Przystań Zielona Zatoka

Bogaczewojez. Boczne
7
Zaloguj się
0
338
głębokość
2,40 - 3,00 m
cumowanie
muring
cena
30 zł

Prąd Woda Prysznic 10 zł WC 2 zł Parking Ognisko Slip 30 zł Dźwig Zimowanie Kemping Plaża 150m Czartery Sklep 1,5 km

Piękny nowy port w miejscowości Bogaczewo koło Giżycka, do którego wpływa się małym, nowym kanałem z północnego brzegu jeziora Boczne. Przystań wybudowana została na bazie starego stawu rybnego i oferuje miejsca cumownicze dla 50-ciu jachtów. Do portu Zielona Zatoka wpływa się z zachodniej części jeziora Boczne. Po drugiej stronie tego akwenu leży Rydzewo. Dojście do portu, kanał oraz sam port mają głębokość ok. 2 metry wody.

Kanał łączący port z jeziorem ma około 8 metrów szerokości. Przy wielkości jachtów, jakie ostatnio opanowały Mazury, mijanki bywają tu ryzykowne. W związku z powyższym wprowadzono tu ruch wahadłowy, sterowany sygnalizacją świetlną, zmieniającą się co 5 minut.

Nazwa trafnie oddaje charakter tego miejsca. Jest sporo miejsca pełnego zieleni. Znajdziemy tu prywatną plażę z bezpiecznym miejscem kąpielowym w jeziorze. Są również nowe sanitariaty, miejsce zasłonięte przed wiatrem, wszelkie potrzebne żeglarzom media. Od 2019 roku działa również tawerna. Znajdziemy tu także miejsca na ognisko, ławeczki a przede wszystkim ciszę, spokój. Blisko plaży znajduje się sauna na wodzie.

W porcie jest również monitorowany i strzeżony parking, oferowany jest darmowy postój jachtu w dniu odbioru i zdania jachtu, dojazd samochodem praktycznie pod samą keję, sanitariaty, prysznice, odbiór nieczystości oraz miejsce na ognisko. Niedaleko od portu znajduje się restauracja.

Bar Strzelce Sklep 1,5 km Paliwo Giżycko Apteka Giżycko Ośrodek zdrowia Giżycko Bankomat Giżycko Basen Giżycko

CENNIK CUMOWANIA

SEZON GŁÓWNYBOŻE CIAŁO, MAJÓWKAPRZED I PO SEZONIE
cumowanie jachtu doba 30 złdoba 30 złdoba 30 zł
+ 25 zdjęć
10°
Czyste niebo Opady: 0mm, Wiatr: 6.2 m/s
Kierunek: Pd Wsch
Ciśnienie atmosferyczne: 1015.3 hPa

Przystań Zielona Zatoka

Bogaczewo

tel. 665 144 462 , 665 144 463

Mapa google

jez. Boczne

Jezioro Boczne zlokalizowane jest w powiecie giżyckim. Akwen stanowi odnogę jeziora Niegocin. Już sama jego nazwa wskazuje, że jest to niewielki zbiornik wodny. Jednak wbrew pozorom panuje na nim...

Bogaczewo

Malowniczo położona, niewielka wieś nad jeziorem Boczne, na trasie pomiędzy Giżyckiem, a Mikołajkami (jadąc przez Wilkasy). Wieś poza sezonem jest cicha, spokojna i niemal pusta. W sezonie...

Inne porty w okolicy