Port Trygort

Trygortjez. Mamry
3 0
Zaloguj się
580
głębokość
1,20 - 3,00 m
cumowanie
boja, kotwica, long side
cena
20 zł + 10 zł / osoba

Prąd 10 zł Woda 10 zł Prysznic 10 zł WC Zmywanie naczyń Ognisko 50 zł Kemping Nocleg Plaża Plac zabaw Internet Psy i koty Bar

Przepięknie zlokalizowany niewielki port nad jeziorem Mamry, w zatoce Przystań. W okolicy można podziwiać wspaniałą panoramę mazurskiej przyrody oraz przenocować i ciekawie spędzić czas. Region ten słynie również z wspaniałych zabytków architektury. Jeśli żeglując po mazurskich jeziorach zapędzicie się na Mamry, warto zawinąć do niewielkiego portu Trygort. Znajdziemy tu nie tylko ciszę i spokój ale również możliwość aktywnego spędzania czasu.

Port zlokalizowany po prawej części nabrzeża, w zatoce Przystań. Sposób cumowania: na zewnątrz kei cumujemy na muringach, wewnątrz kei cumujemy na bojach. Żeglarze cenią ten port za znajdującą się w pobliżu restaurację, w której serwowane są pyszne posiłku. Natomiast trzeba się liczyć z tym, że sanitariaty i prysznice są oddalone od przystani o ok. 300 metrów. Restauracja i pensjonat zlokalizowane są na niewielkim wzgórku, z którego roztacza się piękny widok na jezioro Mamry. To punkt widokowy Góra Wiatrów. Do tego czysta woda i różne gatunki ryb (zakaz łowienia w porcie).

Można tu zostać przez kilka dni wynajmując domki gościnne, zlokalizowane na półwyspie. Mamy tu również dwie plaże kąpieliskowe, boisko do piłki siatkowej i nożnej, plac zabaw dla dzieci oraz naturalną saunę. Miłośnicy przyrody mogą poznawać mazurskie krajobrazy i mnogość gatunków flory i fauny udając się na wycieczki piesze lub korzystając z rowerów, które można wynająć na miejscu.

Także zwolennicy sportów wodnych znajdą tu coś dla siebie. W tutejszej wypożyczalni znaleźć można łodzie żaglowe, motorowe, wiosłowe a także kajaki. Poza tym istnieje możliwość uprawiania windsurfingu, wakeboardu i jazdy na nartach wodnych. Doświadczeni żeglarze mogą natomiast przeprawić się z jeziora Mamry na jezioro Nidzkie przemierzając trasę ok 100 km.

Początkujący wodniacy mogą wziąć udział w kursach żeglarskich dla dzieci i dorosłych. Jest również możliwość jazdy na rowerze po okolicznych szlakach, przejażdżki konne oraz spływy kajakowe. Niedaleko znajduje się pełen zabytków Reszel. Okolica zaś obfituje w różnego rodzaju dworki i pałace.

Bar na miejscu Sklep Przystań Paliwo Węgorzewo Apteka Węgorzewo Ośrodek zdrowia Węgorzewo Bankomat Węgorzewo

CENNIK CUMOWANIA

SEZON GŁÓWNYBOŻE CIAŁO, MAJÓWKAPRZED I PO SEZONIE
cumowanie jachtu doba 20 złdoba 20 złdoba 20 zł cena za osobę doba 10 złdoba 10 złdoba 10 zł

WYPOŻYCZALNIA SPRZĘTU

kajak godzina 10 złdzień 30 zł rower wodny godzina 10 złdzień 30 zł łódź wiosłowa godzina 20 złdzień 30 zł
+ 26 zdjęć
2°
Niebo zachmurzone Opady: 0mm, Wiatr: 2.5 m/s
Kierunek: Zach Pd Zach
Ciśnienie atmosferyczne: 1023.2 hPa

Port Trygort

Węgorzewo, Trygort 132

tel. 508 143 982
tel. 87 427 03 43

przejdź do wwwprofil facebookwiadomośćMapa google
ReklamaA1 - MAMRY MIX

Inne porty w okolicy