Leśna Keja Bogaczewo

Bogaczewojez. Boczne
5
Zaloguj się
0
282
głębokość
0,50 - 1,80 m
cumowanie
kotwica
cena
20 zł + 2 zł / osoba

WC Ognisko 25 zł Kemping Plaża Plac zabaw Psy i koty

Port znajduje się przy jeziorze Bocznym, na północnym brzegu. Nigdzie nie ma takich pomostów - które z racji płytkiego podejścia są… strome. Trawiasty brzeg i piaszczyste zejścia do wody, cieszą się dużą popularnością. Każdy przy jachcie, których nie da się zacumować gęsto, ma swoją małą, prywatną plażę. Oczywiście na leśnej kei możemy spotkać namioty i przyczepy.

Jak sama nazwa wskazuje, keja znajduje się na zadrzewionym cyplu, w pobliżu miejscowości Bogaczewo w powiecie giżyckim. Przystań sąsiaduje z Jeziorem Bocznym i Niegocinem.

Ten port powinni wybrać ci żeglarze, którzy na Mazurach szukają przede wszystkim ciszy, spokoju, kontaktu z przyrodą i nie potrzebują wielu cywilizacyjnych udogodnień. Miejsce pięknie położone, przy brzegu jeziora, wśród leśnych drzew, które nie rosną gęsto. Mamy więc tu sporo miejsca na rozbicie namiotu, a drzewa osłonią nas od promieni słonecznych.

Do przystani dojedziemy jadąc z Giżycka ulicą Stanisława Moniuszki przez miejscowość Wilkasy, dalej drogą nr 643, kierując się na Bogaczewo. Drogą wodną zaś dotrzemy płynąc jeziorem Niegocin na południe, w stronę Jeziora Bocznego. Przy przystani można zacumować jachty oraz przenocować pod namiotem (jest sporo zielonego terenu wśród drzew, praktycznie przy brzegu jeziora). Możemy również wynająć domek typu holenderskiego dla 6 osób. Przy jeziorze jest piaszczysta plaża, idealna do kąpieli z dziećmi. Dzieci mogą również korzystać z niewielkiego placu zabaw i mini parku linowego zlokalizowanego wśród drzew, przy brzegu jeziora.

Na brzegu znajdziemy również bezpieczne miejsce na ognisko. Znajdują się tu sanitariaty i drewniane wiaty do odpoczynku.

Bar Bogaczewo Sklep Bogaczewo Paliwo Giżycko Apteka Giżycko Ośrodek zdrowia Giżycko Bankomat Wilkasy Basen Wilkasy

CENNIK CUMOWANIA

SEZON GŁÓWNYBOŻE CIAŁO, MAJÓWKAPRZED I PO SEZONIE
cumowanie jachtu doba 20 złdoba 20 złdoba 20 zł cena za osobę doba 2 złdoba 2 złdoba 2 zł
+ 21 zdjęć
16°
Niebo prawie bezchmurne Opady: 0mm, Wiatr: 5.0 m/s
Kierunek: Pd Pd Wsch
Ciśnienie atmosferyczne: 1012.8 hPa

Leśna Keja Bogaczewo

tel. 512 845 587 , 515 180 882

profil facebookwiadomośćMapa google

jez. Boczne

Jezioro Boczne zlokalizowane jest w powiecie giżyckim. Akwen stanowi odnogę jeziora Niegocin. Już sama jego nazwa wskazuje, że jest to niewielki zbiornik wodny. Jednak wbrew pozorom panuje na nim...

Bogaczewo

Malowniczo położona, niewielka wieś nad jeziorem Boczne, na trasie pomiędzy Giżyckiem, a Mikołajkami (jadąc przez Wilkasy). Wieś poza sezonem jest cicha, spokojna i niemal pusta. W sezonie...

Inne porty w okolicy