Przystań Ósemka

Przystań Ósemka

Bogaczewojez. Boczne
9
5 0
Zaloguj się
7378
głębokośćgłębokość
0,80 - 1,80 m
cumowanie cumowanie
boja
cena cena
14 zł + 9 zł / osoba

Prąd Prąd 14 złWoda Woda Prysznic Prysznic 13 złWC WC Zmywanie naczyń Zmywanie naczyń Parking Parking 13 złOgnisko Ognisko Ładowanie akuml. Ładowanie akuml. 13 złPsy i koty Psy i koty
Aktualizacja danych, cen - ponad rok temu

Przystań Ósemka

Bogaczewo, Bogaczewo 8

tel. 501 424 053

przejdź do wwwMapa google
Miejsce z atrakcjami dla dzieci
niewielkie miejsce do kąpania, bujawka

Niewielki port przy jeziorze Bocznym w miejscowości Bogaczewo. Jest zieleń, mili i gościnni właściciele, w przystani możemy dodatkowo naprawić żagle. Idealne miejsce do cumowania dla grup kilku jachtów. Przystań ulokowana na zachodnim brzegi jeziora - więc wcześnie wstając piękne wschody słońca murowane. Cisza, spokój, piękno mazurskiej przyrody i niezwykle rodzinna atmosfera. Tak przystań Ósemkę określają żeglarze, którzy tu cumowali. To główne atuty tego miejsca.

Łodziami przybijamy do drewnianego pomostu na przystani. Mamy tu możliwość rozpalenia ogniska, skorzystania z toalet i pryszniców, podłączenia do prądu czy naprawy żagli. Dla dzieci miejsce do zabaw oraz kąpielisko. Sporo zieleni do wypoczynku, są również zadaszone wiaty.

Będąc w Ósemce możemy podziwiać piękną panoramę jeziora Bocznego i leżącą po drugiej strony akwenu miejscowość Rydzewo. Na pewno idealne miejsce dla tych żeglarzy, którzy nie potrzebują do szczęścia komfortowej mariny, a szukają ciszy, spokoju, obcowania z naturą.

Ósemka to także doskonałe miejsce do wypadku do pobliskiego Rydzewa. To urocza mazurska osada, gdzie można obejrzeć kościół (dawniej ewangelicki) św. Andrzeja Boboli wybudowany w latach 1579-1591, przebudowany w 1770 r., oraz kolejny raz w XIX w. Przy nim znajduje się wieża zbudowana w 1772 r. Kościół posada cenne wyposażenie renesansowe, na które składa się ołtarz główny z początku XVII w z poźnogotycką rzeźbą św. Anny Samotrzeć (z około 1520 r.), ambona i loża kolatorska.

Zabytkowe drzwi z XVII w. prowadzące do bocznej kruchty i zakrystii kościoła. Zrobione z drewna, grubo rżnięte w ornamenty roślinne i napisy łacińskie. Warta obejrzenia jest również ryglowa gospoda z połowy XIX w. z zabytkowym wyposażeniem i ludowymi rzeźbami. Możemy również wykonać rejs przez jezioro Niegocin i dotrzeć do Giżycka, zwiedzając tam zabytki, korzystając z uroków tego turystyczno-portowego miasta. Na pewno warto zobaczyć XIX wieczny most obrotowy – jedyny taki obiekt jeszcze działający w Europie, którego jedyne przęsło odchyla się w bok a mechanizm jest napędzany siłą ludzkich mięśni.

Bar Bogaczewo Sklep Bogaczewo Paliwo Wilkasy Apteka Giżycko Ośrodek zdrowia Giżycko Bankomat Wilkasy Basen Wilkasy

CENNIK CUMOWANIA

SEZON GŁÓWNY
cumowanie bezpłatne SEZON GŁÓWNY cumowanie jachtu bez załogi SEZON GŁÓWNY cumowanie jachtu SEZON GŁÓWNYdoba 14 zł cena za osobę SEZON GŁÓWNYdoba 9 zł cumowanie long side SEZON GŁÓWNYdoba 
ReklamaB0 - Perła Mazur
ReklamaB1 - Rumszewicz
ReklamaPA1 - Przystań Nautica

Inne porty w okolicy

ReklamaA2 - Sailing Machine