Port Tabat

Port Tabat

Wilkasyjez. Niegocin
12 1
Zaloguj się
2891
głębokośćgłębokość
0,60 - 1,10 m
cumowanie cumowanie
boja, kotwica, dalba
cenabezpłatny

Woda Woda WC WC Ognisko Ognisko 50 złPlaża Plaża Psy i koty Psy i koty Czartery Czartery

Port w 2021 będzie wyremontowany + zmiana nazwy

Port Tabat to jeden z ostatnich portów mazurskich gdzie czas się zatrzymał, klimat starych portów dają m.in. dalby, kamienna osłona przed jez. Niegocin, itp. Położony przy ujściu kanału niegocińskiego (patrząc z jeziora po lewej stronie) w miejscowości Wilkasy, na zachodnim brzegu jez. Niegocin. Cała infrastruktura pamięta najstarsze jednostki, w porcie trzeba uważać. 

Port w obecnej formie i wyglądzie jest dostępny ostatni raz w sezonie 2019. Obok portu trwa duża inwestycja (apartamenty), której jednym z celów jest uruchomieniu nowego portu w 2020 roku. Z racji tego, nie dotarliśmy do informacji o cenach, czy i jakie będą obowiązywały w sezonie 2019. Port zdobył bardzo dużo pozytywnych opinii za panujący tam klimat - być może ten rok jest ostatnim, aby zapamiętać to szczególne miejsce. Od następnego roku to miejsce będzie musiało od nowa zapracować na swoją opinię...

Niedaleko portu Kanał Niegociński (oddany do użytku przed sezonem 2019), do centrum Wilkas kilkaset metrów. Do Giżycka wodą, ponad 2km.

Bar Wilkasy Sklep Wilkasy Paliwo Giżycko Apteka Wilkasy Ośrodek zdrowia Giżycko Bankomat Wilkasy Basen Wilkasy
Port Tabat - zdjęcie
+ 5 zdjęć
ReklamaC1 - baner
ReklamaB0 - PTTK Wilkasy
Reklama
ReklamaA1 - Klub Mila

Inne porty w okolicy

ReklamaA2 - Kursy Bocianie Gniazdo