Zielony Gaj

Zielony Gaj

Zielony Lasekjez. Kotek Wielki
33 0
Zaloguj się
6519
głębokośćgłębokość
0,50 - 1,50 m
cumowanie cumowanie
kotwica, long side
cena cena
35 zł

Prąd Prąd 15 złPrysznic Prysznic 10 złWC WC Pralka / suszarka Pralka / suszarka 20 złOgnisko Ognisko Slip Slip 50 złZimowanie Zimowanie Kemping Kemping Nocleg Nocleg Internet Internet Bar Bar Paliwo Paliwo
Miejsce z atrakcjami dla dzieci
plac zabaw, dużo zieleni i trawiasty teren

Port położony pomiędzy dwoma kanałami: kanałem Mioduńskim oraz kanałem Grunwaldzkim, nad jeziorkiem Kotek Wielki. Zdecydowanie warto ten port odwiedzić, jeśli tylko oczekujemy ciszy i spokoju na Mazurach.

Wpływając z kanału Grunwaldzkiego na jezioro Kotek, stanica znajduje się po prawej stronie przy pensjonacie "Zielony Gaj". Cumowanie za pomocą kotwicy, prostopadłe do dwóch drewnianych kei. Cumowanie longside wskazane tylko po zewnętrznej stronie prawego pomostu. Przed wpłynięciem do stanicy koniecznie należy postawić maszt.

Ten port powinien zainteresować tych żeglarzy, którzy chcą odpocząć od miejskiego zgiełku, zapomnieć o stresach dnia codziennego. Zielony Gaj słynie z niezapomnianego klimatu, zieleni, swobodnej atmosfery i, jak twierdzą żeglarze, dobrej kuchni.

Stanica Żeglarska Zielony Gaj położona jest nad jeziorem Kotek Wielki, na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich między kanałami Szymońskim i Tałckim, które łączą jeziora Jagodne i Tałty. Warto wiedzieć, że do pobliskich Mikołajek jest tylko 8 km.

Na terenie obiektu znajdują się: plac zabaw dla dzieci, altana z miejscem na grilla, miejsce na ognisko. Port jest monitorowany, oświetlony i umożliwia pobieranie energii elektrycznej do jachtów. Z tego terenu rozpościera się piękny widok na przepływające kanałem tysiące żaglówek, czy statki Żeglugi Mazurskiej, które płyną na północ lub południe tego najdłuższego w Europie szlaku żeglownego. Można podziwiać panoramę jeziora z płynącymi łodziami i statkami rozkoszując się ciszą i spokojem.

Żeglarze i goście wypoczywający na polu campingowym i namiotowym mogą również korzystać z sanitariatów (WC, umywalki, prysznice), miejsca opróżniania toalet chemicznych a także punktu mycia naczyń i czerpania wody pitnej. Port zapewnia obsługę związaną z całorocznym postojem i łodzi motorowych. Posiłki można spożywać w miejscowej restauracji.

Bar na miejscu Sklep Mikołajki Paliwo na miejscu Apteka Mikołajki Ośrodek zdrowia Mikołajki Bankomat Mikołajki Basen Mikołajki

CENNIK CUMOWANIA

SEZON GŁÓWNYBOŻE CIAŁO, MAJÓWKAPRZED I PO SEZONIE
cumowanie jachtu SEZON GŁÓWNYdoba 35 złBOŻE CIAŁO, MAJÓWKAdoba 35 złPRZED I PO SEZONIEdoba 35 zł
Zielony Gaj - zdjęcie
+ 43 zdjęć
ReklamaC1 - Warszawski Salon Jachtowy
Reklama
ReklamaB1 - PTTK Wilkasy
ReklamaA1- Ruciane Park

Inne porty w okolicy

ReklamaA2 - Kursy Bocianie Gniazdo