Leśna Keja Bogaczewo

Leśna Keja Bogaczewo

Bogaczewojez. Boczne
7.8
33 1
Zaloguj się
5334
głębokośćgłębokość
0,50 - 1,80 m
cumowanie cumowanie
kotwica
cena cena
20 zł + 2 zł / osoba

WC WC Ognisko Ognisko 25 złKemping Kemping Plaża Plaża Plac zabaw Plac zabaw Psy i koty Psy i koty
Miejsce z atrakcjami dla dzieci
plaża, plac zabaw, trampolina

Port znajduje się przy jeziorze Bocznym, na północnym brzegu. Nigdzie nie ma takich pomostów - które z racji płytkiego podejścia są… strome. Trawiasty brzeg i piaszczyste zejścia do wody, cieszą się dużą popularnością. Każdy przy jachcie, których nie da się zacumować gęsto, ma swoją małą, prywatną plażę. Oczywiście na leśnej kei możemy spotkać namioty i przyczepy.

Jak sama nazwa wskazuje, keja znajduje się na zadrzewionym cyplu, w pobliżu miejscowości Bogaczewo w powiecie giżyckim. Przystań sąsiaduje z Jeziorem Bocznym i Niegocinem.

Ten port powinni wybrać ci żeglarze, którzy na Mazurach szukają przede wszystkim ciszy, spokoju, kontaktu z przyrodą i nie potrzebują wielu cywilizacyjnych udogodnień. Miejsce pięknie położone, przy brzegu jeziora, wśród leśnych drzew, które nie rosną gęsto. Mamy więc tu sporo miejsca na rozbicie namiotu, a drzewa osłonią nas od promieni słonecznych.

Do przystani dojedziemy jadąc z Giżycka ulicą Stanisława Moniuszki przez miejscowość Wilkasy, dalej drogą nr 643, kierując się na Bogaczewo. Drogą wodną zaś dotrzemy płynąc jeziorem Niegocin na południe, w stronę Jeziora Bocznego. Przy przystani można zacumować jachty oraz przenocować pod namiotem (jest sporo zielonego terenu wśród drzew, praktycznie przy brzegu jeziora). Możemy również wynająć domek typu holenderskiego dla 6 osób. Przy jeziorze jest piaszczysta plaża, idealna do kąpieli z dziećmi. Dzieci mogą również korzystać z niewielkiego placu zabaw i mini parku linowego zlokalizowanego wśród drzew, przy brzegu jeziora.

Na brzegu znajdziemy również bezpieczne miejsce na ognisko. Znajdują się tu sanitariaty i drewniane wiaty do odpoczynku.

Bar Bogaczewo Sklep Bogaczewo Paliwo Giżycko Apteka Giżycko Ośrodek zdrowia Giżycko Bankomat Wilkasy Basen Wilkasy

CENNIK CUMOWANIA

SEZON GŁÓWNYBOŻE CIAŁO, MAJÓWKAPRZED I PO SEZONIE
cumowanie jachtu SEZON GŁÓWNYdoba 20 złBOŻE CIAŁO, MAJÓWKAdoba 20 złPRZED I PO SEZONIEdoba 20 zł cena za osobę SEZON GŁÓWNYdoba 2 złBOŻE CIAŁO, MAJÓWKAdoba 2 złPRZED I PO SEZONIEdoba 2 zł
Leśna Keja Bogaczewo - zdjęcie
+ 21 zdjęć
ReklamaC1 - Warszawski Salon Jachtowy
Reklama
Reklama
ReklamaA1 - Stanica Wodna Stranda 2021

Inne porty w okolicy

ReklamaA2 - Klub Mila