Przystań OW Energetyk

Przystań OW Energetyk

Ruciane Nidajez. Guzianka Wielka
5 0
Zaloguj się
2478
głębokośćgłębokość
0,80 - 2,00 m
cumowanie cumowanie
kotwica, long side
cena cena
20 zł

Prąd Prąd 20 złWoda Woda Prysznic Prysznic 10 złWC WC 2 złParking Parking 10 złOgnisko Ognisko Nocleg Nocleg Plaża Plaża Plac zabaw Plac zabaw Psy i koty Psy i koty Bar Bar
Miejsce z atrakcjami dla dzieci
kąpielisko, plac i pokój zabaw, wypożyczalnia sprzętu

Port, zlokalizowany przy ośrodku wypoczynkowym, nad jeziorem Guzianka Wielka (wschodni brzeg) w miejscowości Ruciane Nida. Niezbędne media przy pomoście, wypożyczalnia sprzętu wodnego, miejsce na ognisko i grilla. W samym ośrodku dużo zieleni, bistro i typowe atrakcje dla turystów. To typowa przystań przynależna do ośrodka wczasowego. Cumujemy do drewnianych pomostów, przy których znajdziemy media - prąd i wodę.

Port jest położony w sercu Puszczy Piskiej, na malowniczej skarpie z pięknym widokiem na jezioro Guzianka Wielka, które łączy się od południa z jeziorem Nidzkim a od północnej części - przez śluzę Guzianka – z jeziorem Bełdany. Bezpośredni dostęp do jeziora i własna linia brzegowa z nowymi pomostami umożliwia gościom portu komfortowy i spokojny wypoczynek nad wodą, korzystanie ze sprzętu wodnego – łódki, kajaku lub roweru wodnego.

Leżaki i hamaki z widokiem na jezioro i piękne zachody słońca będą uzupełnieniem pobytu w tym miejscu. Posiłki można spożywać w barze nad jeziorem. Jest tu również miejsce na zorganizowanie ogniska czy grilla, niewielka ale bezpieczna plaża z kąpieliskiem, pomost. Można również wypożyczyć rekreacyjny sprzęt wodny. W porcie i ośrodku są udogodnienia dla niepełnosprawnych. Nocować można w ośrodku oraz w domkach campingowych.

Będąc w tym porcie można również odwiedzić dwie miejscowości: Pisz i Ruciane-Nida. W Piszu warto obejrzeć wiele ciekawych zabytków historycznych, rynek z tzw. pruską babą, regionalne muzeum i skorzystać z atrakcji turystycznych jakie oferuje to miasteczko.

Ruciane-Nidą powinni zainteresować się przede wszystkim żeglarze i kajakarze. Leży bowiem na styku dwóch dużych jezior: Nidzkiego i Guzianka Wielka. W samym centrum miasta znajdują się niewielkie jeziora: Guzianka Mała i Guzianka Wielka. 6 km od centrum Rucianego-Nidy znajduje się leśniczówka Pranie. Tam wolne chwile spędzał znany poeta Konstanty Ildefons Gałczyński. Obecnie mieści się w tym budynku muzeum jego twórczości, a w każdy letni weekend odbywają się wieczorki z poezją i muzyką poważną. W miejscowości warto obejrzeć kompleks fortyfikacji obronnych datowany na przełom XIX i XX wieku. Wchodził w skład węzła obronnego Ruciane.

Nad jeziorem Bełdany, w miejscowości Bartlewo, miłośnicy historii koniecznie powinni odwiedzić zrekonstruowaną pruską Osadę „Galindia – Mazurski Eden”. Znajduje się tu skansen, gdzie można obejrzeć zabytki po Galindach, pieczary, termy i tzw. Bursztynową Komnatę. W pobliskim Kadzidłowie znajduje się osada kulturowa, wpisana na listę zabytków. Można tam obejrzeć drewniane domy mazurskie przeniesione z wielu innych lokalizacji. Zabudowania można zwiedzać. Warto również odwiedzić Park Dzikich Zwierząt.

Kolejną ciekawostką w Ruciane-Nida jest Śluza Guzianka wybudowana w 1879 r. Stanowi jedną z największych atrakcji Mazur. Zlokalizowana między jeziorem Bałdany, a jeziorem Guzianka Mała jest ważnym wodnym węzłem komunikacyjnym z Rucianego Nidy na Szlak wielkich Jezior Mazurskich. Pokonuje się w niej różnicę poziomów wody o wysokości 2 metrów. Rocznie śluzuje się tu ok. 20 tysięcy jachtów i statków pasażerskich.

Bar na miejscu Sklep Ruciane Nida Paliwo Ruciane Nida Apteka Ruciane Nida Ośrodek zdrowia Ruciane Nida Bankomat Ruciane Nida Basen Mikołajki

CENNIK CUMOWANIA

SEZON GŁÓWNYBOŻE CIAŁO, MAJÓWKAPRZED I PO SEZONIE
cumowanie jachtu SEZON GŁÓWNYdoba 20 złBOŻE CIAŁO, MAJÓWKAdoba 20 złPRZED I PO SEZONIEdoba 20 zł

WYPOŻYCZALNIA SPRZĘTU

kajak godzina 5 zł- rower wodny godzina 12 zł-

CENNIK DLA REZYDENTÓW

opłata za sezon ŁODZIE < 24ŁODZIE 24 - 33ŁODZIE > 33BEZ PODZIAŁU1300 zł
ReklamaC1 - PGE
ReklamaB0 - Ruda
ReklamaB1 - HeydayBoats
ReklamaA1 - Inwestycja Nove Rydzewo

Inne porty w okolicy

ReklamaA2 - Tło Dla Mew