Port Keja

Port partnerskiWęgorzewojez. Mamry
12 0
Zaloguj się
559
głębokość
1,5 - 2,0 m
cumowanie
boja, long side
cena
40 zł

Prąd 10 zł Woda Prysznic WC 2 zł Pralka / suszarka 12 zł Zmywanie naczyń Parking 14 zł Slip 40 zł Internet Psy i koty Czartery Bar Sklep Paliwo 100m

Jeden z najpopularniejszych portów w regionie Węgorzewa i jeziora Mamry. Znajduje się w mieście, a dostać się do niego można rzeką Węgorapą. To jedno z ulubionych miejsc postojowych żeglarzy na Mazurach - przyciąga tu tawerna, infrastruktura portowa oraz możliwość dokonania większych zakupów i niezbędnych napraw łodzi.

Port jest strzeżony całodobowo i objęty monitoringiem kamer. Znajduje się tu tawerna mogąca pomieścić 120 osób, kapitanat portu, sklep spożywczy, żeglarski, szkutnia, serwis motorowodny a także Klub Morski LOK. Port zlokalizowany jest w centrum miasta w jednej z zatok kanału węgorzewskiego. Dogodny dojazd oraz położenie Węgorzewa w północnej części szlaku stanowi idealny punkt startowy mazurskiej żeglugi.

Z Węgorzewa - nazywanego Bramą do Mazur - można wyruszyć w żeglarską przygodę po szlaku, który przez jeziora i kanały prowadzi przez całą krainę Wielkich Jezior Mazurskich. W porcie można również czarterować jachty i żeglować stąd po mazurskich jeziorach. Także na suchym lądzie nie można się tu nudzić – na żeglarzy czeka tawerna, skoki na linach, organizowane są zawody sportowe, strzelnica, biesiady przy ognisku, spływy kajakowe, koncerty szantowe, kino pod chmurką. Dla dzieci są place zabaw.

W porcie można nie tylko cumować, doładować prądem akumulatory czy dokonać niezbędnych napraw jachtu oraz ożaglowania ale również wypożyczyć kajaki, łodzie motorowe i wędkarskie. Dostępne są również sanitariaty i ubikacje. W sąsiedztwie portu znajduje się bogata baza noclegowa, nadwodna stacja benzynowa Orlenu, bankomat, przychodnia lekarska, poczta, policja.

Uwaga – port jest bardzo popularny w sezonie, a okolica tętni żeglarskim życiem. Więc jeśli szukacie ciszy i spokoju na Mazurach, to nie będzie to odpowiednie miejsce dla Was.

Bar na miejscu Sklep na miejscu Paliwo 100m Apteka Węgorzewo Ośrodek zdrowia Węgorzewo Bankomat Węgorzewo

CENNIK CUMOWANIA

SEZON GŁÓWNYBOŻE CIAŁO, MAJÓWKAPRZED I PO SEZONIE
cumowanie jachtu doba 40 złdoba 40 złdoba 40 zł

WYPOŻYCZALNIA SPRZĘTU

kajak godzina 15 złdzień 30 zł
+ 23 zdjęć
2°
Niebo zachmurzone Opady: 0mm, Wiatr: 2.3 m/s
Kierunek: Pd Zach
Ciśnienie atmosferyczne: 1023.2 hPa

Port Keja

Węgorzewo, ul. Braci Ejsmontów 2

tel. 603 846 199

przejdź do wwwwiadomośćMapa google
ReklamaA1 - Targi Poznańskie

Inne porty w okolicy