Żegluga Mazurska Rydzewo

Rydzewojez. Boczne
0
Zaloguj się
0
158
głębokość
0,30 - 1,00 m
cumowanie
kotwica
bezpłatny

Bar 200 m Sklep 200 m

Dla tego portu charakterystyczny jest betonowy pomost przystani Żeglugi Mazurskiej. Patrząc z wody pomost ten widać pomiędzy pensjonatem Panorama, a Gospodą pod Czarnym Łabędziem. Cumowanie odbywa się na kotwicy. Dookoła betonowego pomostu jest barierka. Podobnie jak w innych portach należących do Żeglugi Mazurskiej, również tu oferowane są dodatkowe usługi dla żeglarzy. Można tu korzystać z możliwości przechowywania jachtów oraz łodzi motorowych, wodowania jachtów oraz strzeżonego parkingu dla samochodów osobowych i przyczep do łodzi.

Rydzewo leży południowym krańcu jeziora Niegocin i jest bardzo popularne wśród turystów odwiedzających Mazury. Zagospodarowane brzegi jeziora zachęcają do spędzenia tutaj co najmniej kilku godzin, korzystając z ofert firm oferujących swoje usługi dla turystów. Na żeglarzy czeka tu plaża z łagodnym zejściem do wody i piaszczystym dnem. Na miejscu można wypożyczyć sprzęt rekreacyjny (jachty, kajaki, rowery wodne, łodzie wędkarskie, quady, rowery turystyczne itp.).

Posiłki można spożyć w miejscowej tawernie oraz licznych punktach gastronomicznych. Jest również sklep spożywczo-przemysłowy. Noclegi możliwe są na polu campingowym oraz w licznych gospodarstwach agroturystycznych.

Port znajduje się w historycznej, mazurskiej miejscowości Rydzewo (położona około 16 km na południe od Giżycka). Osada jest swoistą perełką wśród miejscowości na mapie szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Warto odwiedzić zabytkowy kościół (dawniej ewangelicki wybudowany w latach 1579-1591, przebudowany w 1770 r. Wieża kościoła została zbudowana w 1772 r. Ołtarz główny pochodzi z początku XVII w z poźnogotycką rzeźbą św. Anny Samotrzeć z około 1520 r.

Bar 200 m Sklep 200 m Paliwo Giżycko Apteka Giżycko Ośrodek zdrowia Giżycko Bankomat Giżycko Basen Wilkasy
17°
Niebo częściowo zachmurzone Opady: 0mm, Wiatr: 4.8 m/s
Kierunek: Pd Wsch
Ciśnienie atmosferyczne: 1013.1 hPa

Żegluga Mazurska Rydzewo

Rydzewo, ul. Mazurska 112

tel. 793 626 345

Mapa google

jez. Boczne

Jezioro Boczne zlokalizowane jest w powiecie giżyckim. Akwen stanowi odnogę jeziora Niegocin. Już sama jego nazwa wskazuje, że jest to niewielki zbiornik wodny. Jednak wbrew pozorom panuje na nim...

Rydzewo

Rydzewo leży na cyplu rozdzielającym jeziora Negocin i Boczne, ok.18 km na południe od Giżycka. Najłatwiej tu dojechać trasą  Giżycko-Orzysz, z której należy zjechać we wsi...

Inne porty w okolicy