Stanica Tajty Śląski OZŻ

Stanica Tajty Śląski OZŻ

Wilkasyjez. Tajty
3 1
Zaloguj się
2971
głębokośćgłębokość
0,50 - 4,00 m
cumowanie cumowanie
boja, long side
cena cena
30 zł

Prąd Prąd Woda Woda Prysznic Prysznic WC WC Parking Parking 10 złOgnisko Ognisko Slip Slip 50 złNocleg Nocleg Plaża Plaża 150 mPsy i koty Psy i koty Czartery Czartery Bar Bar 150 m

Port jest położony przy wschodnim brzegu jeziora Tajty, w sąsiedztwie Hotelu Tałty oraz portu Bełbot Yacht Czarter. To miejsce dla tych wszystkich, którzy cenią sobie przede wszystkim ciszę, spokój oraz możliwość wypoczynku i rekreacji na wodzie.

Jeśli chcemy wypocząć na łonie malowniczej, mazurskiej przyrody ale niekoniecznie marzymy o tłoku na jeziorze oraz w pocie, powinniśmy zainteresować się portami na akwenie Tajty. Mimo, iż jesteśmy w samym sercu Mazur, mamy tu zapewnioną ciszę, spokój, niewielki ruch turystyczny oraz atrakcyjne z tego powodu ceny.

Po wpłynięciu z południowej części Kanałem Niegocińskim przystań znajduje się po prawej stronie w zatoce. Jest to kolejna przystań za portem Bełbot. Od strony wody widać drewniany pomost w kształcie litery T. Cumowanie przy pomoście lub za nim wzdłuż betonowego nabrzeża. Głębokość przy zewnętrznej części pomostu to 4 m, przy wewnętrznej 2 m, przy betonowym nabrzeżu w zatoce 0,5 m. W porcie dla żeglarzy dostępne są: WC, prysznic, prąd na kei. Dodatkowo możemy tu liczyć na usługi naprawcze jednostek. Możemy tu również wyczarterować łódź.

Noclegi możliwe są w pobliskim ośrodku wczasowym oraz w kempingach zlokalizowanych w lesie nad samym jeziorem. Jest tu również miejsce parkingowe dla samochodów i przyczep podłodziowych.

W porcie znajduje się także wypożyczalnia sprzętu rekreacyjnego, grill oraz miejsce na ognisko. Marina spokojna, cicha – żeglarze podkreślają, że panuje tu sympatyczna, rodzinna atmosfera. Akwen i okolica zachęca do spokojnej żeglugi lub uprawiania wodnej rekreacji. Warto jednak wiedzieć, że na większości obszaru jeziora Tajty obowiązuje strefa ciszy (poza wschodnim krańcem, przez który przechodzi szlak żeglowny od Kanału Piękna Góra do Kanału Niegocińskiego). Kanałem Niegocińskim możemy natomiast wpłynąć na jezioro Niegocin.

Bar 150 m Sklep Wilkasy Paliwo Wilkasy Apteka Wilkasy Ośrodek zdrowia Giżycko Bankomat Wilkasy Basen Wilkasy

CENNIK CUMOWANIA

SEZON GŁÓWNYBOŻE CIAŁO, MAJÓWKAPRZED I PO SEZONIE
cumowanie jachtu SEZON GŁÓWNYdoba 30 - 40 złBOŻE CIAŁO, MAJÓWKAdoba 30 - 40 złPRZED I PO SEZONIEdoba 30 - 40 zł

CENNIK DLA REZYDENTÓW

ŁODZIE < 24ŁODZIE 24 - 33ŁODZIE > 33BEZ PODZIAŁU
opłata za sezon ŁODZIE < 241000 złŁODZIE 24 - 331200 złŁODZIE > 331200 złBEZ PODZIAŁU
ReklamaC1 - Warszawski Salon Jachtowy
Reklama
Reklama
ReklamaA1 - Port Sztynort

Inne porty w okolicy

ReklamaA2 - Tło Dla Mew