Przystań Rajcocha

jez. Dobskie
9.0
8
Zaloguj się
0
568
głębokość
0,3 - 1,00 m
cumowanie
brzeg
cena
40 zł

WC Parking Ognisko Kemping Nocleg Plaża Psy i koty Bar Sklep

Południowy brzeg jeziora Dobskie. To tu znajduje się przystań Rajcocha. Jedno z niewielu już „dzikich miejsc” na Mazurach. Kto ceni sobie ciszę i spokój powinien tu koniecznie przybić, aby rozkoszować się wspaniałą przyrodą i czystą wodą. W przystani może cumować jednocześnie około 20 jednostek pływających – od jachtów po łodzie motorowe.

Dogodne dojście łodzią do brzegu stanowi o dodatkowej atrakcyjności nabrzeża. Port jest naturalnie osłonięty przed nieprzyjaznymi wiatrami – wzgórzem i lasem od strony lądu oraz cyplem porośniętym lasem od strony tafli jeziora.

Cumujemy rufą do linii brzegowej na kotwicy. Podchodzimy z podciągniętą płetwą mieczową i całkowicie wciągniętym mieczu.Noclegi możliwe są na polu namiotowym a także w gospodarstwach agroturystycznych i pensjonacie.Około 500 od przystani możemy natrafić na poniemiecki bunkier.

Jeśli lubimy aktywnie spędzać czas na brzegu, warto odwiedzić stary, wschodniopruski przysiółek Kuhnort, już w starożytności zasiedlony przez plemiona Galindów i Gotów. Niedaleko znajduje się miasto Giżycko – tam warto obejrzeć wiele lokalnych zabytków, w tym Twierdzę Boyen oraz jedyny czynny w Europie most obrotowy.

Bar na miejscu Sklep Kamionki 2km Paliwo Giżycko Apteka Giżycko Ośrodek zdrowia Giżycko Bankomat Giżycko

CENNIK CUMOWANIA

SEZON GŁÓWNYBOŻE CIAŁO, MAJÓWKAPRZED I PO SEZONIE
cumowanie jachtu doba 40 złdoba 40 złdoba 40 zł
3°
Niebo zachmurzone Opady: 0mm, Wiatr: 6.6 m/s
Kierunek: Zach Pd Zach
Ciśnienie atmosferyczne: 995.7 hPa

Przystań Rajcocha

Giżycko, Dziewiszewo 1

tel. 502 529 055
tel. 505 180 325

przejdź do wwwprofil facebookwiadomośćMapa google

jez. Dobskie

Jezioro znajduje się w powiecie giżyckim i jest w całości objęte Programem Natura 2000. Jest to obszar specjalnej ochrony ptaków. Dobskie wchodzi w skład wielkiego kompleksu jeziora...
Reklama

Inne porty w okolicy