Port Resort Niegocin

Port Resort Niegocin

Wilkasyjez. Niegocin
3 0
Zaloguj się
4082
głębokośćgłębokość
0,80 - 3,00 m
cumowanie cumowanie
muring, long side
cena cena
100  zł - 120 zł

Prąd Prąd Woda Woda Prysznic Prysznic 15 złWC WC Zmywanie naczyń Zmywanie naczyń Zrzut chemiczny Zrzut chemiczny Parking Parking Ognisko Ognisko Nocleg Nocleg Plaża Plaża Plac zabaw Plac zabaw Internet Internet Czartery Czartery Bar Bar 200 mSklep Sklep 600 mPaliwo Paliwo 4,0 kmApteka Apteka 2,0 kmOśrodek zdrowia Ośrodek zdrowia 2,0 kmBankomat Bankomat 800 m
Aktualizacja danych, cen - dwa tygodnie temu
Miejsce z atrakcjami dla dzieci
miejsce do kąpieli, boiska do koszyków, piłki nożnej, plac do ćwiczeń, plac zabaw

Port Resort Niegocin należy do kompleksu wypoczynkowego o tej samej nazwie. Położony jest na zachodnim brzegu jeziora Niegocin w Wilkasach, kilka kilometrów od Giżycka. Mamy zapewnione kilkadziesiąt miejsc cumowniczych, a w ośrodku możemy skorzystać z restauracji, placu zabaw, kortu do tenisa, boiska, itp.

Cena cumowania jest uzależniona od wielkości jednostki i tak za jachty do 9 metrów zapłacimy 60 zł / noc, 9 - 12 metrów - 70 zł, a za jednostki powyżej 12 metrów - 110 zł / noc. W porcie możemy również wypożyczyć sprzęt wodny: kajaki, rowery 4 os., łódź wiosłową oraz deskę windsurfingową.

Położenie przy szlaku żeglownym poza centrum Wilkas, czyni to miejsce cichym i przystępnym dla szukających odpoczynku. Z wysokiego brzegu rozprześciera się przepiękny widok na panoramę Niegocina - jednego z większych jezior na Mazurach.

Ciekawostka - na wzgórzach nad Niegocinem na terenie ośrodka w latach 40-tych powstała duża skocznia narciarska o punkcie K-40. Była wypiętrzona ponad wzgórze nad jeziorem Niegocin, zwanym wówczas Szańcem Pruskim. Zeskok był mniej więcej tam, gdzie dziś w Resorcie Niegocin są schody na plażę i do portu. Zawodnicy po oddaniu skoku, fazę odjazdu wykonywali na… zamarzniętej tafli jeziora, w co dziś trudno uwierzyć. Do dzisiaj zachowały się liczne zdjęcia z wyczynów skoczków narciarskich a obecni turyści przecierają oczy ze zdumienia.

Po wojnie miejsce nad Niegocinem funkcjonowało jako ośrodek ZSMP (Związek Socjalistycznej Młodzieży Polskiej). Od 1989r ośrodek zmienił nazwę na Silnowa, aktualnie oczywiście Resort Niegocin.

Bar 200 m Sklep 600 m Paliwo 4,0 km Apteka 2,0 km Ośrodek zdrowia 2,0 km Bankomat 800 m

CENNIK CUMOWANIA

SEZON GŁÓWNY
cumowanie jachtu SEZON GŁÓWNYdoba 100 zł

WYPOŻYCZALNIA SPRZĘTU

kajak godzina 25 złdzień 70 zł rower wodny godzina 40 zł-
ReklamaC1 - PGE
ReklamaB0 - Perła Mazur
ReklamaB1 - Amax
ReklamaA1 - Nautica Dni Otwarte

Inne porty w okolicy

ReklamaA2 - Nautica Centrum Motorowodne