Przystań Ósemka

Przystań Ósemka

Bogaczewojez. Boczne
4 0
Zaloguj się
3443
głębokośćgłębokość
0,80 - 1,80 m
cumowanie cumowanie
boja
cena cena
13 zł + 8 zł / osoba

Prąd Prąd 13 złWoda Woda Prysznic Prysznic 12 złWC WC Zmywanie naczyń Zmywanie naczyń Parking Parking 12 złOgnisko Ognisko Ładowanie akuml. Ładowanie akuml. 12 złPsy i koty Psy i koty
Miejsce z atrakcjami dla dzieci
niewielkie miejsce do kąpania, bujawka

Niewielki port przy jeziorze Bocznym w miejscowości Bogaczewo. Jest zieleń, mili i gościnni właściciele, w przystani możemy dodatkowo naprawić żagle. Idealne miejsce do cumowania dla grup kilku jachtów. Przystań ulokowana na zachodnim brzegi jeziora - więc wcześnie wstając piękne wschody słońca murowane. Cisza, spokój, piękno mazurskiej przyrody i niezwykle rodzinna atmosfera. Tak przystań Ósemkę określają żeglarze, którzy tu cumowali. To główne atuty tego miejsca.

Łodziami przybijamy do drewnianego pomostu na przystani. Mamy tu możliwość rozpalenia ogniska, skorzystania z toalet i pryszniców, podłączenia do prądu czy naprawy żagli. Dla dzieci miejsce do zabaw oraz kąpielisko. Sporo zieleni do wypoczynku, są również zadaszone wiaty.

Będąc w Ósemce możemy podziwiać piękną panoramę jeziora Bocznego i leżącą po drugiej strony akwenu miejscowość Rydzewo. Na pewno idealne miejsce dla tych żeglarzy, którzy nie potrzebują do szczęścia komfortowej mariny, a szukają ciszy, spokoju, obcowania z naturą.

Ósemka to także doskonałe miejsce do wypadku do pobliskiego Rydzewa. To urocza mazurska osada, gdzie można obejrzeć kościół (dawniej ewangelicki) św. Andrzeja Boboli wybudowany w latach 1579-1591, przebudowany w 1770 r., oraz kolejny raz w XIX w. Przy nim znajduje się wieża zbudowana w 1772 r. Kościół posada cenne wyposażenie renesansowe, na które składa się ołtarz główny z początku XVII w z poźnogotycką rzeźbą św. Anny Samotrzeć (z około 1520 r.), ambona i loża kolatorska.

Zabytkowe drzwi z XVII w. prowadzące do bocznej kruchty i zakrystii kościoła. Zrobione z drewna, grubo rżnięte w ornamenty roślinne i napisy łacińskie. Warta obejrzenia jest również ryglowa gospoda z połowy XIX w. z zabytkowym wyposażeniem i ludowymi rzeźbami. Możemy również wykonać rejs przez jezioro Niegocin i dotrzeć do Giżycka, zwiedzając tam zabytki, korzystając z uroków tego turystyczno-portowego miasta. Na pewno warto zobaczyć XIX wieczny most obrotowy – jedyny taki obiekt jeszcze działający w Europie, którego jedyne przęsło odchyla się w bok a mechanizm jest napędzany siłą ludzkich mięśni.

Bar Bogaczewo Sklep Bogaczewo Paliwo Wilkasy Apteka Giżycko Ośrodek zdrowia Giżycko Bankomat Wilkasy Basen Wilkasy

CENNIK CUMOWANIA

SEZON GŁÓWNYBOŻE CIAŁO, MAJÓWKAPRZED I PO SEZONIE
cumowanie jachtu SEZON GŁÓWNYdoba 13 złBOŻE CIAŁO, MAJÓWKAdoba 13 złPRZED I PO SEZONIEdoba 13 zł cena za osobę SEZON GŁÓWNYdoba 8 złBOŻE CIAŁO, MAJÓWKAdoba 8 złPRZED I PO SEZONIEdoba 8 zł
ReklamaC1 - Warszawski Salon Jachtowy
Reklama
ReklamaB1 - PTTK Wilkasy
ReklamaA1 - Stanica Wodna Stranda 2021

Inne porty w okolicy

ReklamaA2 - Klub Mila