Przystań Pranie

Przystań Pranie

Praniejez. Nidzkie
1
30 0
Zaloguj się
5691
głębokośćgłębokość
1,00 - 3,00 m
cumowanie cumowanie
kotwica, long side
cena cena
250 zł + 150 zł / osoba

Bar Bar 200 m
Aktualizacja danych, cen - ponad rok temu

Przystań Pranie

Ruciane Nida, Pranie 1

tel. 87 425 62 48

przejdź do wwwwiadomośćMapa google

Przystań Pranie leży na zachodnim brzegu jeziora Nidzkie, w miejscowości Pranie. Nie jest to typowa przystań do cumowania. Jest to bardziej „parking” do postoju naszego jachtu. Wpłynąć tu można głównie po to aby zwiedzić Muzeum poety K.I. Gałczyńskiego. Nie ma co liczyć na media czy inne portowe atrakcje. To tylko miejsce do zacumowania jachtu dla tych, którzy chcieliby zwiedzić muzeum Konstantego Ildelfonsa Gałczyńskiego lub uczestniczyć w organizowanym tu często koncercie poezji śpiewanej.

Przystań nie służy raczej do cumowania na noc, w tym celu przygotowano specjalnie odstraszające ceny - 250 zł / doba + 150 zł / osoba. Oczywiście w czasie burzy, bardzo wysokiej fali, w przypadku zagrożenia życia - możecie skorzystać bezpłatnie. Jednocześnie dyrekcja muzeum dopuszcza możliwość cumowania po sobotnich koncertach - trzeba to ustalać telefonicznie.

Cumować możemy do niewielkiego pomostu, bezpłatnie w godzinach otwarcia tej placówki, która niegdyś – co ciekawe, była leśniczówką. Sam budynek jest dużo starszy niż samo Muzeum. Został wybudowany w roku 1880 jako siedziba lokalnego leśniczego. Obiekt położony w Puszczy Piskiej nad jeziorem Nidzkim.

Poeta po raz pierwszy pojawił się tu w 1950 roku. Tak zauroczył się krajobrazem mazurskim, że przyjeżdżał tu przez kolejne trzy lata. W tym miejscu powstało wiele ważnych utworów Gałczyńskiego. Planował również do Prania przeprowadzić się na stałe. Niestety jego śmierć w 1953 r. zniweczyła te zamierzenia. W 1980 r. w budynku leśniczówki utworzono muzeum twórczości Konstantego Idelfonsa Gałczyńskiego. Jego zwiedzanie jest biletowane. W Muzeum można zobaczyć miejsce wypoczynku ale i pracy poety oraz wiele pamiątek z nim związanych.

Leśniczówka Pranie to nie tylko muzeum poety. W lipcu i sierpniu odbywają się tu koncerty muzyki poważnej i piosenki literackiej, wystawy, spotkania autorskie, recytacje poezji. Spotkać i usłyszeć można tu znakomitych artystów polskiej estrady, którzy licznie odwiedzają obiekt.

Bar 200 m Sklep Ruciane Nida Paliwo Ruciane Nida Apteka Ruciane Nida Ośrodek zdrowia Ruciane Nida Bankomat Ruciane Nida Basen Pisz

CENNIK CUMOWANIA

SEZON GŁÓWNY
cumowanie bezpłatne SEZON GŁÓWNY cumowanie jachtu bez załogi SEZON GŁÓWNY cumowanie jachtu SEZON GŁÓWNYdoba 250 zł cena za osobę SEZON GŁÓWNYdoba 150 zł cumowanie long side SEZON GŁÓWNYdoba 
Przystań Pranie - zdjęcie
+ 7 zdjęć
ReklamaC1 - Patronite
ReklamaB0 - Rumszewicz
ReklamaB1 - Amax
ReklamaA1 - Mazurska Jagnięcina

Inne porty w okolicy

ReklamaA2 - Tło Dla Mew