Przystań OW Skarpa

Przystań OW Skarpa

Ruciane Nidajez. Guzianka Wielka
6 0
Zaloguj się
3199
głębokośćgłębokość
0,80 - 3,60 m
cumowanie cumowanie
boja, y-bom
cena cena
8 zł / osoba

Prąd Prąd Woda Woda Prysznic Prysznic 10 złWC WC Parking Parking Ognisko Ognisko Zimowanie Zimowanie Nocleg Nocleg Plaża Plaża Psy i koty Psy i koty Bar Bar
Miejsce z atrakcjami dla dzieci
plac zabaw, plaża, animacje dla dzieci, wypożyczalnia sprzętu (uruchomienie 1 czerwca 2021)

Przystań położona przy Ośrodku Wypoczynkowym Skarpa obok miasta Ruciane-Nida na zachodnim brzegu jeziora Guzianka Wielka. Do dyspozycji żeglarzy kilka pomostów, na miejscu gastronomia, plac zabaw. Cumujemy do brzegu (y-boom'y) lub przy kei. Port położony jest na szlaku żeglownym i żeglarskim Wielkich Jezior Mazurskich nad jeziorem Guzianka Wielka, 300 metrów do śluzy.

Cumujemy przy drewnianych pomostach i wita nas widok dawno już minionej epoki oraz czasów wczasów pracowniczych. Żeglarze ostrzegają, że przy cumowaniu do y-bomów należy uważać na betonowe nabrzeże. Pod lustrem wody wystają gdzieniegdzie zbrojenia. Ośrodek niewiele się z zmienił od kilkudziesięciu lat, można poczuć się jak na wczasach pracowniczych w okresie PRL. Niektórzy lubią jednak takie sentymentalne powroty do czasów młodości. Pozytywne są za to ceny, ponieważ nie są wygórowane.

Noclegi możliwe są w domkach campingowych. Posiłki można zjeść w miejscowej restauracji. Podobno jest tanio i smacznie. Nie zmienia to faktu, że miejsce jest pięknie położone. Wśród malowniczego lasu, z własną linia brzegową jeziora jest wspaniałym miejscem odpoczynku dla żeglarzy, turystów zmotoryzowanych, rodzin, dzieci i młodzieży. Stąd do Rucianego-Nidy drogą leśną jest zaledwie 3 km a w okolicy turyści mają mnóstwo atrakcji do zwiedzania.

To idealne miejsce na wypoczynek z dala od zgiełku wielkomiejskiego, gdzie kontakt z naturą sprzyja uprawianiu wielu form odpoczynku oraz turystyki aktywnej, żeglarstwa i kajakarstwa w szczególności a także doskonała baza wypadowa na wycieczki i imprezy.

Na terenie portu znajdziemy również plażę z dostępem do jeziora oraz molo idealne do opalania czy łowienia ryb. Można tu też wypożyczyć kajaki czy łódź wędkarską.

Atrakcje w okolicy: Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie, Sanktuarium Maryjne w Świętej Lipce, Osada Galindów w Iznocie, Wilczy Szaniec i Muzeum Miniatur w Gierłoży, Muzeum K. I. Gałczyńskiego w Praniu, rejsy statkami żeglugi po Wielkich Jeziorach, spływy kajakowe Krutynią i Pisą.

Bar na miejscu Sklep Ruciane Nida Paliwo Ruciane Nida Apteka Ruciane Nida Ośrodek zdrowia Ruciane Nida Bankomat Ruciane Nida Basen Mikołajki

CENNIK CUMOWANIA

SEZON GŁÓWNYBOŻE CIAŁO, MAJÓWKAPRZED I PO SEZONIE
cena za osobę SEZON GŁÓWNYdoba 8 złBOŻE CIAŁO, MAJÓWKAdoba 8 złPRZED I PO SEZONIEdoba 8 zł
Przystań OW Skarpa - zdjęcie
+ 7 zdjęć
ReklamaC1 - Quicksilver 2021
Reklama
ReklamaB1 - Mila Akademia Żeglarska
ReklamaA1 - Klub Mila

Inne porty w okolicy

ReklamaA2 - Tło Dla Mew