Marina Rydzewo

Rydzewojez. Boczne
7.5
2
Zaloguj się
0
337
głębokość
1,20 - 1,80 m
cumowanie
boja
cena
20 zł + 15 zł / osoba

Prąd 15 zł Woda Prysznic WC Zmywanie naczyń Nocleg Plaża Plac zabaw Internet Psy i koty Bar Sklep 50m

Port i restauracja położona na zachodnim brzegu jeziora Boczne w Rydzewie. Sympatyczne miejsce do przycumowania, zadbana zieleń, cień przy drzewach, powiększona plaża, atrakcje dla dzieci i zapewnione wszystkie media. Przy porcie znajduje się restauracja, gdzie podają pizzę, dania z grilla i potrawy regionalne. To miejsce docenią żeglarze pływający z dziećmi. Właśnie tu dzieciaki nie tylko mają świetne miejsce do kąpieli ale również wspaniały plac zabaw na świeżym powietrzu.

W porcie mamy zapewniony prąd, prysznice, sanitariaty, miejsce do mycia naczyń, zatankowanie potrzebnej wody. Port istnieje od 1995 roku i zawsze można w nim spotkać się gościnnością i życzliwością.

Jeśli znudzi nam się tkwienie w porcie możemy zwiedzić Rydzewo. To urocza mazurska osada, gdzie można obejrzeć kościół (dawniej ewangelicki) św. Andrzeja Boboli wybudowany w latach 1579-1591, przebudowany w 1770 r., oraz kolejny raz w XIX w. Przy nim znajduje się wieża zbudowana w 1772 r. Kościół posada cenne wyposażenie renesansowe, na które składa się ołtarz główny z początku XVII w z poźnogotycką rzeźbą św. Anny Samotrzeć (z około 1520 r.), ambona i loża kolatorska.

Epitafium zmarłej na dżumę rodziny miejscowego pastora Jana Sartoriusa obecnie znajduje się w zbiorach Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie. Zabytkowe drzwi z XVII w. prowadzące do bocznej kruchty i zakrystii kościoła. Zrobione z drewna, grubo rżnięte w ornamenty roślinne i napisy łacińskie. Warta obejrzenia jest również ryglowa gospoda z połowy XIX w. z zabytkowym wyposażeniem i ludowymi rzeźbami.

Możemy również wykonać rejs przez jezioro Niegocin i dotrzeć do Giżycka, zwiedzając tam zabytki, korzystając z uroków tego turystyczno - portowego miasta. Na pewno warto zobaczyć XIX wieczny most obrotowy – jedyny taki obiekt jeszcze działający w Europie, którego jedyne przęsło odchyla się w bok a mechanizm jest napędzany siłą ludzkich mięśni.

Bar na miejscu Sklep 50m Paliwo Giżycko Apteka Giżycko Ośrodek zdrowia Giżycko Bankomat Giżycko Basen Wilkasy

CENNIK CUMOWANIA

SEZON GŁÓWNYBOŻE CIAŁO, MAJÓWKAPRZED I PO SEZONIE
cumowanie jachtu doba 20 złdoba 20 złdoba 20 zł cena za osobę doba 15 złdoba 15 złdoba 15 zł
+ 28 zdjęć
15°
Niebo prawie bezchmurne Opady: 0mm, Wiatr: 4.2 m/s
Kierunek: Pd Pd Wsch
Ciśnienie atmosferyczne: 1009.2 hPa

Marina Rydzewo

Rydzewo, ul. Mazurska 124

przejdź do wwwprofil facebookwiadomośćMapa google

jez. Boczne

Jezioro Boczne zlokalizowane jest w powiecie giżyckim. Akwen stanowi odnogę jeziora Niegocin. Już sama jego nazwa wskazuje, że jest to niewielki zbiornik wodny. Jednak wbrew pozorom panuje na nim...

Rydzewo

Rydzewo leży na cyplu rozdzielającym jeziora Negocin i Boczne, ok.18 km na południe od Giżycka. Najłatwiej tu dojechać trasą  Giżycko-Orzysz, z której należy zjechać we wsi...

Inne porty w okolicy