Port Trygort

Port Trygort

Trygortjez. Przystań
5.3
28 0
Zaloguj się
10339
głębokośćgłębokość
1,20 - 3,00 m
cumowanie cumowanie
boja, kotwica, long side
cena cena
20 zł + 10 zł / osoba

Prąd Prąd 10 złWoda Woda 10 złPrysznic Prysznic 10 złWC WC Zmywanie naczyń Zmywanie naczyń Ognisko Ognisko 50 złKemping Kemping Nocleg Nocleg Plaża Plaża 100 mPlac zabaw Plac zabaw Internet Internet Psy i koty Psy i koty Czartery Czartery Bar Bar
Miejsce z atrakcjami dla dzieci
plaża niedaleko portu, mały plac zabaw przy restauracji powyżej portu

Przepięknie zlokalizowany niewielki port nad jeziorem Przystań (przedłużenie jeziora Mamry). W okolicy można podziwiać wspaniałą panoramę mazurskiej przyrody oraz przenocować i ciekawie spędzić czas. Region ten słynie również z wspaniałych zabytków architektury. Jeśli żeglując po mazurskich jeziorach zapędzicie się na jeziora Mamry i dalej na Przystań, warto zawinąć do niewielkiego portu Trygort. Znajdziemy tu nie tylko ciszę i spokój ale również możliwość aktywnego spędzania czasu.

Port zlokalizowany po prawej części nabrzeża, w zatoce Przystań. Sposób cumowania: na zewnątrz kei cumujemy na muringach, wewnątrz kei cumujemy na bojach. Żeglarze cenią ten port za znajdującą się w pobliżu restaurację, w której serwowane są pyszne posiłku. Natomiast trzeba się liczyć z tym, że sanitariaty i prysznice są oddalone od przystani o ok. 300 metrów. Restauracja i pensjonat zlokalizowane są na niewielkim wzgórku, z którego roztacza się piękny widok na jezioro Mamry. To punkt widokowy Góra Wiatrów. Do tego czysta woda i różne gatunki ryb (zakaz łowienia w porcie).

Można tu zostać przez kilka dni wynajmując domki gościnne, zlokalizowane na półwyspie. Mamy tu również dwie plaże kąpieliskowe, boisko do piłki siatkowej i nożnej, plac zabaw dla dzieci oraz naturalną saunę. Miłośnicy przyrody mogą poznawać mazurskie krajobrazy i mnogość gatunków flory i fauny udając się na wycieczki piesze lub korzystając z rowerów, które można wynająć na miejscu.

Także zwolennicy sportów wodnych znajdą tu coś dla siebie. W tutejszej wypożyczalni znaleźć można łodzie żaglowe, motorowe, wiosłowe a także kajaki. Poza tym istnieje możliwość uprawiania windsurfingu, wakeboardu i jazdy na nartach wodnych. Doświadczeni żeglarze mogą natomiast przeprawić się z jeziora Mamry na jezioro Nidzkie przemierzając trasę ok 100 km.

Początkujący wodniacy mogą wziąć udział w kursach żeglarskich dla dzieci i dorosłych. Jest również możliwość jazdy na rowerze po okolicznych szlakach, przejażdżki konne oraz spływy kajakowe. Niedaleko znajduje się pełen zabytków Reszel. Okolica zaś obfituje w różnego rodzaju dworki i pałace.

Bar na miejscu Sklep Przystań Paliwo Węgorzewo Apteka Węgorzewo Ośrodek zdrowia Węgorzewo Bankomat Węgorzewo

CENNIK CUMOWANIA

SEZON GŁÓWNYBOŻE CIAŁO, MAJÓWKAPRZED I PO SEZONIE
cumowanie jachtu SEZON GŁÓWNYdoba 20 złBOŻE CIAŁO, MAJÓWKAdoba 20 złPRZED I PO SEZONIEdoba 20 zł cena za osobę SEZON GŁÓWNYdoba 10 złBOŻE CIAŁO, MAJÓWKAdoba 10 złPRZED I PO SEZONIEdoba 10 zł

WYPOŻYCZALNIA SPRZĘTU

kajak godzina 10 złdzień 30 zł rower wodny godzina 10 złdzień 30 zł łódź wiosłowa godzina 20 złdzień 30 zł
Port Trygort - zdjęcie
+ 26 zdjęć
ReklamaC1 - Quicksilver 2021
ReklamaB0 - Ruda
ReklamaB1 - HeydayBoats
ReklamaA1 - Inwestycja Nove Rydzewo

Inne porty w okolicy

ReklamaA2 - Ognisty Ptak - wiosna lato 2022