Reklama
Marina Rydzewo

Marina Rydzewo

Rydzewojez. Boczne
6
16 0
Zaloguj się
9165
głębokośćgłębokość
1,20 - 1,80 m
cumowanie cumowanie
boja
cena cena
30 zł + 25 zł / osoba

Prąd Prąd 25 złWoda Woda Prysznic Prysznic WC WC Zmywanie naczyń Zmywanie naczyń Parking Parking 20 złNocleg Nocleg Plaża Plaża Plac zabaw Plac zabaw Internet Internet Psy i koty Psy i koty Bar Bar na miejscuSklep Sklep na miejscu
Aktualizacja danych, cen - ponad rok temu

Marina Rydzewo

Rydzewo, ul. Mazurska 124

przejdź do wwwprofil facebookwiadomośćMapa google
Miejsce z atrakcjami dla dzieci
mały plac zabaw, plaża

Port i restauracja położona na wschodnim brzegu jeziora Boczne w Rydzewie. Sympatyczne miejsce do przycumowania, zadbana zieleń, cień przy drzewach, powiększona plaża, atrakcje dla dzieci i zapewnione wszystkie media. Przy porcie znajduje się restauracja, gdzie podają pizzę, dania z grilla i potrawy regionalne. To miejsce docenią żeglarze pływający z dziećmi. Właśnie tu dzieciaki nie tylko mają świetne miejsce do kąpieli ale również wspaniały plac zabaw na świeżym powietrzu.

W porcie mamy zapewniony prąd, prysznice, sanitariaty, miejsce do mycia naczyń, zatankowanie potrzebnej wody. Port istnieje od 1995 roku i zawsze można w nim spotkać się gościnnością i życzliwością.

Jeśli znudzi nam się tkwienie w porcie możemy zwiedzić Rydzewo. To urocza mazurska osada, gdzie można obejrzeć kościół (dawniej ewangelicki) św. Andrzeja Boboli wybudowany w latach 1579-1591, przebudowany w 1770 r., oraz kolejny raz w XIX w. Przy nim znajduje się wieża zbudowana w 1772 r. Kościół posada cenne wyposażenie renesansowe, na które składa się ołtarz główny z początku XVII w z poźnogotycką rzeźbą św. Anny Samotrzeć (z około 1520 r.), ambona i loża kolatorska.

Epitafium zmarłej na dżumę rodziny miejscowego pastora Jana Sartoriusa obecnie znajduje się w zbiorach Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie. Zabytkowe drzwi z XVII w. prowadzące do bocznej kruchty i zakrystii kościoła. Zrobione z drewna, grubo rżnięte w ornamenty roślinne i napisy łacińskie. Warta obejrzenia jest również ryglowa gospoda z połowy XIX w. z zabytkowym wyposażeniem i ludowymi rzeźbami.

Możemy również wykonać rejs przez jezioro Niegocin i dotrzeć do Giżycka, zwiedzając tam zabytki, korzystając z uroków tego turystyczno - portowego miasta. Na pewno warto zobaczyć XIX wieczny most obrotowy – jedyny taki obiekt jeszcze działający w Europie, którego jedyne przęsło odchyla się w bok a mechanizm jest napędzany siłą ludzkich mięśni.

Bar na miejscu Sklep na miejscu Paliwo Giżycko Apteka Giżycko Ośrodek zdrowia Giżycko Bankomat Giżycko Basen Wilkasy

CENNIK CUMOWANIA

SEZON GŁÓWNY
cumowanie bezpłatne SEZON GŁÓWNY cumowanie jachtu bez załogi SEZON GŁÓWNY cumowanie jachtu SEZON GŁÓWNYdoba 30 zł cena za osobę SEZON GŁÓWNYdoba 25 zł cumowanie long side SEZON GŁÓWNYdoba 
Marina Rydzewo - zdjęcie
+ 40 zdjęć
ReklamaC1 - Patronite
ReklamaB0 - Rumszewicz
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaA1 - Papugarnia Wilkasy

Inne porty w okolicy

ReklamaA2 - Odysseya Yachts