Stanica Tajty Śląski OZŻ

Stanica Tajty Śląski OZŻ

Wilkasyjez. Tajty
3 1
Zaloguj się
7023
głębokośćgłębokość
0,50 - 4,00 m
cumowanie cumowanie
boja, long side
cena cena
60 zł + 10 zł / osoba

Prąd Prąd Woda Woda Prysznic Prysznic 10 złWC WC Parking Parking 15 złOgnisko Ognisko Nocleg Nocleg Plaża Plaża 150 mPsy i koty Psy i koty Czartery Czartery Bar Bar 150 m
Aktualizacja danych, cen - ponad pół roku temu

Stanica Tajty Śląski OZŻ

Wilkasy, ul. Przemysłowa 17

tel. 32 251 41 49

profil facebookwiadomośćMapa google

Port jest położony przy wschodnim brzegu jeziora Tajty, w sąsiedztwie Hotelu Tałty oraz portu Bełbot Yacht Czarter. To miejsce dla tych wszystkich, którzy cenią sobie przede wszystkim ciszę, spokój oraz możliwość wypoczynku i rekreacji na wodzie.

Jeśli chcemy wypocząć na łonie malowniczej, mazurskiej przyrody ale niekoniecznie marzymy o tłoku na jeziorze oraz w pocie, powinniśmy zainteresować się portami na akwenie Tajty. Mimo, iż jesteśmy w samym sercu Mazur, mamy tu zapewnioną ciszę, spokój, niewielki ruch turystyczny oraz atrakcyjne z tego powodu ceny.

Po wpłynięciu z południowej części Kanałem Niegocińskim przystań znajduje się po prawej stronie w zatoce. Jest to kolejna przystań za portem Bełbot. Od strony wody widać drewniany pomost w kształcie litery T. Cumowanie przy pomoście lub za nim wzdłuż betonowego nabrzeża. Głębokość przy zewnętrznej części pomostu to 4 m, przy wewnętrznej 2 m, przy betonowym nabrzeżu w zatoce 0,5 m. W porcie dla żeglarzy dostępne są: WC, prysznic, prąd na kei. Dodatkowo możemy tu liczyć na usługi naprawcze jednostek. Możemy tu również wyczarterować łódź.

Noclegi możliwe są w pobliskim ośrodku wczasowym oraz w kempingach zlokalizowanych w lesie nad samym jeziorem. Jest tu również miejsce parkingowe dla samochodów i przyczep podłodziowych.

W porcie znajduje się także wypożyczalnia sprzętu rekreacyjnego, grill oraz miejsce na ognisko. Marina spokojna, cicha – żeglarze podkreślają, że panuje tu sympatyczna, rodzinna atmosfera. Akwen i okolica zachęca do spokojnej żeglugi lub uprawiania wodnej rekreacji. Warto jednak wiedzieć, że na większości obszaru jeziora Tajty obowiązuje strefa ciszy (poza wschodnim krańcem, przez który przechodzi szlak żeglowny od Kanału Piękna Góra do Kanału Niegocińskiego). Kanałem Niegocińskim możemy natomiast wpłynąć na jezioro Niegocin.

Bar 150 m Sklep Wilkasy Paliwo Wilkasy Apteka Wilkasy Ośrodek zdrowia Giżycko Bankomat Wilkasy Basen Wilkasy

CENNIK CUMOWANIA

SEZON GŁÓWNY
cumowanie bezpłatne SEZON GŁÓWNY cumowanie jachtu bez załogi SEZON GŁÓWNY cumowanie jachtu SEZON GŁÓWNYdoba 60 zł cena za osobę SEZON GŁÓWNYdoba 10 zł cumowanie long side SEZON GŁÓWNYdoba 
ReklamaC1 - Quicksilver 2023 Moto-X
ReklamaB0 - OW Wodnik
ReklamaB1 - To tutaj
ReklamaA1 - Papugarnia Wilkasy

Inne porty w okolicy

ReklamaA2 - Tło Dla Mew