Reklama
Żegluga Mazurska Rydzewo

Żegluga Mazurska Rydzewo

Rydzewojez. Boczne
12 1
Zaloguj się
7124
głębokośćgłębokość
0,30 - 1,00 m
cumowanie cumowanie
kotwica
cenabezpłatny

Czartery Czartery Bar Bar 200 mSklep Sklep 200 m
Aktualizacja danych, cen - ponad rok temu

Żegluga Mazurska Rydzewo

Rydzewo, ul. Mazurska 112

tel. 793 626 345

Mapa google

Dla tego portu charakterystyczny jest betonowy pomost przystani Żeglugi Mazurskiej. Patrząc z wody pomost ten widać pomiędzy pensjonatem Panorama, a Gospodą pod Czarnym Łabędziem. Cumowanie odbywa się na kotwicy. Dookoła betonowego pomostu jest barierka. Podobnie jak w innych portach należących do Żeglugi Mazurskiej, również tu oferowane są dodatkowe usługi dla żeglarzy. Można tu korzystać z możliwości przechowywania jachtów oraz łodzi motorowych, wodowania jachtów oraz strzeżonego parkingu dla samochodów osobowych i przyczep do łodzi.

Rydzewo leży południowym krańcu jeziora Niegocin i jest bardzo popularne wśród turystów odwiedzających Mazury. Zagospodarowane brzegi jeziora zachęcają do spędzenia tutaj co najmniej kilku godzin, korzystając z ofert firm oferujących swoje usługi dla turystów. Na żeglarzy czeka tu plaża z łagodnym zejściem do wody i piaszczystym dnem. Na miejscu można wypożyczyć sprzęt rekreacyjny (jachty, kajaki, rowery wodne, łodzie wędkarskie, quady, rowery turystyczne itp.).

Posiłki można spożyć w miejscowej tawernie oraz licznych punktach gastronomicznych. Jest również sklep spożywczo-przemysłowy. Noclegi możliwe są na polu campingowym oraz w licznych gospodarstwach agroturystycznych.

Port znajduje się w historycznej, mazurskiej miejscowości Rydzewo (położona około 16 km na południe od Giżycka). Osada jest swoistą perełką wśród miejscowości na mapie szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Warto odwiedzić zabytkowy kościół (dawniej ewangelicki wybudowany w latach 1579-1591, przebudowany w 1770 r. Wieża kościoła została zbudowana w 1772 r. Ołtarz główny pochodzi z początku XVII w z poźnogotycką rzeźbą św. Anny Samotrzeć z około 1520 r.

Bar 200 m Sklep 200 m Paliwo Giżycko Apteka Giżycko Ośrodek zdrowia Giżycko Bankomat Giżycko Basen Wilkasy

CENNIK CUMOWANIA

SEZON GŁÓWNY
cumowanie bezpłatne SEZON GŁÓWNY cumowanie jachtu bez załogi SEZON GŁÓWNY cumowanie jachtu SEZON GŁÓWNYdoba  cena za osobę SEZON GŁÓWNYdoba  cumowanie long side SEZON GŁÓWNYdoba 
ReklamaC1 - Patronite
ReklamaB0 - Rumszewicz
ReklamaB1 - Amax
ReklamaA1 - Przystań Nautica

Inne porty w okolicy

ReklamaA2 - Mazurska Jagnięcina