Przystań Makarina Ruda

Przystań Makarina Ruda

Rudajez. Wojnowo
11 0
Zaloguj się
6458
głębokośćgłębokość
1,00 - 1,50 m
cumowanie cumowanie
kotwica, long side
cena cena
30 zł

Prąd Prąd Woda Woda WC WC Ognisko Ognisko Slip Slip Czartery Czartery
Aktualizacja danych, cen - ponad rok temu

Przystań Makarina Ruda

Giżycko, Ruda 2a

profil facebookwiadomośćMapa google

Niewielka przystań z jednym pomostem – oaza dla szukających ciszy i spokoju na Mazurach. Miejsce to znajduje się na północnym brzegu jeziora Wojnowo w miejscowości Ruda. To jeden z dwóch portów dostępnych na tym jeziorze. Z racji mostu na drodze Ruda-Rydzewo i potrzeby składania masztu mniej popularne jezioro, ale dla ceniących ciszę i spokój w sam raz. Na jezioro wpływamy z Niegocina na Nialk Duży i później pod mostem już jesteśmy na jeziorze Wojnowo.

Przy przystani mieści się niewielka restauracja - lokal w którym skosztować można znakomitych potraw i pierogów własnej roboty. Żeglarze mogą tu skorzystać również z sanitariatów. Jest również miejsce na ognisko i grilla.

Przy porcie zlokalizowany jest również parking. Miejsca jest wystarczająco dużo na rozbicie namiotu i nocleg. Niedaleko stąd do pobliskiego Giżycka – oczywiście jeśli zatęsknimy za gwarem turystycznego, portowego miasta. Będąc w Giżycku koniecznie trzeba zobaczyć unikatowy w skali Europy most obrotowy. Niezwykły zabytek techniki powstał w XIX wieku i do dnia dzisiejszego funkcjonuje. Ma ponad 20 metrów długości i 8 szerokości i jest otwierany 12 razy dziennie.

Bar Kleszczewo Sklep Ruda Paliwo Giżycko Apteka Giżycko Ośrodek zdrowia Giżycko Bankomat Giżycko Basen Giżycko

CENNIK CUMOWANIA

SEZON GŁÓWNY
cumowanie bezpłatne SEZON GŁÓWNY cumowanie jachtu bez załogi SEZON GŁÓWNY cumowanie jachtu SEZON GŁÓWNYdoba  cena za osobę SEZON GŁÓWNYdoba  cumowanie long side SEZON GŁÓWNYdoba 
ReklamaB0 - Karos Pomosty Pływające
ReklamaB1 - Amax
ReklamaPA1 - Przystań Nautica

Inne porty w okolicy

ReklamaA2 - Sailing Machine