Przystań Ósemka

Bogaczewojez. Boczne
0
Zaloguj się
0
194
głębokość
0,80 - 1,80 m
cumowanie
boja
cena
13 zł + 8 zł / osoba

Prąd 13 zł Woda Prysznic 12 zł WC Zmywanie naczyń Parking 12 zł Ognisko Ładowanie akuml. 12 zł Psy i koty

Niewielki port przy jeziorze Bocznym w miejscowości Bogaczewo. Jest zieleń, mili i gościnni właściciele, w przystani możemy dodatkowo naprawić żagle. Idealne miejsce do cumowania dla grup kilku jachtów. Przystań ulokowana na zachodnim brzegi jeziora - więc wcześnie wstając piękne wschody słońca murowane. Cisza, spokój, piękno mazurskiej przyrody i niezwykle rodzinna atmosfera. Tak przystań Ósemkę określają żeglarze, którzy tu cumowali. To główne atuty tego miejsca.

Łodziami przybijamy do drewnianego pomostu na przystani. Mamy tu możliwość rozpalenia ogniska, skorzystania z toalet i pryszniców, podłączenia do prądu czy naprawy żagli. Dla dzieci miejsce do zabaw oraz kąpielisko. Sporo zieleni do wypoczynku, są również zadaszone wiaty.

Będąc w Ósemce możemy podziwiać piękną panoramę jeziora Bocznego i leżącą po drugiej strony akwenu miejscowość Rydzewo. Na pewno idealne miejsce dla tych żeglarzy, którzy nie potrzebują do szczęścia komfortowej mariny, a szukają ciszy, spokoju, obcowania z naturą.

Ósemka to także doskonałe miejsce do wypadku do pobliskiego Rydzewa. To urocza mazurska osada, gdzie można obejrzeć kościół (dawniej ewangelicki) św. Andrzeja Boboli wybudowany w latach 1579-1591, przebudowany w 1770 r., oraz kolejny raz w XIX w. Przy nim znajduje się wieża zbudowana w 1772 r. Kościół posada cenne wyposażenie renesansowe, na które składa się ołtarz główny z początku XVII w z poźnogotycką rzeźbą św. Anny Samotrzeć (z około 1520 r.), ambona i loża kolatorska.

Zabytkowe drzwi z XVII w. prowadzące do bocznej kruchty i zakrystii kościoła. Zrobione z drewna, grubo rżnięte w ornamenty roślinne i napisy łacińskie. Warta obejrzenia jest również ryglowa gospoda z połowy XIX w. z zabytkowym wyposażeniem i ludowymi rzeźbami. Możemy również wykonać rejs przez jezioro Niegocin i dotrzeć do Giżycka, zwiedzając tam zabytki, korzystając z uroków tego turystyczno-portowego miasta. Na pewno warto zobaczyć XIX wieczny most obrotowy – jedyny taki obiekt jeszcze działający w Europie, którego jedyne przęsło odchyla się w bok a mechanizm jest napędzany siłą ludzkich mięśni.

Bar Bogaczewo Sklep Bogaczewo Paliwo Wilkasy Apteka Giżycko Ośrodek zdrowia Giżycko Bankomat Wilkasy Basen Wilkasy

CENNIK CUMOWANIA

SEZON GŁÓWNYBOŻE CIAŁO, MAJÓWKAPRZED I PO SEZONIE
cumowanie jachtu doba 13 złdoba 13 złdoba 13 zł cena za osobę doba 8 złdoba 8 złdoba 8 zł
17°
Niebo częściowo zachmurzone Opady: 0mm, Wiatr: 4.8 m/s
Kierunek: Pd Wsch
Ciśnienie atmosferyczne: 1013.1 hPa

Przystań Ósemka

Bogaczewo, Bogaczewo 8

tel. 501 424 053

przejdź do wwwMapa google

jez. Boczne

Jezioro Boczne zlokalizowane jest w powiecie giżyckim. Akwen stanowi odnogę jeziora Niegocin. Już sama jego nazwa wskazuje, że jest to niewielki zbiornik wodny. Jednak wbrew pozorom panuje na nim...

Bogaczewo

Malowniczo położona, niewielka wieś nad jeziorem Boczne, na trasie pomiędzy Giżyckiem, a Mikołajkami (jadąc przez Wilkasy). Wieś poza sezonem jest cicha, spokojna i niemal pusta. W sezonie...

Inne porty w okolicy