Przystań Makarina Ruda

Przystań Makarina Ruda

Rudajez. Wojnowo
10 0
Zaloguj się
4176
głębokośćgłębokość
1,00 - 1,50 m
cumowanie cumowanie
kotwica, long side
cena cena
30 zł

Prąd Prąd Woda Woda WC WC Ognisko Ognisko Slip Slip Czartery Czartery
Aktualizacja danych, cen - ponad tydzień temu

Niewielka przystań z jednym pomostem – oaza dla szukających ciszy i spokoju na Mazurach. Miejsce to znajduje się na północnym brzegu jeziora Wojnowo w miejscowości Ruda. To jeden z dwóch portów dostępnych na tym jeziorze. Z racji mostu na drodze Ruda-Rydzewo i potrzeby składania masztu mniej popularne jezioro, ale dla ceniących ciszę i spokój w sam raz. Na jezioro wpływamy z Niegocina na Nialk Duży i później pod mostem już jesteśmy na jeziorze Wojnowo.

Przy przystani mieści się niewielka restauracja - lokal w którym skosztować można znakomitych potraw i pierogów własnej roboty. Żeglarze mogą tu skorzystać również z sanitariatów. Jest również miejsce na ognisko i grilla.

Przy porcie zlokalizowany jest również parking. Miejsca jest wystarczająco dużo na rozbicie namiotu i nocleg. Niedaleko stąd do pobliskiego Giżycka – oczywiście jeśli zatęsknimy za gwarem turystycznego, portowego miasta. Będąc w Giżycku koniecznie trzeba zobaczyć unikatowy w skali Europy most obrotowy. Niezwykły zabytek techniki powstał w XIX wieku i do dnia dzisiejszego funkcjonuje. Ma ponad 20 metrów długości i 8 szerokości i jest otwierany 12 razy dziennie.

Bar Kleszczewo Sklep Ruda Paliwo Giżycko Apteka Giżycko Ośrodek zdrowia Giżycko Bankomat Giżycko Basen Giżycko
ReklamaC1 - Ognisty Ptak - wiosna lato 2022
ReklamaB0 - Marshalle
Reklama
ReklamaA1 - AZS Wilkasy

Inne porty w okolicy

ReklamaA2 - Kursy Bocianie Gniazdo