Przystań ŻOS Róża Wiatrów

Przystań ŻOS Róża Wiatrów

Węgorzewojez. Święcajty
1 1
Zaloguj się
4475
głębokośćgłębokość
1,00 - 8,00 m
cumowanie cumowanie
muring
cena cena
35 zł

Prąd Prąd Woda Woda Prysznic Prysznic WC WC Zmywanie naczyń Zmywanie naczyń Parking Parking 10 złOgnisko Ognisko Nocleg Nocleg Czartery Czartery Bar Bar

Port jachtowy Róża Wiatrów znajduje się na jeziorze Święcajty w Węgorzewie. Umiejscowiony jest on w północno - zachodniej części jeziora w cichej zatoczce otoczonej polami i sosnowym lasem. Płynąc należy się kierować na zabytkową wieżę ciśnień.

Port Róża Wiatrów należy do prywatnego armatora, który prowadzi działalność pod tą samą nazwą co port. Zajmuje się czarterem jachtów. To już właściwie obrzeża Węgorzewa. Można więc powiedzieć, że cumujemy praktycznie w mieście. Znajduje się tu Żeglarski Ośrodek Szkoleniowy oraz port, z których możemy skorzystać przy organizacji imprez armatora. Możemy też przybić do portu jednak postój tu jest płatny (35 zł) i warto swój pobyt zapowiedzieć wcześniej.

Ośrodek oferuje domki kempingowe, pokoje gościnne, przystań dla kilkudziesięciu jachtów oraz stołówkę. Można tu wynająć rekreacyjny sprzęt wodny – łodzie wiosłowe, rowery wodne czy kajaki.

Sposób cumowania - cumujemy rufą lub dziobem prostopadle do keji, na muringach. Punkty orientacyjne - wieża ciśnień w pobliżu oraz cmentarz. Dla gości dostępne są toalety, natryski z ciepłą wodą, miejsce do mycia naczyń oraz darmowy internet. Funkcjonuje tu restauracja, jest miejsce na zrobienie ogniska czy grilla. Załogi korzystające z usług czarterowych nie płacą za cumowanie. Parking znajduje się na terenie ośrodka, w którym całą dobę jest kilkudziesięciu pracowników. Ośrodek jest na noc zamykany.

Bar na miejscu Sklep Węgorzewo Paliwo Węgorzewo Apteka Węgorzewo Ośrodek zdrowia Węgorzewo Bankomat Węgorzewo Basen Ogonki

CENNIK CUMOWANIA

SEZON GŁÓWNYBOŻE CIAŁO, MAJÓWKAPRZED I PO SEZONIE
cumowanie jachtu SEZON GŁÓWNYdoba 35 złBOŻE CIAŁO, MAJÓWKAdoba 35 złPRZED I PO SEZONIEdoba 35 zł
ReklamaC1 - PGE
ReklamaB0 - Ruda
Reklama
ReklamaA1 - Papugarnia Wilkasy

Inne porty w okolicy

ReklamaA2 - system czarterów