkcjonuje gastronomia, jest bardzo ładny i rozległy plac zabaw dla dzieci oraz boisko do piłki siatkowej.

Na miejscu funkcjonuje również wypożyczalnia sprzętu sportowego i rekreacyjnego, co umożliwia korzystanie z walorów tego jednego z najpiękniejszych jezior na Mazurach. Jezioro jest atrakcyjne turystycznie. Znajduje się na końcu tzw. Szlaku Puszczańskiego. Jest jednym z najmniej zmienionych przez działalność człowieka akwenów w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich. Na jeziorze obowiązuje zakaz używania silników spalinowych. Dzięki temu akwen stał się idealnym miejscem wypoczynku dla osób szukających ciszy i kontaktu z jak najmniej zmienioną przyrodą.

W ramach opłaty portowej odbiór śmieci, nabranie wody, umywalki z ciepłą wodą, wc. Istnieje również możliwość podłączenia do prądu, oraz korzystanie z pryszniców. Noclegi możliwe są w domkach na terenie ośrodka oraz na polu namiotowym. Jest tu również parking samochodowy.

Niewielka odległość do najbliższych sklepów a także do centrum Rucianego-Nidy, umożliwia dokonanie niezbędnego zaopatrzenia jachtu w prowiant bądź paliwo. Na miejscu można również spróbować regionalnych potraw serwowanych przez miejscową tawernę.

Bar na miejscu Sklep Ruciane Nida Paliwo Ruciane Nida Apteka Ruciane Nida Ośrodek zdrowia Ruciane Nida Bankomat Ruciane Nida Basen Mikołajki
Przystań OW Wodnik - zdjęcie
+ 8 zdjęć
ReklamaC1 - PGE
ReklamaB0 - Ruda
ReklamaB1 - HeydayBoats
ReklamaA1 - Stranda Wiosna Lato

Inne porty w okolicy

ReklamaA2 - Tło Dla Mew