Przystań Ruciane Tarasy

Przystań Ruciane Tarasy

Port partnerski
jez. Guzianka Wielka
5 0
Zaloguj się
4152
głębokośćgłębokość
0,80 - 2,00 m
cumowanie cumowanie
kotwica, long side
cena cena
40 zł + 30 zł / osoba

Prąd Prąd 20 złWoda Woda Prysznic Prysznic 10 złWC WC 2 złParking Parking 10 złOgnisko Ognisko Nocleg Nocleg Plaża Plaża Plac zabaw Plac zabaw Psy i koty Psy i koty Bar Bar na miejscu
Aktualizacja danych, cen - ponad tydzień temu

Przystań Ruciane Tarasy

Ruciane Nida, ul. Wrzosowa 1

tel. 504 808 804

przejdź do wwwprofil facebookwiadomośćMapa google
Miejsce z atrakcjami dla dzieci
kąpielisko, plac i pokój zabaw, wypożyczalnia sprzętu

Port, zlokalizowany przy ośrodku wypoczynkowym, nad jeziorem Guzianka Wielka (wschodni brzeg) w miejscowości Ruciane Nida. Niezbędne media przy pomoście, wypożyczalnia sprzętu wodnego, miejsce na ognisko i grilla. W samym ośrodku dużo zieleni, bistro i typowe atrakcje dla turystów. To typowa przystań przynależna do ośrodka wczasowego. Cumujemy do drewnianych pomostów, przy których znajdziemy media - prąd i wodę.

Port jest położony w sercu Puszczy Piskiej, na malowniczej skarpie z pięknym widokiem na jezioro Guzianka Wielka, które łączy się od południa z jeziorem Nidzkim a od północnej części - przez śluzę Guzianka – z jeziorem Bełdany. Bezpośredni dostęp do jeziora i własna linia brzegowa z nowymi pomostami umożliwia gościom portu komfortowy i spokojny wypoczynek nad wodą, korzystanie ze sprzętu wodnego – łódki, kajaku lub roweru wodnego.

Leżaki i hamaki z widokiem na jezioro i piękne zachody słońca będą uzupełnieniem pobytu w tym miejscu. Posiłki można spożywać w barze nad jeziorem. Jest tu również miejsce na zorganizowanie ogniska czy grilla, niewielka ale bezpieczna plaża z kąpieliskiem, pomost. Można również wypożyczyć rekreacyjny sprzęt wodny. W porcie i ośrodku są udogodnienia dla niepełnosprawnych. Nocować można w ośrodku oraz w domkach campingowych.

Będąc w tym porcie można również odwiedzić dwie miejscowości: Pisz i Ruciane-Nida. W Piszu warto obejrzeć wiele ciekawych zabytków historycznych, rynek z tzw. pruską babą, regionalne muzeum i skorzystać z atrakcji turystycznych jakie oferuje to miasteczko.

Ruciane-Nidą powinni zainteresować się przede wszystkim żeglarze i kajakarze. Leży bowiem na styku dwóch dużych jezior: Nidzkiego i Guzianka Wielka. W samym centrum miasta znajdują się niewielkie jeziora: Guzianka Mała i Guzianka Wielka. 6 km od centrum Rucianego-Nidy znajduje się leśniczówka Pranie. Tam wolne chwile spędzał znany poeta Konstanty Ildefons Gałczyński. Obecnie mieści się w tym budynku muzeum jego twórczości, a w każdy letni weekend odbywają się wieczorki z poezją i muzyką poważną. W miejscowości warto obejrzeć kompleks fortyfikacji obronnych datowany na przełom XIX i XX wieku. Wchodził w skład węzła obronnego Ruciane.

Nad jeziorem Bełdany, w miejscowości Bartlewo, miłośnicy historii koniecznie powinni odwiedzić zrekonstruowaną pruską Osadę „Galindia – Mazurski Eden”. Znajduje się tu skansen, gdzie można obejrzeć zabytki po Galindach, pieczary, termy i tzw. Bursztynową Komnatę. W pobliskim Kadzidłowie znajduje się osada kulturowa, wpisana na listę zabytków. Można tam obejrzeć drewniane domy mazurskie przeniesione z wielu innych lokalizacji. Zabudowania można zwiedzać. Warto również odwiedzić Park Dzikich Zwierząt.

Kolejną ciekawostką w Ruciane-Nida jest Śluza Guzianka wybudowana w 1879 r. Stanowi jedną z największych atrakcji Mazur. Zlokalizowana między jeziorem Bałdany, a jeziorem Guzianka Mała jest ważnym wodnym węzłem komunikacyjnym z Rucianego Nidy na Szlak wielkich Jezior Mazurskich. Pokonuje się w niej różnicę poziomów wody o wysokości 2 metrów. Rocznie śluzuje się tu ok. 20 tysięcy jachtów i statków pasażerskich.

Bar na miejscu Sklep Ruciane Nida Paliwo Ruciane Nida Apteka Ruciane Nida Ośrodek zdrowia Ruciane Nida Bankomat Ruciane Nida Basen Mikołajki

CENNIK CUMOWANIA

SEZON GŁÓWNY
cumowanie bezpłatne SEZON GŁÓWNY cumowanie jachtu bez załogi SEZON GŁÓWNY cumowanie jachtu SEZON GŁÓWNYdoba 40 zł cena za osobę SEZON GŁÓWNYdoba 30 zł cumowanie long side SEZON GŁÓWNYdoba 

WYPOŻYCZALNIA SPRZĘTU

kajak godzina 20 złdzień 60 zł rower wodny godzina 30 złdzień 130 zł

CENNIK DLA REZYDENTÓW

opłata za miesiąc ŁODZIE < 24ŁODZIE 24 - 33ŁODZIE > 33BEZ PODZIAŁU1500 zł opłata za sezon ŁODZIE < 24ŁODZIE 24 - 33ŁODZIE > 33BEZ PODZIAŁU6000 zł
Przystań Ruciane Tarasy - zdjęcie
+ 23 zdjęć
ReklamaPA1 - Przystań Nautica

Inne porty w okolicy

ReklamaA2 - Mazurskie Mini Zoo Majówka