Ekomarina Węgorzewo

Ekomarina Węgorzewo

Węgorzewojez. Mamry
10
16 0
Zaloguj się
11844
głębokośćgłębokość
0,60 - 3,00 m
cumowanie cumowanie
long side
cena cena
50  zł - 60 zł + 20 zł / osoba

Prąd Prąd w cenieWoda Woda 5 złPrysznic Prysznic 10 złWC WC 2 złPralka / suszarka Pralka / suszarka 10 złZmywanie naczyń Zmywanie naczyń Zrzut chemiczny Zrzut chemiczny 5 złParking Parking Internet Internet Psy i koty Psy i koty Czartery Czartery Bar Bar 300 mSklep Sklep 300 mPaliwo Paliwo 100 mOdbiór ścieków Odbiór ścieków 20 zł
Aktualizacja danych, cen - ponad rok temu

Ekomarina Węgorzewo

Węgorzewo, ul. Bulwart Loir Et Cher 4

tel. 514 004 352
tel. 87 427 28 28

przejdź do wwwprofil facebookMapa google

Port i piękny obiekt z punktem widokowym położony na północnym brzegu rzeki Węgorapa w Węgorzewie. Znajdziemy tu wszystkie potrzebne media, miejsce do cumowania to zaadaptowany brzeg. W budynku portowym znajduje się punkt informacji turystycznej, kawiarnia, wypożyczalnia rowerów i taras widokowy. W przystani jest keja dla 6 jednostek pływających. Żeglarze mają dostęp do energii elektrycznej, wody i rozbudowanych sanitariatów.

Ekomarina działa od sierpnia 2013 roku. To przykład kolejnego projektu Ekologicznych Miniprzystani Żeglarskich wybudowanych w ostatnich latach na Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. W budynku portowym na parterze znajdziemy pomieszczenia toalet i umywalni dla kobiet, mężczyzn i osób niepełnosprawnych. Jest także pralnia wyposażona w pralki, suszarki do ubrań z punktem do zmywania naczyń. Funkcjonuje tu również zaplecze techniczne z punktem opróżniania toalet chemicznych.

Z Ekomariny można udać się także w rejs statkiem wycieczkowym. Na terenie portu jest sporo zieleni i miejsca do odpoczynku. To idealne miejsce do zacumowania jachtu i zwiedzania Węgorzewa. Te turystyczne, portowe miasteczko koniecznie powinny odwiedzić osoby poszukujące ciszy i spokoju na łonie natury. Świetnie będą czuli się tu Ci, którzy preferują aktywny wypoczynek, sporty wodne, rowerowe, piesze wędrówki malowniczymi szlakami wśród łąk i lasów oraz wędkarstwo.

Nie potrzeba wieźć własnego sprzętu. W Węgorzewie znajdziemy bowiem liczne wypożyczalnie rowerowe, kajakowe, żeglarskie czy wędkarskie.

Osoby ceniące spokojny wypoczynek mogą żeglować pięknymi jeziorami mazurskimi, wziąć udział w rejsach statkiem turystycznym czy uczestniczyć w spływach kajakowych spokojną i malowniczą rzeką Sapiną lub bardziej rwącą Węgorapą. Jeśli potrzebujemy więcej adrenaliny podczas wypoczynku możemy skorzystać z rejsów motorówkami, jazdą po wodzie na bananach, zjazdów na linach, wspinaczek, nurkowania, paintballa, przejażdżki konne czy rajdy samochodami terenowymi. Ciekawą atrakcją jest Kanał Węgorzewski o długości 920 m - najprostszy wodny szlak z Węgorzewa do Mamr, molo na jeziorze i do plaży miejskiej "Mamry".

Wzdłuż kanału ciągnie się otoczona zielenią ścieżka pieszo-rowerowa (stanowi część trasy rowerowej Pętla Węgorzewska), ulubione miejsce rowerzystów rolkarzy, spacerowiczów. Wypływające na rejsy jachty, łodzie, statki Żeglugi Mazurskiej, kajakarskie treningi tworzą niepowtarzalny krajobraz węgorzewskiej "Bramy Mazur". Ławki, latarnie przy "promenadzie" zachęcają do tego, by nad Kanałem Węgorzewskim zatrzymać się na dłużej.

Nie tylko kanał tętni życiem, ale i otaczająca ten trakt przyroda: na wyspie i nad brzegami żerują bobry i gromadzi się liczne ptactwo (w bliskim sąsiedztwie znajduje się obszar Natura 2000. Noclegi w Węgorzewie zapewniają liczne hotele, pensjonaty oraz kwatery prywatne i pola campingowe. Rozbudowana jest również atrakcyjna baza gastronomiczna.

Miłośnicy obiektów militarnych uzbrojeni w latarki mogą badać nie zniszczone przez wojnę bunkry polowej kwatery Naczelnego Dowództwa Wehrmachtu „Anna” w Mamerkach. Główną atrakcją jest bunkier „gigant”, na którym w 2005 r. wybudowano schody z balustradą prowadzące na dach schronu i do punktu widokowego na jez. Mamry.

Bar 300 m Sklep 300 m Paliwo 100 m Apteka Węgorzewo Ośrodek zdrowia Węgorzewo Bankomat Węgorzewo Basen Węgorzewo

CENNIK CUMOWANIA

SEZON GŁÓWNY
przycumowanie SEZON GŁÓWNY3 godzin   20 zł cumowanie bezpłatne SEZON GŁÓWNY cumowanie jachtu bez załogi SEZON GŁÓWNY cumowanie jachtu SEZON GŁÓWNYdoba 50-60 zł cena za osobę SEZON GŁÓWNYdoba 20 zł cumowanie long side SEZON GŁÓWNYdoba 
Ekomarina Węgorzewo - zdjęcie
+ 8 zdjęć
ReklamaC1 - Patronite
ReklamaB0 - OW Wodnik
ReklamaB1 - Amax
ReklamaA1 - Mazurska Jagnięcina

Inne porty w okolicy

ReklamaA2 - Nowy Harsz