Pole namiotowe Rajcocha

jez. Dobskie
9.0
8
Zaloguj się
0
279
głębokość
0,3 - 1,00 m
cumowanie
brzeg
cena
40 zł

WC Parking Ognisko Kemping Nocleg Plaża Psy i koty Bar Sklep

Południowy brzeg jeziora Dobskie. To tu znajduje się przystań Rajcocha. Jedno z niewielu już „dzikich miejsc” na Mazurach. Kto ceni sobie ciszę i spokój powinien tu koniecznie przybić, aby rozkoszować się wspaniałą przyrodą i czystą wodą. W przystani może cumować jednocześnie około 20 jednostek pływających – od jachtów po łodzie motorowe.

Dogodne dojście łodzią do brzegu stanowi o dodatkowej atrakcyjności nabrzeża. Port jest naturalnie osłonięty przed nieprzyjaznymi wiatrami – wzgórzem i lasem od strony lądu oraz cyplem porośniętym lasem od strony tafli jeziora.

Cumujemy rufą do linii brzegowej na kotwicy. Podchodzimy z podciągniętą płetwą mieczową i całkowicie wciągniętym mieczu.Noclegi możliwe są na polu namiotowym a także w gospodarstwach agroturystycznych i pensjonacie.

Jeśli lubimy aktywnie spędzać czas na brzegu, warto odwiedzić stary, wschodniopruski przysiółek Kuhnort, już w starożytności zasiedlony przez plemiona Galindów i Gotów.

Niedaleko znajduje się miasto Giżycko – tam warto obejrzeć wiele lokalnych zabytków, w tym Twierdzę Boyen oraz jedyny czynny w Europie most obrotowy.

Bar na miejscu Sklep Sztynort Paliwo Giżycko Apteka Giżycko Ośrodek zdrowia Giżycko Bankomat Giżycko

CENNIK CUMOWANIA

SEZON GŁÓWNYBOŻE CIAŁO, MAJÓWKAPRZED I PO SEZONIE
cumowanie jachtu doba 40 złdoba 40 złdoba 40 zł
24°
Niebo zachmurzone Opady: 0mm, Wiatr: 3.4 m/s
Kierunek: Zach Pn Zach
Ciśnienie atmosferyczne: 1014.7 hPa

Pole namiotowe Rajcocha

Giżycko, Dziewiszewo 1

tel. 505 180 325
tel. 87 428 15 79

przejdź do wwwprofil facebookwiadomośćMapa google

jez. Dobskie

Jezioro znajduje się w powiecie giżyckim i jest w całości objęte Programem Natura 2000. Jest to obszar specjalnej ochrony ptaków. Dobskie wchodzi w skład wielkiego kompleksu jeziora...

Inne porty w okolicy