Przystań Jurgen

Przystań Jurgen

Łupkijez. Roś
7 0
Zaloguj się
5509
głębokośćgłębokość
0,50 - 0,90 m
cumowanie cumowanie
boja
cenabezpłatny

Prąd Prąd Woda Woda Ognisko Ognisko Plaża Plaża Psy i koty Psy i koty Czartery Czartery
Aktualizacja danych, cen - dwa tygodnie temu

Przystań Jurgen

Pisz, Łupki

tel. 502 728 558

Mapa google

 Możliwość cumowania wyłącznie jednostek wędkarskich 

Ciekawe i spokojne miejsce położone na jeziorze Roś (południowy brzeg) w miejscowości Łupki. Sama przystań sąsiaduje z bazą wypadową dla MOPR-u oraz Policji. Nie mamy co tu liczyć na wiele udogodnień. Raczej też nie skorzystamy z noclegu. To przystań do zacumowania i wykorzystania czasu na rekreację i odpoczynek nad pięknym akwenem wodnym. Do dyspozycji żeglarzy jest mały pomost, kawałek plaży, media – na życzenie. Jednak prawdziwym atutem tego miejsca jest przepiękny widok na jezioro Roś.

Na miejscu możemy wypożyczyć rekreacyjny sprzęt wodny: kajaki , rowery wodne , łodzie wędkarskie, skutery wodne. Jest też trochę miejsca na przyczepę campingową czy namiot. Można tu również zorganizować ognisko czy grilla. Odpocząć możemy na drewnianych ławeczkach. Możemy skorzystać również z sanitariatów i toalety. Przystań znajduje się zaledwie 4 kilometry od Pisza, można więc przy okazji cumowania w tym miejscu zwiedzić to ciekawe, historyczne miejsce.

Pisz to wspaniałe miejsce wypoczynku dla wszystkich tych, którzy preferują aktywną formę urlopu (wycieczki rowerowe, piesze, spływy kajakowe) i uwielbiają kontakt z przyrodą. Miłośnicy odpoczynku na łonie natury, choć niekoniecznie preferujący wysiłek fizyczny, mogą skorzystać z wycieczek turystycznym statkiem „Smętek”, których chętnych zabierze w rejsy po jeziorach Roś, Seksty czy Śniardwy. Widoki i wrażenia niezapomniane. Ci, którzy preferują bardziej aktywny styl wypoczynku mogą zdecydować się na spływ kajakami rzeką Pisą lub żeglugę po okolicznych jeziorach.

Samo otoczenie Puszczy Piskiej powoduje, że turyści uwielbiający piesze i rowerowe wędrówki znajdą tu swoje wymarzone miejsce na ziemi. Na pewno zaś mogą liczyć na wspaniałe widoki wiekowych drzew, które otaczają niewielkie jeziorka.

Noclegi turyści znajdą w hotelach, pensjonatach, gospodarstwach agroturystycznych i polu namiotowym przy ekomarinie. Tam też znajduje się bogata infrastruktura sportowa, pomost dla wędkarzy oraz prawdziwa żeglarska tawerna.

Pisz to również świetne miejsce dla miłośników odpoczynku na plaży i kąpieli wodnych. Zmodernizowane w 2013 r. kąpielisko miejskie przy jeziorze Roś oferuję wspaniałą plażę, wygodne i bezpieczne zejście do wody, boisko do siatkówki, miejsce na grilla, plac zabaw, zadaszone wiaty.

Będąc w Piszu warto również zobaczyć:

  • Ratusz z 1900 roku
  • Kościół p.w. św. Jana Chrzciciela z 1843 roku, w środku znajduje się piękny ołtarz z XVII w
  • Ruiny zamku krzyżackiego przy ul. Gizewiusza
  • Muzeum Ziemi Piskiej
  • Dom przy Rybackiej 8 z XVIII w
  • Kamienną babę stojącą na placu Daszyńskiego
  • Wieżę ciśnień z 1907 roku
Bar Pisz Sklep Pisz Paliwo Pisz Apteka Pisz Ośrodek zdrowia Pisz Bankomat Pisz Basen Pisz

CENNIK CUMOWANIA

SEZON GŁÓWNY
cumowanie bezpłatne SEZON GŁÓWNY cumowanie jachtu bez załogi SEZON GŁÓWNY cumowanie jachtu SEZON GŁÓWNYdoba  cena za osobę SEZON GŁÓWNYdoba  cumowanie long side SEZON GŁÓWNYdoba 
Przystań Jurgen - zdjęcie
+ 14 zdjęć
ReklamaB0 - Karos Pomosty Pływające
ReklamaB1 - Ruciane Tarasy
ReklamaPA1 - Przystań Nautica

Inne porty w okolicy

ReklamaA2 - Ever Boats