Przystań Unia Niebieska Tawerna

Przystań Unia Niebieska Tawerna

Kaljez. Święcajty
9 0
Zaloguj się
7064
głębokośćgłębokość
0,80 - 2,00 m
cumowanie cumowanie
kotwica
cena cena
30 zł

Kamera live Kamera live Prąd Prąd 10 złWoda Woda Prysznic Prysznic 0.5 złWC WC Zmywanie naczyń Zmywanie naczyń Parking Parking Nocleg Nocleg Plaża Plaża Plac zabaw Plac zabaw Internet Internet Psy i koty Psy i koty Bar Bar na miejscuSklep Sklep 500 m
Aktualizacja danych, cen - ponad rok temu

Przystań Unia Niebieska Tawerna

Węgorzewo, Kal 6c

tel. 601 770 270
tel. 87 427 30 30

przejdź do wwwprofil facebookwiadomośćMapa google
Miejsce z atrakcjami dla dzieci
plaża, trampolina, sprzęt wodny

Port położony na półwyspie Kal, przy zachodnim brzegu jeziora Święcajty. Na miejscu czekają na nas keje, tawerna oraz obiekt noclegowy. Do portu możemy zawinąć jeśli jesteśmy gośćmi tawerny lub ośrodka noclegowego. Na żeglarzy czeka pomost, miejsce do odpoczynku nad wodą, kawałek piaszczystej plaży z łagodnym zejściem do jeziora i plac zabaw dla dzieci. Można tu aktywnie odpocząć, wynajmując rowery, rowery wodne czy łódki. Tawerna słynie z dobrych dań rybnych.

Sam port i tawerna mogą służyć jako świetna baza wypadkowa do zwiedzania atrakcyjnej okolicy tego rejonu Mazur. Miejsce to jest oddalone zaledwie 5 kilometrów od Węgorzewa. Można skorzystać z tras rowerowych Green Velo.

  • dość blisko (15 km) położone są Mamerki - największy kompleks niezniszczonych 30 bunkrów oraz muzeum II wojny światowej
  • w pobliżu znajduje się też Muzeum Kanału Mazurskiego z repliką u-boota- dawna Główna Kwatera Naczelnego Dowództwa Niemieckich Wojsk Lądowych.
  • 20 kilometrów od Niebieskiej Tawerny znajduje się Pozezdrze - dawna kwatera Himmlera
  • Warto też wybrać się łodzią czy kajakiem na Wyspę Kocią.

Dla miłośników krajobrazu nie lada gratką będzie z pewnością jeden z piękniejszych na Mazurach punkt widokowy nad jeziorem Święcajty, gdzie znajduje się rosyjsko - niemiecki cmentarz wojenny z okresu I wojny światowej. Z cmentarza rozciąga się przepiękny pejzaż na jezioro i Wyspę Kocią.

Najważniejszym zabytkiem w okolicy jest pałac Lehndorffów w Sztynorcie Dużym, którego fundamenty pochodzą jeszcze z XVI w. W parku i w okolicy rośnie 160 dębów.

Bar na miejscu Sklep 500 m Paliwo Węgorzewo Apteka Węgorzewo Ośrodek zdrowia Węgorzewo Bankomat Węgorzewo Basen Ogonki

CENNIK CUMOWANIA

SEZON GŁÓWNY
cumowanie bezpłatne SEZON GŁÓWNY cumowanie jachtu bez załogi SEZON GŁÓWNY cumowanie jachtu SEZON GŁÓWNYdoba 30 zł cena za osobę SEZON GŁÓWNYdoba 5 zł cumowanie long side SEZON GŁÓWNYdoba 
ReklamaB0 - Karos Pomosty Pływające
ReklamaB1 - Ruciane Tarasy
ReklamaPA1 - Przystań Nautica

Inne porty w okolicy

ReklamaA2 - Mazurskie Mini Zoo Majówka