Żegluga Mazurska Rydzewo

Żegluga Mazurska Rydzewo

Rydzewojez. Boczne
12 1
Zaloguj się
5197
głębokośćgłębokość
0,30 - 1,00 m
cumowanie cumowanie
kotwica
cenabezpłatny

Czartery Czartery Bar Bar 200 mSklep Sklep 200 m
Aktualizacja danych, cen - ponad pięć miesiący temu

Żegluga Mazurska Rydzewo

Rydzewo, ul. Mazurska 112

tel. 793 626 345

Mapa google

Dla tego portu charakterystyczny jest betonowy pomost przystani Żeglugi Mazurskiej. Patrząc z wody pomost ten widać pomiędzy pensjonatem Panorama, a Gospodą pod Czarnym Łabędziem. Cumowanie odbywa się na kotwicy. Dookoła betonowego pomostu jest barierka. Podobnie jak w innych portach należących do Żeglugi Mazurskiej, również tu oferowane są dodatkowe usługi dla żeglarzy. Można tu korzystać z możliwości przechowywania jachtów oraz łodzi motorowych, wodowania jachtów oraz strzeżonego parkingu dla samochodów osobowych i przyczep do łodzi.

Rydzewo leży południowym krańcu jeziora Niegocin i jest bardzo popularne wśród turystów odwiedzających Mazury. Zagospodarowane brzegi jeziora zachęcają do spędzenia tutaj co najmniej kilku godzin, korzystając z ofert firm oferujących swoje usługi dla turystów. Na żeglarzy czeka tu plaża z łagodnym zejściem do wody i piaszczystym dnem. Na miejscu można wypożyczyć sprzęt rekreacyjny (jachty, kajaki, rowery wodne, łodzie wędkarskie, quady, rowery turystyczne itp.).

Posiłki można spożyć w miejscowej tawernie oraz licznych punktach gastronomicznych. Jest również sklep spożywczo-przemysłowy. Noclegi możliwe są na polu campingowym oraz w licznych gospodarstwach agroturystycznych.

Port znajduje się w historycznej, mazurskiej miejscowości Rydzewo (położona około 16 km na południe od Giżycka). Osada jest swoistą perełką wśród miejscowości na mapie szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Warto odwiedzić zabytkowy kościół (dawniej ewangelicki wybudowany w latach 1579-1591, przebudowany w 1770 r. Wieża kościoła została zbudowana w 1772 r. Ołtarz główny pochodzi z początku XVII w z poźnogotycką rzeźbą św. Anny Samotrzeć z około 1520 r.

Bar 200 m Sklep 200 m Paliwo Giżycko Apteka Giżycko Ośrodek zdrowia Giżycko Bankomat Giżycko Basen Wilkasy
ReklamaC1 - Ferie Zimowe AZS
ReklamaB0 - Lamdo
Reklama
ReklamaA1 - Sylwester Stranda

Inne porty w okolicy

ReklamaA2 - Ruciane Park