Port AZS Wilkasy

Port AZS Wilkasy

Port partnerski
Wilkasyjez. Niegocin
19 0
Zaloguj się
5756
głębokośćgłębokość
0,80 - 2,00 m
cumowanie cumowanie
boja, muring
cena cena
60 zł

Kamera live Kamera live Prąd Prąd 10 - 15 złWoda Woda Prysznic Prysznic 12 złWC WC Pralka / suszarka Pralka / suszarka 25 złZmywanie naczyń Zmywanie naczyń Zrzut chemiczny Zrzut chemiczny Parking Parking 20 złZimowanie Zimowanie 50 złKemping Kemping Nocleg Nocleg Plaża Plaża Plac zabaw Plac zabaw Internet Internet Czartery Czartery Bar Bar Sklep Sklep Odbiór ścieków Odbiór ścieków 20 zł
Miejsce z atrakcjami dla dzieci
plaża, wypożyczalnia sprzętu, boiska do gier, niewielki plac zabaw przy plaży

Jeden z większych portów na Mazurach, niedaleko Giżycka, przy jeziorze Niegocin (zachodni brzeg). Znajduje się niedaleko wyjścia z Kanału Niegocińskiego. Port w którym dużo się dzieje, często organizowane są imprezy, a i turystów zwykle jest więcej niż gdziekolwiek. Zapewniona jest pełna infrastruktura dla żeglarzy. Keje AZS Wilkasy przystosowane są do przyjęcia blisko 150 jednostek pływających. Port należy do jednej z największych marin zlokalizowanych na Mazurach – Mariny Wilkasy, która pomieści łącznie 280 jachtów i 4 statki rejsowe.

Port wyposażony jest w: suwnicę do wodowania jachtów (do 2 ton) oraz slip betonowy z bezpośrednim zjazdem do jeziora, punkt odbioru ścieków z jednostek pływających, punkt czerpania wody, punkt poboru energii elektrycznej dla łodzi, punkt doładowania telefonów i wypłat gotówki, sklep spożywczo - przemysłowy. W marinie istnieje również możliwość wypożyczenia sprzętu wodnego: kajaków, rowerów wodnych, desek windsurfingowych, łodzi wiosłowych, jachtów regatowych typu Omega, łodzi wiosłowych, motorowych łodzi wędkarskich oraz łodzi do obsługi regat.

W sezonie turystycznym w tym porcie sporo się dzieje. Możemy trafić na koncerty muzyki szantowej w pobliskiej tawernie. Na terenie ośrodka znajduje się duża piaszczysta plaża z placem zabaw dla dzieci oraz wypożyczalnia leżaków.

Nad brzegiem jeziora Niegocin, tuż przy plaży mieszczą się paleniska przeznaczone na organizację ognisk. Możemy skorzystać z atrakcji jaką oferuje Mazurska Wioska Grillowa, z zadaszonymi wiatami i namiotami, umożliwiająca organizację spotkania 300 osób jednocześnie. Na miejscu znajduje się duży murowany grill, palenisko na ognisko oraz namiot dla orkiestry lub DJ-a. Doskonałe miejsce na wieczory szantowe, biesiadne i inne spotkania integracyjne.

Będąc w tym porcie warto spróbować swoich sił w pływaniu na desce. Jezioro Niegocin jest akwenem, na którym panują idealne warunki do uprawiania windsurfingu i kitesurfingu. Korzystne wiatry i duża powierzchnia sprawiają, że każdy poczuje się na tym jeziorze komfortowo. Można również odwiedzić pobliski Park Wodny w Wilkasach. Budynek składa się z zaplecza i hali basenowej. Funkcjonują tu również dwie siłownie – jedna dla mężczyzn, druga – centrum fitness dla kobiet. Znajdziemy tam również wiele atrakcji wodnych – sztuczna rzeka i wyspa z jacuzzi, połączoną mostkiem z plażą, trybuna na 66 miejsc, dwie sauny oraz wyprowadzona poza obiekt aż 30-metrową zjeżdżalnię z niewielkim basenem do hamowania.

Bar na miejscu Sklep na miejscu Paliwo Giżycko Apteka Wilkasy Ośrodek zdrowia Giżycko Bankomat Wilkasy Basen Wilkasy

CENNIK CUMOWANIA

SEZON GŁÓWNYBOŻE CIAŁO, MAJÓWKAPRZED I PO SEZONIE
cumowanie bezpłatne SEZON GŁÓWNY3 godzinyBOŻE CIAŁO, MAJÓWKA3 godzinyPRZED I PO SEZONIE3 godziny cumowanie jachtu SEZON GŁÓWNYdoba 60 złBOŻE CIAŁO, MAJÓWKAdoba 60 złPRZED I PO SEZONIEdoba 60 zł

WYPOŻYCZALNIA SPRZĘTU

kajak godzina 15 złdzień 70 zł rower wodny godzina 30 - 40 złdzień 150 - 200 zł łódź wiosłowa godzina 20 złdzień 100 zł deska windsurfingowa godzina 30 złdzień 100 zł
Port AZS Wilkasy - zdjęcie
+ 38 zdjęć
ReklamaA1 - Święto Piwa

Inne porty w okolicy

ReklamaA2 - Tło Dla Mew