Ośrodek Żeglarski LOK

Ośrodek Żeglarski LOK

Giżyckojez. Niegocin
4
20 0
Zaloguj się
11985
głębokośćgłębokość
1,80 - 3,00 m
cumowanie cumowanie
boja, long side
cena cena
45  zł - 60 zł + 15 zł / osoba

Prąd Prąd 20 złWoda Woda Prysznic Prysznic 15 złWC WC Parking Parking Ognisko Ognisko Ładowanie akuml. Ładowanie akuml. Slip Slip Dźwig Dźwig Zimowanie Zimowanie Kemping Kemping Nocleg Nocleg Plaża Plaża Plac zabaw Plac zabaw Psy i koty Psy i koty Czartery Czartery Bar Bar na miejscu
Aktualizacja danych, cen - trzy tygodnie temu

Ośrodek Żeglarski LOK

Giżycko, ul. Świętego Brunona 4

tel. 789 417 908
tel. 87 428 14 08 , 87 428 14 08

wiadomośćMapa google

To jeden z najstarszych portów i ośrodków turystycznych na Mazurach. Jednocześnie do jedno z większych tego typu miejsc w tym regionie. Praktycznie nie ma żeglarza, który by tu choć raz nie przybił. Malowniczo położony port wśród zieleni, z dala od miejskiego hałasu, nad jeziorem Niegocin, przy Kanale Łuczańskim. Ośrodek dysponujący miejscami noclegowymi, z polem namiotowym i miejscem na caravaning.

Cumowanie wzdłuż betonowego nabrzeża, betonowych pirsów lub pływającego pomostu za pomocą bojek lub long side. Duży teren, zielono, plaża, wypożyczalnia sprzętu wodnego, stołówka, miejsca dla kamperów i przyczep. Do tego wspaniały widok na ten akwen wodny i na portowe, turystyczne Giżycko. Port malowniczo wtopiony w otaczającą zieleń, powstał w 1945 roku i jest najstarszym ośrodkiem turystycznym na Mazurach.

Żeglarzom szukającym miejsca na postój udostępniono do użytku dwa porty: Stary i Nowy z 200 miejscami cumowniczymi i zasilaniem elektrycznym. Cumując możemy skorzystać z: prądu na kei, ładowania akumulatorów, toalet, umywalni, pryszniców. W tym miejscu znajdziemy również bar, stołówkę. Możemy również skorzystać z warsztatu szkutniczego i wymiany butli gazowych.

Posiłki można zjeść w miejscowym barze. Na terenie zielonym jest sporo miejsca na odpoczynek. Ze względu na swoje położenie praktycznie wchodzi obręb portowego, turystycznego miasta Giżycko.

Cennym i jedynym tego rodzaju zabytkiem w Europie jest też ręcznie otwierany most obrotowy (z XIX w.) nad Kanałem Łuczańskim, którego uroczyste otwarcie po zimie symbolicznie rozpoczyna sezon żeglarski na Mazurach. Zwykle impreza ta odbywa się w pierwszy majowy weekend. Miłośnicy zabytków i ładnych widoków powinni wejść na zabytkową wieżę ciśnień (skrzyżowanie ul. Warszawskiej i Wodociągowej), gdzie można zobaczyć stare sprzęty i przy kawie rozkoszować się urzekającym widokiem na jezioro Niegocin.

Zwolennicy plażowania mają do dyspozycji nową miejską plażę nad jeziorem Niegocin, w jej bezpośrednim sąsiedztwie są wypożyczalnie dziecięcych jeździków, czy rowerów, a wieczorami są tam wyświetlane filmy (kino pod chmurką). Ci, którzy preferują aktywniejszy odpoczynek na Popówce Małej (jeziorko w pobliżu Twierdzy Boyen) mają do dyspozycji WakePark.

Koniecznie trzeba również odwiedzić unikatową Twierdzę Boyen. Na Twierdzy znajduje się też amfiteatr, w którym latem odbywają się festiwale (szantowy, hip-hopowy i disco-polo) i koncerty. Twierdza Boyen. Twierdza otoczona jest kamienno-ceglanym murem o długości 2303 metrów. Doskonale zachowane są wszystkie formy ziemne - wały, skarpy, pochylnie i place ćwiczeń. Twierdza Boyen należy do najlepiej zachowanych XIX-wiecznych obiektów obronnych znajdujących się na terenie Polski. Obiekt można zwiedzać.

Bar na miejscu Sklep Giżycko Paliwo Giżycko Apteka Giżycko Ośrodek zdrowia Giżycko Bankomat Giżycko Basen Wilkasy

CENNIK CUMOWANIA

SEZON GŁÓWNY
cumowanie bezpłatne SEZON GŁÓWNY cumowanie jachtu bez załogi SEZON GŁÓWNY cumowanie jachtu SEZON GŁÓWNYdoba 50 zł cena za osobę SEZON GŁÓWNYdoba 17 zł cumowanie long side SEZON GŁÓWNYdoba 
Ośrodek Żeglarski LOK - zdjęcie
+ 28 zdjęć
ReklamaB0 - Karos Pomosty Pływające
ReklamaB1 - Port parking Giżycko
ReklamaPA1 - Przystań Nautica

Inne porty w okolicy

ReklamaA2 - Odysseya Yachts