Marina Rydzewo

Marina Rydzewo

Rydzewojez. Boczne
7.5
14 0
Zaloguj się
4856
głębokośćgłębokość
1,20 - 1,80 m
cumowanie cumowanie
boja
cena cena
20 zł + 15 zł / osoba

Prąd Prąd 15 złWoda Woda Prysznic Prysznic WC WC Zmywanie naczyń Zmywanie naczyń Nocleg Nocleg Plaża Plaża Plac zabaw Plac zabaw Internet Internet Psy i koty Psy i koty Bar Bar Sklep Sklep
Miejsce z atrakcjami dla dzieci
mały plac zabaw, plaża

Port i restauracja położona na wschodnim brzegu jeziora Boczne w Rydzewie. Sympatyczne miejsce do przycumowania, zadbana zieleń, cień przy drzewach, powiększona plaża, atrakcje dla dzieci i zapewnione wszystkie media. Przy porcie znajduje się restauracja, gdzie podają pizzę, dania z grilla i potrawy regionalne. To miejsce docenią żeglarze pływający z dziećmi. Właśnie tu dzieciaki nie tylko mają świetne miejsce do kąpieli ale również wspaniały plac zabaw na świeżym powietrzu.

W porcie mamy zapewniony prąd, prysznice, sanitariaty, miejsce do mycia naczyń, zatankowanie potrzebnej wody. Port istnieje od 1995 roku i zawsze można w nim spotkać się gościnnością i życzliwością.

Jeśli znudzi nam się tkwienie w porcie możemy zwiedzić Rydzewo. To urocza mazurska osada, gdzie można obejrzeć kościół (dawniej ewangelicki) św. Andrzeja Boboli wybudowany w latach 1579-1591, przebudowany w 1770 r., oraz kolejny raz w XIX w. Przy nim znajduje się wieża zbudowana w 1772 r. Kościół posada cenne wyposażenie renesansowe, na które składa się ołtarz główny z początku XVII w z poźnogotycką rzeźbą św. Anny Samotrzeć (z około 1520 r.), ambona i loża kolatorska.

Epitafium zmarłej na dżumę rodziny miejscowego pastora Jana Sartoriusa obecnie znajduje się w zbiorach Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie. Zabytkowe drzwi z XVII w. prowadzące do bocznej kruchty i zakrystii kościoła. Zrobione z drewna, grubo rżnięte w ornamenty roślinne i napisy łacińskie. Warta obejrzenia jest również ryglowa gospoda z połowy XIX w. z zabytkowym wyposażeniem i ludowymi rzeźbami.

Możemy również wykonać rejs przez jezioro Niegocin i dotrzeć do Giżycka, zwiedzając tam zabytki, korzystając z uroków tego turystyczno - portowego miasta. Na pewno warto zobaczyć XIX wieczny most obrotowy – jedyny taki obiekt jeszcze działający w Europie, którego jedyne przęsło odchyla się w bok a mechanizm jest napędzany siłą ludzkich mięśni.

Bar na miejscu Sklep na miejscu Paliwo Giżycko Apteka Giżycko Ośrodek zdrowia Giżycko Bankomat Giżycko Basen Wilkasy

CENNIK CUMOWANIA

SEZON GŁÓWNYBOŻE CIAŁO, MAJÓWKAPRZED I PO SEZONIE
cumowanie jachtu SEZON GŁÓWNYdoba 20 złBOŻE CIAŁO, MAJÓWKAdoba 20 złPRZED I PO SEZONIEdoba 20 zł cena za osobę SEZON GŁÓWNYdoba 15 złBOŻE CIAŁO, MAJÓWKAdoba 15 złPRZED I PO SEZONIEdoba 15 zł
Marina Rydzewo - zdjęcie
+ 33 zdjęć
ReklamaC1 - baner
ReklamaB0 - Giełda Jachtów
ReklamaB1 - PTTK Wilkasy
ReklamaA1 - AZS Wilkasy

Inne porty w okolicy

ReklamaA2 - Klub Mila