Przystań Unia Niebieska Tawerna

Przystań Unia Niebieska Tawerna

Kaljez. Święcajty
6 0
Zaloguj się
3401
głębokośćgłębokość
0,80 - 2,00 m
cumowanie cumowanie
kotwica
cena cena
20 zł

WC WC Parking Parking Nocleg Nocleg Plaża Plaża Plac zabaw Plac zabaw Internet Internet Psy i koty Psy i koty Bar Bar Sklep Sklep 500 m
Miejsce z atrakcjami dla dzieci
plaża, trampolina, sprzęt wodny

Port położony na półwyspie Kal, przy zachodnim brzegu jeziora Święcajty. Na miejscu czekają na nas keje, tawerna oraz obiekt noclegowy. Do portu możemy zawinąć jeśli jesteśmy gośćmi tawerny lub ośrodka noclegowego. Na żeglarzy czeka pomost, miejsce do odpoczynku nad wodą, kawałek piaszczystej plaży z łagodnym zejściem do jeziora i plac zabaw dla dzieci. Można tu aktywnie odpocząć, wynajmując rowery, rowery wodne czy łódki. Tawerna słynie z dobrych dań rybnych.

Sam port i tawerna mogą służyć jako świetna baza wypadkowa do zwiedzania atrakcyjnej okolicy tego rejonu Mazur. Miejsce to jest oddalone zaledwie 5 kilometrów od Węgorzewa. Można skorzystać z tras rowerowych Green Velo.

  • dość blisko (15 km) położone są Mamerki - największy kompleks niezniszczonych 30 bunkrów oraz muzeum II wojny światowej
  • w pobliżu znajduje się też Muzeum Kanału Mazurskiego z repliką u-boota- dawna Główna Kwatera Naczelnego Dowództwa Niemieckich Wojsk Lądowych.
  • 20 kilometrów od Niebieskiej Tawerny znajduje się Pozezdrze - dawna kwatera Himmlera
  • Warto też wybrać się łodzią czy kajakiem na Wyspę Kocią.

Dla miłośników krajobrazu nie lada gratką będzie z pewnością jeden z piękniejszych na Mazurach punkt widokowy nad jeziorem Święcajty, gdzie znajduje się rosyjsko - niemiecki cmentarz wojenny z okresu I wojny światowej. Z cmentarza rozciąga się przepiękny pejzaż na jezioro i Wyspę Kocią.

Najważniejszym zabytkiem w okolicy jest pałac Lehndorffów w Sztynorcie Dużym, którego fundamenty pochodzą jeszcze z XVI w. W parku i w okolicy rośnie 160 dębów.

Bar na miejscu Sklep 500 m Paliwo Węgorzewo Apteka Węgorzewo Ośrodek zdrowia Węgorzewo Bankomat Węgorzewo Basen Ogonki

CENNIK CUMOWANIA

SEZON GŁÓWNYBOŻE CIAŁO, MAJÓWKAPRZED I PO SEZONIE
cumowanie jachtu SEZON GŁÓWNYdoba 20 złBOŻE CIAŁO, MAJÓWKAdoba 20 złPRZED I PO SEZONIEdoba 20 zł
ReklamaC1 - Quicksilver 2021
ReklamaB0 - AZS 7 dni
ReklamaB1 - HeydayBoats
ReklamaA1 - Stranda Zima

Inne porty w okolicy

ReklamaA2 - Tło Dla Mew