Port Szymonka

Szymonkajez. Szymoneckie
3
Zaloguj się
0
270
głębokość
0,60 - 2,40 m
cumowanie
boja, dalba
cena
6 zł / osoba

Prąd 10 Woda 5 zł Prysznic 6 zł WC Parking 10 zł Ognisko Slip Kemping Psy i koty Bar Sklep 300m

Tu króluje…Szymon i wszystkie odmiany tego imienia. Port Szymonka położony w miejscowości Szymonka nad jeziorem Szymoneckie, przy wejściu do kanału Szymońskiego, który wiedzie do jeziora Szymon. Przy porcie znajduje się również pole namiotowe i camping.

Przystań znajduje się w Zatoce Szymoneckiej (Jędzel) jeziora Jagodnego. Wypływając z kanału Szymońskiego na jezioro Jagodne do przystani należy kierować się w prawą stronę. Widoczny pierwszy po prawej drewniany pomost w kształcie litery "T".

Cumowanie do powyższego pomostu od wewnątrz lub zewnątrz za pomocą kotwicy lub dalby. Za zgodą bosmana możliwy postój przy kolejnym, po lewej małym pomoście. Wpływając do wewnątrz należy podnieść częściowo miecz i płetwę. Od zewnątrz głębokość wody - 2 metry.Na terenie znajdują się trzy wiaty, miejsce na ognisko, boisko do siatkówki, sanitariaty, prysznice.

W odległości 200 m od przystani znajduje się bar, w którym serwowane są domowe posiłki. W porcie możliwe są noclegi na polu namiotowym, w przyczepach kempingowych, domkach turystycznych. Jest także możliwość, dla lubiących aktywny wypoczynek na wodzie, wynajęcia rowerów turystycznych, kajaków, żaglówki typu Mors.

Wieś Szymonka, położona jest na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich nad brzegiem Jeziora Szymoneckiego. W pobliżu miejscowości znajduje się Kanał Szymonecki (Szymoński), który jest ulubionym miejscem wędkarzy. Łączy on Jezioro Szymoneckie z Jeziorem Szymon. Wędkarze mogą na miejscu wykupić wszystkie potrzebne zezwolenia aby łowić ryby w tym jeziorze.

Bar na miejscu Sklep 300m Paliwo Giżycko Apteka Wilkasy Ośrodek zdrowia Giżycko Bankomat Wilkasy Basen Wilkasy

CENNIK CUMOWANIA

SEZON GŁÓWNYBOŻE CIAŁO, MAJÓWKAPRZED I PO SEZONIE
cena za osobę doba 6 złdoba 6 złdoba 6 zł
+ 14 zdjęć
3°
Niebo zachmurzone Opady: 0.2mm, Wiatr: 6.3 m/s
Kierunek: Pd Zach
Ciśnienie atmosferyczne: 994.4 hPa

Port Szymonka

Ryn, Szymonka 39A

tel. 606 121 860

profil facebookMapa google

jez. Szymoneckie

Jezioro Szymoneckie to akwen zlokalizowany w gminie Miłki (powiat giżycki). Zbiornik wodny leży na trasie Krainy Wielkich Jezior Mazurskich. Jezioro nie jest samodzielnym zbiornikiem. Stanowi...

Szymonka

Wieś nad jeziorem Szymoneckim w gminie Ryn na trasie z Giżycka do Mikołajek (jadąc przez Wilkasy). Dominantą wsi jest imponujący, zbudowany  z czerwonej cegły kościół....
ReklamaA1 - MAMRY MIX

Inne porty w okolicy