Zwierzyniecki Róg

Ruska Wieśjez. Mamry
9.3
5 0
Zaloguj się
652
głębokość
0,5 - 1,0 m
cumowanie
brzeg
bezpłatny

Ognisko Kemping Plaża Plac zabaw Psy i koty Bar

Dzika miejscówka dla tych żeglarzy, którzy na Mazurach szukają przede wszystkim ciszy i spokoju. Zwierzyniecki Róg, ma kształt rogu, to półwysep wcinający się w północny brzeg jeziora Mamry. Przybijając tu możemy liczyć na pole biwakowe, piwo, skromny posiłek w budce gastronomicznej i …święty spokój. Cumować możemy do kilku drewnianych pomostów. Jednak odpowiednio wcześniej trzeba podnieść cały miecz i cały ster.

Czysta woda, i wyjątkowo jak na Mamry duża płycizna z miękkim piaskiem. To bardziej dzikie miejsce z klimatem niż cywilizowany (aż do bólu) port. Na miejscu jest mała budka z gastronomią, i daleko wysunięte w jezioro (z racji płycizn) pomosty. Placu zabaw nie ma, ale są zadaszone wiaty. Możemy natomiast liczyć na ciszę i spokój.

Wśród luźno rosnących drzew jest sporo miejsca do rozbicia namiotu. Ładna polana zaś to świetne miejsce do ustawienia kampera. Do wody jest tylko kilka kroków. Można tu również wypożyczyć sprzęt wodny. Kąpać się można bezpiecznie, zwłaszcza dzieci, bo dno opada bardzo długo. Jest piaszczyste i przyjemne.

Po drugiej stronie jeziora znajdują się Mamerki i bunkry zbudowane w latach 1940- 1944 jako kwatera dla najwyższych generałów, oficerów i żołnierzy Wermachtu. Są to najlepiej zachowane tego typu obiekty w okolicy. Na jednym z bunkrów zbudowano wieżę widokową. Warte odwiedzenia są również poniemieckie śluzy. Najbliższe znajdują się w miejscowościach Guja i Leśniewo (na tej śluzie powstał park linowy, gratka dla miłośników adrenaliny).

W pobliżu warto również odwiedzić Węgorzewo – ze swoimi zabytkami i klimatem portowego, mazurskiego miasta.

Bar na miejscu Sklep Węgorzewo Paliwo Węgorzewo Apteka Węgorzewo Ośrodek zdrowia Węgorzewo Bankomat Węgorzewo
+ 5 zdjęć
1°
Niebo zachmurzone Opady: 0mm, Wiatr: 3.5 m/s
Kierunek: Pd Pd Zach
Ciśnienie atmosferyczne: 1011.9 hPa

Zwierzyniecki Róg

Węgorzewo, Ruska Wieś

tel. 721 292 805

profil facebookMapa google
ReklamaA1 - MAMRY MIX

Inne porty w okolicy